حوادث

رئیس پلیس فتای تهران: هنوز کاهشی در پرونده‌های "فیشینگ" روی نداده است

رئیس پلیس فتای تهران: هنوز کاهشی در پرونده‌های "فیشینگ" روی نداده است

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ گفت: در تعداد پرونده‌های مربوط به فیشینگ کاهشی روی نداده زیرا اجباری‌شدن استفاده از رمز پویا هنوز عملی نشده است.

رئیس پلیس فتا تهران: هنوز کاهشی در پرونده‌های "فیشینگ" روی نداده است – اخبار اجتماعی –

سرهنگ تورج کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا در پاسخ به این سؤال که آیا با آغاز استفاده از "رمز پویا" از دی ماه سال جاری، پرونده‌های مربوط به فیشینگ شاهد کاهش بوده یا خیر، اظهار کرد: در تعداد پرونده‌های مربوط به فیشینگ کاهشی روی نداده زیرا اجباری شدن استفاده از رمز پویا هنوز عملی نشده است.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ ادامه داد: افرادی که برای پرونده‌های مربوط به فیشینگ به پلیس فتا مراجعه می‌کنند هنوز از رمز پویا استفاده نکرده‌اند.

وی درباره اعلام معافیت تراکنشهای زیر ۱۰۰ هزار تومان در استفاده از رمز پویا و تأثیر این معافیت بر تعداد پرونده‌های فیشینگ، گفت: شاید برای مجرمان به‌صرفه نباشد که به‌خاطر مبالغ کمتر از ۱۰۰ هزار تومان، چنین ریسکهایی را انجام دهند و احتمالاً شاهد کاهش پرونده‌های فیشینگ باشیم.

این مقام انتظامی متذکر شد: بیش از یک سال است که از بانک مرکزی خواستیم استفاده از رمز پویا را به سرانجام برساند اما ظاهراً زیرساختهای بانکها برای اجرای این کار دچار مشکلاتی است.

به گزارش تسنیم، "فیشینگ" راهی است که تبهکاران، اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶رقمی عابربانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به‌سرقت می‌برند، شبکه‌های اجتماعی، سایتهای حراجی و درگاه‌های پرداخت آن‌لاین نمونه‌ای از ابزارهای الکترونیکی ارتباطات هستند.

مهلت استفاده از رمز دوم ثابت تمام و رمز پویا اجباری شد؟

انتهای پیام/+

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن