علم و دانش

دنیا را از نگاه سیستم راداری Soli در گوشی پیکسل ۴ ببینید!

دنیا را از نگاه سیستم راداری Soli در گوشی پیکسل ۴ ببینید!

کمپانی گوگل، سیستم راداری Soli را برای خواندن ژست‌های حرکتی در گوشی‌های سری پیکسل ۴ پیاده‌سازی کرد. اما دنیا از زاویه دید این سیستم راداری، چگونه است؟

گوگل با انتشار سه کلیپ زیر، نشان داد که این تکنولوژی به تصویری با جزئیات کامل از کاربران نیاز ندارد؛ موضوعی که نگرانی‌ها درباره حفظ حریم خصوصی در سیستم راداری Soli را برطرف می‌کند. در کلیپ اول (سمت چپ)، فردی در حال نزدیک شدن به گوشی است. دومی، کاربری را نشان می‌دهد که دست خود را به سمت گوشی دراز می‌کند. سومی هم به ژست حرکتی سوایپ کردن توسط یک کاربر مربوط می‌شود.

این تصاویر ناواضح، تمام چیزی هستند که رادار سولی به آن نیاز دارد. البته برنامه‌نویسان گوگل باید الگوریتم‌هایی را خلق می‌کردند تا نرم‌افزار سیستم، قادر به تشخیص ژست‌های کاربران باشد. همچنین آن‌ها باید طرز حرکات منحصربه‌فرد هر کاربر را نیز مدنظر قرار می‌دادند. دیگر اقدام لازم، ایجاد الگوریتمی بود که بتواند حرکات زائد پس‌زمینه را فیلتر کند تا با ژست حرکتی، اشتباه گرفته نشود.

همچنین بخوانید:

چشم‌های بسته یا باز برای فناوری تشخیص چهره گوگل پیکسل ۴ اهمیتی ندارد!

اما گوگل برای به‌کارگیری Soli در گوشی‌های پیکسل ۴ چالش دیگری هم داشت؛ زیرا ناگزیر به خلق شیوه تازه‌ای برای پردازش سیگنال بود تا ارتعاشات صوتی، خللی در کار این سیستم راداری ایجاد نکند. با از میان برداشتن این مشکل، موشن سنس (Motion Sense) هنگام پخش موسیقی هم کارایی خود را حفظ می‌کند.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =

دکمه بازگشت به بالا