دیگر رسانه هاگردشگری

رشد ساخت و ساز ویلا در مازندران

استان های شمالی ایران به خاطر آب و هوای فوق العاده و طبیعت بسیار دیدنی و جذابی که دارند همیشه مورد توجه افراد بوده سالانه توریست های بی شماری به این استان ها سفر می کنند. با توجه به شرایط مناسب جذب گردشگر و توریست در مازندران، موج مهاجرت ها از استان های دیگر و حتی دشت ها به مناطق ییلاقی افزایش پیدا کرده است. افرادی که می خواهند سفری چند روزه به مازندران داشته باشند معمولا ویلاهای این استان را اجاره می کنند تا بتوانند روز های آرامی را بگذرانند و از امکانات این ویلا ها بهره ببرند. همین امر موجب شده تا تعداد ویلاهای این استان روز به روز رو به افزایش باشد و سرمایه گذاران بیشتری اقدام به سرمایه گذاری در این زمینه کرده و در مازندران ویلا بسازند.

امروزه بسیاری از افراد زمین های خود را در مازندران می فروشند و افرادی که این زمین ها را می خرند شروع به ویلاسازی در آنها می کنند. هجوم افراد غیربومی به نواحی مختلف مازندران در حال حاظر در برخی نقاط تهدید جدی برای طبیعت محسوب می شود، تهدیدی که از وسعت اراضی کشاورزی کاسته است و کنار آسیبی که به کشاورزی و مشاغل وابسته به آن وارد می سازد، فرهنگ و سنت یک منطقه را نیز تحت تأثیر قرار داده است.

رشد ساخت و ساز ویلا در مازندران

از عمده دلایل تمایل به فروش زمین می توان به مشکلات مالی، نبود حمایت برای اشتغال در بخش کشاورزی و تولیدی و نبود شرایط اشتغال در منطقه اشاره نمود. برای مثال سوادکوه از جمله شهرستان های استان مازندران است که طی سالیان اخیر شاهد هجوم غیربومیان در نواحی مختلف ییلاقات کوهستانی و روستاهای آن برای خرید زمین هستیم، منطقه ای که فروش زمین یکی از راه کارهای رفع مشکلات اقتصادی در آن شده است. امروزه ما در مازندران شاهد ویلاها و خانه های چند میلیاردی یا چند صد میلیون تومانی هستیم که شاید سالانه حدود ۱۰ روز نیز میزبان صاحبان خود نباشند اما روز به روز در حال افزایش هستند.

البته افراد زیادی هستند که این ویلا ها را اجاره می کنند. حتی در برخی شهرهای مازندران به خصوص در بخش های ساحلی ساخت و سازها صرفا برای رفع نیاز غیر بومیان انجام می شود و نوع ساخت، امکانات و قیمت گذاری نیز برپایه مشتریان غیر بومی تنظیم و مهیا می شود. بر طبق چیزی که در آمار های رسمی گفته شده است بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه ویلا و خانه اجاره ای در استان مازندران وجود دارد. اگر به آمار غیر رسمی رجوع کنیم این تعداد بسیار بیشتر است.

پیشنهاد می دهیم با کلیک بر روی لینک زیر نگاه کامل تر و جامع تری به ویلاهای مازندران بیاندازید تا بتوانید بهتر بررسی کنید:

 اجاره ویلا در مازندران

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا