اقتصادی

رشد ۱۲۶ درصدی خرید نفت کره جنوبی از آمریکا در غیاب نفت ایران

رشد ۱۲۶ درصدی خرید نفت کره جنوبی از آمریکا در غیاب نفت ایران

کره جنوبی در سال ۲۰۱۹ ، در بحبوحه توقف خرید نفت ایران از ماه می به علت تحریم‌های آمریکا علیه تهران و تلاش ترامپ برای کاهش دادن کسری تجاری با شرکای بزرگش، خرید نفت از آمریکا را تقویت کرد؛ بطوریکه این رقم ۱۲۶ درصد رشد داشته است.

رشد 126 درصدی خرید نفت کره جنوبی از آمریکا در غیاب نفت ایران

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، آمارها نشان داد واردات نفت کره جنوبی از آمریکا در سال ۲۰۱۹ علی‌رغم کاهش در ماه دسامبر، بیش از دو برابر شده است زیرا این کشور در نبود نفت ایران، خرید نفت از آمریکا را تقویت کرده است.

کره جنوبی، پنجمین واردکننده نفت، واردات نفت از آمریکا را افزایش داد و این کشور، به سومین تامین‌کننده نفت کره تبدیل شد درحالی‌که در سال ۲۰۱۸ در جایگاه ششم قرار داشت. در عین حال، خرید نفت از عربستان وکویت کاهش یافته است.

این اقدام در بحبوحه توقف خرید نفت ایران از ماه می به علت تحریم‌های آمریکا علیه ایران و تلاش ترامپ برای کاهش دادن کسری تجاری با شرکای بزرگ تجاری خود، صورت گرفت.

آمارهای گمرکی نشان داد واردات نفت کره جنوبی از آمریکا در ماه دسامبر ۶ درصد کاهش یافت و به نزدیک ۱.۷ میلیون تن حدود ۴۰۱ هزار و ۴۰۰ بشکه در روز رسید اما هنوز ۸.۵ درصد از ۱.۶ میلیون تن در ماه نوامبر بیشتر است.

طی کل سال ۲۰۱۹، واردات نفت کره جنوبی از آمریکا ۱۲۶ درصد رشد کرده و به ۱۷.۷۹ میلیون تن یا ۳۵۷ هزار و ۲۰۳ بشکه در روز رسیده است.

اما در عین حال، خرید نفت از عربستان ۷.۸ درصد کاهش یافته و به ۴۰.۲۱ میلیون تن رسیده و خرید نفت از کویت کاهش ۷.۱ درصدی داشته است.

کره جنوبی در مجموع در سال ۲۰۱۹، روزانه ۲.۸۷ میلیون بشکه نفت وارد کرده است که از سال پیش ۳.۷ درصد کمتر است.

به طور کلی، سئول در سال ۲۰۱۹ در بازه ژانویه تا آوریل، ۳.۸۷ میلیون تن نفت معادل روزانه ۷۷ هزار و ۷۵۴ بشکه در روز از ایران خریده است که ۴۵.۹ درصد کمتر از سال ۲۰۱۸ است.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن