تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۷:۱۱
کد خبر : 54625

در نشست کمیسیون های مجلس با زارع پور چه گذشت

در نشست کمیسیون های مجلس با زارع پور چه گذشت

در نشست کمیسیون های مجلس با زارع پور چه گذشتنمایندگان ۶ کمیسیون مجلس شورای اسلامی در نشست با عیسی زارع پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم رفع بیش از ۲۰ دغدغه فعلی حوزه ICT را مطالبه کردند.
به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم در هفته جاری برای ارائه برنامه‌ها و دیدگاه‌های خود در خصوص حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و فضای مجازی، در کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی حاضر شد و در نشست این کمیسیون‌ها مطالبات نمایندگان در خصوص رفع مشکلات حوزه ICT را در صورت اخذ رأی اعتماد جویا شد.
مطالب مرتبط:برنامه زارع پور، وزیر ارتباطات جدید منتشر شد
به طور کل در این نشست‌ها نمایندگان بیش از ۲۰ دغدغه را به عنوان مشکلات فعلی فضای مجازی عنوان کردند که از جمله مهمترین دغدغه‌هایی که از سوی نمایندگان مجلس با وزیر پیشنهادی ارتباطات مطرح شد می‌توان به لزوم استفاده حداکثری از فضای مجازی، استفاده فعالانه به جای مواجهه منفعلانه در برابر تکنولوژی‌های روز، حکمرانی دیجیتال، دولت الکترونیک و دولت هوشمند، تکمیل شبکه ملی اطلاعات، افزایش سهم اقتصاد..

در نشست کمیسیون های مجلس با زارع پور چه گذشت

نمایندگان ۶ کمیسیون مجلس شورای اسلامی در نشست با عیسی زارع پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم رفع بیش از ۲۰ دغدغه فعلی حوزه ICT را مطالبه کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، عیسی زارع پور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت سیزدهم در هفته جاری برای ارائه برنامه‌ها و دیدگاه‌های خود در خصوص حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات و فضای مجازی، در کمیسیون‌های مختلف مجلس شورای اسلامی حاضر شد و در نشست این کمیسیون‌ها مطالبات نمایندگان در خصوص رفع مشکلات حوزه ICT را در صورت اخذ رأی اعتماد جویا شد.

مطالب مرتبط:

  • برنامه زارع پور، وزیر ارتباطات جدید منتشر شد

به طور کل در این نشست‌ها نمایندگان بیش از ۲۰ دغدغه را به عنوان مشکلات فعلی فضای مجازی عنوان کردند که از جمله مهمترین دغدغه‌هایی که از سوی نمایندگان مجلس با وزیر پیشنهادی ارتباطات مطرح شد می‌توان به لزوم استفاده حداکثری از فضای مجازی، استفاده فعالانه به جای مواجهه منفعلانه در برابر تکنولوژی‌های روز، حکمرانی دیجیتال، دولت الکترونیک و دولت هوشمند، تکمیل شبکه ملی اطلاعات، افزایش سهم اقتصاد دیجیتال، سلامت الکترونیک، حل مشکلات سامانه شاد و آموزش مجازی و توسعه صنعت فضایی اشاره کرد.

وعده وزیر پیشنهادی ارتباطات برای ایجاد اپراتور ماهواره مخابراتی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در تشریح نشست این کمیسیون با وزیر پیشنهادی ارتباطات گفت: «عیسی زارع پور» وعده ایجاد حداقل یک اپراتور ماهواره مخابراتی را داد.

مصطفی نخعی با اشاره به بررسی برنامه‌های وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در کمیسیون انرژی گفت: آقای زارع پور وعده ارتقا ۳۰ پله‌ای رتبه ایران در رتبه‌بندی‌های جهانی در شاخص‌های مرتبط با فناوری ارتباطات و ایجاد حداقل یک اپراتور ماهواره مخابراتی را داد.

وی با بیان اینکه وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات وی یکی از وزرای جوان، خوش فکر و متخصص است، تصریح کرد: در این جلسه، اعضای کمیسیون بر استفاده حداکثری از فضای مجازی، استفاده فعالانه به جای مواجهه منفعلانه در برابر تکنولوژی‌های روز دنیا، حکمرانی دیجیتال، تعاملات بین المللی، دولت هوشمند، ضرورت تکمیل شبکه ملی اطلاعات که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز بوده، ارتقای جایگاه ایران در رتبه‌بندی‌های جهانی در شاخص‌های مرتبط با ICT، توجه به اینترنت روستایی با توجه به شرایط کرونایی کشور و آموزش‌های مجازی، تاکید کردند.

نخعی افزود: وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز وعده داد، حداقل ۳۰ پله رتبه ایران را در رتبه بندی‌های جهانی در شاخص‌های مرتبط با فناوری ارتباطات ارتقا دهد.

وی تاکید کرد: افزایش تا ۸۰ درصدی توان داخلی ساخت ماهواره‌های سنجشی و مخابراتی مدار بالا، از دیگر برنامه‌ها زارع پور بود. ساخت ماهواره سنجش از دور با رزولوشن مناسب و ایجاد حداقل یک اپراتور ماهواره مخابراتی از دیگر مواردی بود که وزیر پیشنهادی ارتباطات در برنامه خود به آن پرداخت.

«زارع پور» سهم اقتصاد دیجیتال را به ۱۰ درصد می‌رساند

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز با اشاره به نشست نمایندگان این کمیسیون با عیسی زارع پور گفت: وزیر پیشنهادی ارتباطات، اقتصاد دیجیتال را که اکنون ۴ درصد است به ۱۰ درصد خواهد رساند.

سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی با اشاره به حضور وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در این کمیسیون گفت: عیسی زارع‌پور دارای تحصیلات عالی دکتری و پسادکتری در رشته علوم و مهندسی کامپیوتر و نسل جدید شبکه‌های رایانه‌ای است و در رشته‌های متناسب با ICT موفق به دریافت ۹ جایزه علمی و پژوهشی در طول دوره دکتری خود شده است. همچنین در دوره مسئولیت خود در قوه قضائیه به عنوان رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات این قوه، موفقیت‌های خوبی کسب کرده به نحوی که ۳۰ درصد از میزان مراجعات حضوری در این دستگاه را کاهش داده است.

زارع پور - وزیر ارتباطات

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص چشم‌انداز و هدف خود در این وزارتخانه به استفاده حداکثری از فناوری اطلاعات و ارتباطات و ظرفیت‌های فضای مجازی برای رسیدن به ایرانی هوشمند در تراز انقلاب اسلامی در افق ۱۴۰۴ با رویکرد ایجاد شفافیت، مبارزه با فساد، ارتقا کارآمدی و بسط عدالت، شبکه ملی اطلاعات و توسعه پایدار زیرساخت‌های ارتباطی طی دو سال آینده اشاره کرد.

وی گفت: عیسی پور در ادامه سخنان خود به پوشش اینترنتی پرسرعت تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار اشاره و اعلام کرد که برای حفظ حریم خصوصی و امنیت فضای تبادل اطلاعات و ایجاد فضای امن برای کسب و کار برنامه‌های مدونی را تدوین کرده و اقتصاد دیجیتال را که اکنون ۴ درصد از این فضا برخوردار است را به ۱۰ درصد خواهد رساند.

میرتاج‌الدینی تاکید کرد: وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اظهار کرد که ضمن رفع دیوار بلند بی اعتمادی میان مردم و حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، شتابدهی رشد صنعت فضایی را در دستور کار خود دارد و اپراتور بخش خصوصی ماهواره برای اینترنت را فعال خواهد کرد.

وی اظهار داشت: نمایندگان نیز سوالات خود را در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات مطرح کردند و در نهایت با توجه به برنامه‌های ارائه شده، این وزیر پیشنهادی را در رویش گام دوم انقلاب در حوزه ارتباطات مؤثر دانستند. شما می‌توانید سایر اتفاقات این نشست را از – زیر دنبال کنید.

منبع: خبرگزاری مهر

۰۱

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.