کافه دانش

راه‌اندازی فروشگاه‌های کتاب در پردیس‌های سینمایی حوزه هنری

راه‌اندازی فروشگاه‌های کتاب در پردیس‌های سینمایی حوزه هنری

محسن مؤمنی شریف از راه‌اندازی در تمام پردیس‌های سینمایی حوزه هنری، یک فروشگاه بزرگ کتاب هم ایجاد می‌کنیم تا مردم علاوه بر تماشای فیلم بتوانند به دیگر محصولات فرهنگی هم دسترسی داشته باشند.

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آیین افتتاح فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر شعبه سینما ساحل اصفهان به همراه رونمایی و جشن امضا رمان «ارتداد» وحید یامین‌پور با حضور محسن مؤمنی شریف رئیس حوزه هنری، محسن کاظمی نویسنده و پژوهشگر تاریخ، عبدالحمید قره‌داغی معاون اداری و مالی حوزه هنری و مدیرعامل انتشارات سوره مهر و … در سینما ساحل اصفهان برگزار ‌شد.
مؤمنی شریف در این مراسم گفت: خوشبختانه کتاب‌هایی که در این چند سال از سوی سوره مهر منتشر شده‌اند، موردپسند و رضایت رهبر معظم انقلاب و عامه مردم جامعه قرار گرفته‌ است اما در بحث توزیع کتاب‌ها هم احساس وظیفه کردیم تا در کنار تمام سینماهایی که حوزه هنری افتتاح می‌کند، یک فروشگاه بزرگ کتاب هم ایجاد شود تا مردم علاوه بر تماشای فیلم بتوانند به دیگر محصولات فرهنگی هم دسترسی داشته باشند. بنا داریم که در شهرهای دیگر هم چنین فروشگاه‌های ایجاد کنیم تا دسترسی مردم به کتاب‌های خوب راحت‌تر شود.
فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر شعبه سینما ساحل، تنها سینما کتاب در سطح شهر اصفهان است که بیش از ۱۲ هزار محصول فرهنگی از جمله بیش از ۱۰ هزار عنوان کتاب را در خود جای داده است.
این فروشگاه که در متراژ ۴۰۰ متر بنا شده، علاوه بر کتاب، محصولات فرهنگی همچون صنایع دستی، سرگرمی‌های کودکان و نوجوانان، لوازم تحریر و کافی‌شاپ را هم داراست.
در ادامه این برنامه از جدیدترین رمان سیاسی – عاشقانه وحید یامین پور با عنوان «ارتداد» رونمایی شد. یامین‌پور درباره نگارش این کتاب توضیحاتی ارائه داد و گفت: اعتراف می‌کنم یکی از کتاب‌هایی که من را برای نوشتن «ارتداد» بسیار تحت تأثیر قرار داد، کتاب «خاطرات احمد احمد» است. او من را با گره‌های دراماتیک مواجه کرد و در آخر همان گره دراماتیک دلیل بر نوشتن کتاب «ارتداد» شد.

این نویسنده تصریح کرد: رمان «ارتداد» که حدود ۲۵۰ صفحه دارد، در سه بخش «حیرت»، «ارتداد» و «رجعت» نوشته شده است. در این رمان به سراغ سیاست رفته است. من کوشیده‌ام یک عاشقانه سیاسی را برای علاقه‌مندان بنویسم.

در ادامه این برنامه جشن امضای این کتاب با حضور جمع زیادی از علاقه‌مندان برگزار شد. علاقه‌مندان برای تهیه این اثر می‌توانند با مراجعه به سایت (ertedad.sooremehr.ir) نسبت به پیش‌خرید نسخه این کتاب با امضای نویسنده تا تاریخ ۱۹ بهمن ماه اقدام کنند.

همچنین در ادامه این برنامه از محسن کاظمی نویسنده کتاب «نقاشی قهوه خانه» برگزیده جایزه ادبی جلال هم تقدیر شد. فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی سوره مهر شعبه سینما ساحل، در میدان انقلاب اسلامی اصفهان واقع است.

انتهای پیام/

لینک منبع

خروج از نسخه موبایل