علم و دانش

دانشمند ایرانی از ساخت داروی درمان کرونا خبر داد

دانشمند ایرانی از ساخت داروی درمان کرونا خبر داد

یک دانشمند ایرانی از ساخت داروی درمان کرونا خبر داد و گفت در ساخت این دارو از سلول‌های بنیادی استفاده شده و در حال حاضر تحقیقات نهایی آن در حال انجام است.

مسعود سلیمانی، دانشمند ایرانی و استاد دانشگاه تربیت مدرس با اعلام این که موفق به ساخت داروی درمان کرونا شده است گفت در ساخت این دارو از سلول‌های بنیادی استفاده کرده‌ایم و بسیاری از پزشکان از نحوه عملکرد آن روی بیماران رضایت داشته‌اند.

جزئیات ساخت داروی درمان کرونا

این دانشمند ایرانی در ادامه بیان کرد ارزیابی این دارو روی بیمارانی که در فاز نخست ابتلا به ویروس کرونا قرار دارند در ۳ مرحله نسبت به درمان کامل آنها مثبت بوده است. وی افزود این دارو در بازه زمانی سه تا شش روز طی ۳ مرحله قادر است بیماران مبتلا به کروناویروس را درمان کند. هم‌اکنون تحقیقات نهایی و تکمیلی برای تایید قطعی این دارو در حال انجام است.

این در حالی است که کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت در این رابطه اظهار کرد این در واقع یک روش درمانی با استفاده از سلول‌های مزنشیمال است و در خصوص آن تاکنون جواب نسبی گزارش شده و هنوز نهایی نشده است. به گفته جهانپور، این روش نوعی سلول‌درمانی است که نتایج تحقیقاتی آن باید در کمیته علمی و کمیته درمان ستاد ملی مقابله با کرونا ارزیابی شود و در صورت اثربخشی مطلوب می‌تواند در پروتکل درمان قرار بگیرد.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =

دکمه بازگشت به بالا