علم و دانش

خودروهای چینی زیر قیمت کارخانه هم مشتری ندارند

خودروهای چینی زیر قیمت کارخانه هم مشتری ندارند

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت به دلیل افزایش قیمت خودروهای چینی طی ماه‌های اخیر، این خودروها زیر قیمت کارخانه نیز مشتری ندارند.

نعمت الله کاشانی نسب، نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو در خصوص آخرین شرایط بازار خودرو ایران بیان کرد با کاهش نرخ ارز شاهد کاهش قیمت‌ها بودیم، اما طی روزهای گذشته قیمت‌ها کمی افزایش پیدا کردند. وی افزود با توجه به نرخ فعلی ارز می‌توان پیش‌بینی کرد که قیمت خودروهای داخلی حدود ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان دیگر می‌توانند کاهش پیدا کنند. طبق گفته نعمت الله کاشانی نسب بیشترین کاهش قیمت‌ها برای خودروهای داخلی بود و خودروهای وارداتی نیز کاهش قیمت را تجربه کردند.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو در ادامه بیان کرد قیمت‌ها نسبت به یک تا ۲ ماه گذشته حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد کاهش پیدا کرد؛ یعنی خودرویی که با قیمت ۳ میلیارد خرید و فروش می‌شد، اکنون قیمت آن به ۱ میلیارد و ۲۰۰ رسیده است. خودرو هایما که قیمت آن ۹۰۰ میلیون بود در حال حاضر حدود ۶۰۰ میلیون تومان است. انتظار می‌رود تا پایان سال دیگر در بازار شاهد افزایش قیمت نباشیم. وی افزود قیمت پراید ۱۳۱ از ۱۲۵ میلیون تومان به کمتر از ۱۰۰ میلیون رسیده است. همجین قیمت پراید ۱۱۱ از ۱۵۰ میلیون تومان به ۱۱۷ میلیون تومان و تیبا از ۱۳۰ میلیون تومان به ۱۰۸ میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

خودروهای چینی خریدار ندارند

نعمت الله کاشانی نسب در ادامه عنوان کرد در حال حاضر برای خودروهای چینی خریداری وجود ندارد و بیشتر فروشنده هستند. وی افزود قیمت خودروهای چینی طی ماه‌های اخیر آنچنان افزایش پیدا کرده که این روزها حتی زیر قیمت کارخانه نیز مشتری ندارند. طبق گفته نعمت الله کاشانی قیمت کارخانه‌ای محصولات چینی ۱۰۰ میلیون تومان از قیمت بازار بیشتر است و هیچ تقاضایی برای آنها وجود ندارد.

منبعyjcلینک منبع: گجت نیوز

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن