اقتصادی

درخواست کمک رئیس اتاق بازرگانی سیستان و بلوچستان برای سیل‌زدگان

درخواست کمک رئیس اتاق بازرگانی سیستان و بلوچستان برای سیل‌زدگان

رئیس اتاق بازرگانی سیستان و بلوچستان با بیان اینکه ابعاد سیل اخیر سیستان بسیار اسفناک است، گفت: اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور اقدام به کمک رسانی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان کنند.

درخواست کمک رئیس اتاق بازرگانی سیستان و بلوچستان برای سیل‌زدگان

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عبدالحکیم ریگی میرجاوه امروز در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان گفت: علیرغم اینکه این استان دارای منابع طبیعی فراوانی است و از معادن آن به عنوان معادن رنگین کمانی یاد می‌شود، اما بیکاری در این استان زیاد است و مردم حتی برای تامین نیازهای اولیه زندگی و به عبارتی نیازهای فیزیولوژی دست و پنجه نرم می‌کنند.

رئیس اتاق سیستان و بلوچستان بیان داشت: علیرغم مشکلاتی که تاکنون مردم این استان به خصوص جنوب استان سیستان و بلوچستان که به مراتب نسبت به شمال آن محروم‌ترند، وقوع سیل خانمان‌ برانداز مشکلات بسیار بیشتری را برای مردم ساکن در این استان بوجود آورده است.

ریگی میرجاوه اظهار داشت: متاسفانه سیل باعث شده تا حداقل‌ترین امکانات زندگی و دارایی‌های خانوارهای ساکنان در این استان از بین برود، به عنوان مثال اگر خانواده‌ای تاکنون زندگی خود را با چند دام می گذرانده است، اکنون با وقوع سیل آن دام‌ها را از دست داده است و هیچ چیز دیگری برای گذران زندگی ندارد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با تاکید بر اینکه در چنین شرایطی باید به مردم این منطقه کمک کرد، بیان داشت: ابعاد فاجعه بسیار زیاد است و بسیار از افراد کسب و کار خود را از دست دادن بنابراین در شرایط بسیار سختی قرار دارند که در این شرایط واقعا باید اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور اقداماتی را در راستای کمک به آنها انجام دهند.

انتهای پیام/ب

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن