اقتصادی

دردسر پایان‌ناپذیر بوئینگ/ ترکیه هم از بوئینگ آمریکا شکایت می‌کند

دردسر پایان‌ناپذیر بوئینگ/ ترکیه هم از بوئینگ آمریکا شکایت می‌کند

شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلاینز قصد دارد تا به دلیل زمین‌گیر ماندن هواپیماهای بوئینگ ۷۳۷ مکس از شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا شکایت کنند.

دردسر پایان‌ناپذیر بوئینگ/ ترکیه هم از بوئینگ آمریکا شکایت می‌کند

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، شرکت هواپیمایی ترکیش ایرلانز قصد دارد تا به دلیل ابهامات موجود نسبت به صدور مجوز پرواز برای هواپیماهای زمین‌گیر شده بوئینگ ۷۳۷ مکس از شرکت هواپیماسازی بوئینگ آمریکا شکایت کند.

به دلیل دو مورد سقوط این نوع هواپیماها در اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری و کشته شدن ۳۴۶ نفر، پرواز این نوع هواپیماها در سراسر جهان از ماه مارس ممنوع شده است. این ممنوعیت تاکنون برای بوئینگ آمریکا ۹ میلیارد دلار هزینه داشته است. مقامات ترکیش ایرلانز تاکنون نسبت به این مسئله واکنش نشانی نداده‌اند. این شرکت ۲۴ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس در ناوگان خود دارد.

مدیرعامل ترکیش ایرلاین در ماه می گفته بود که به دلیل ضرر شرکت از زمین‌گیر ماندن بوئینگ‌های ۷۳۷ مکس به دنبال دریافت غرامت از شرکت سازنده است.

یک خبرگزاری ترکیه‌ای در این باره اعلام کرده است که ترکیش ایرلانز به دو علت به دنبال شکایت از بوئینگ آمریکاست، نخست اینکه هیچ چشم‌اندازی برای بازگشت این هواپیماها به آسمان وجود ندارد و از سوی دیگر شرکت بوئینگ نیز نتوانسته اطلاع‌رسانی مناسبی در این زمینه انجام دهد.

بوئینگ روز دوشنبه اعلام کرده بود که تولید هواپیماهای ۷۳۷ مکس که بزرگترین خط تولید این شرکت محسوب می‌شود را در ماه ژانویه متوقف خواهد کرد.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن