فرهنگی

حضور ۱۰۰ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت/ بانوان، بیشترین سهم را داشتند

حضور ۱۰۰ هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت/ بانوان، بیشترین سهم را داشتند

هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت با حضور ۱۰۰ هزار شرکت‌کننده، صبح روز جمعه برگزار شد که ۸۰ درصد آنها را بانوان تشکیل دادند.

حضور 100 هزار نفر در آزمون سراسری قرآن و عترت/ بانوان، بیشترین سهم را داشتند – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هجدهمین دوره آزمون سراسری قرآن و عترت صبح روز گذشته، ۱۱ بهمن‌ به‌صورت همزمان در بیش از ۳۸۰ شهر در گروه‌های ترجمه و مفاهیم قرآن، معارف اهل بیت(ع) و حفظ قرآن کریم برگزار شد.

بخش کتبی آزمون سراسری قرآن در رشته‌های تفسیر سوره بقره، ترجمه و درک معانی سوره بقره، حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه، حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه، حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم،‌ حفظ جزء اول، حفظ سوره بقره، حفظ پنج جزء آخر، حفظ پنج جزء اول، حفظ ۱۰ جزء اول، حفظ ۱۵ جزء اول، حفظ ۲۰ جزء اول، حفظ ۲۵ جزء اول و حفظ کل قرآن کریم برگزار شده است.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی ستاد برگزاری مسابقات در این آزمون، مجموعاً ۱۲۱ هزار و ۳۶۵ نفر ثبت‌نام کردند که ۹۸ هزار و ۲۵۶ نفر در آزمون صبح روز جمعه که به آزمون بخش کتبی شناخته می‌شود، حضور داشتند. از این تعداد حدود ۲۰ هزار نفر در گروه آقایان و ۸۰ هزار نفر نیز در گروه بانوان به سؤالات مطرح شده پاسخ دادند.

بیشترین تعداد ثبت‌نام‌کننده در این دوره از جشنواره مربوط به گروه حفظ قرآن با ۸۶ هزار و ۸۳۶ داوطلب است. در ادامه گروه ترجمه و مفاهیم قرآن نیز با ۱۶ هزار و ۲۹۱ داوطلب در رده دوم قرار دارد. در گروه آموزش‌های الکترونیکی ۱۳ هزار و ۵۲۵ و در گروه معارف اهل بیت(ع) نیز ۴۷۱۳ داوطلب حضور داشته‌اند.

در بین رشته‌های مربوط به گروه حفظ قرآن هم رشته حفظ جزء ۳۰ قرآن با ۲۲ هزار و ۷۹۲ داوطلب بیشترین و حفظ ۲۵ جزء اول نیز با ۱۲۳۰ داوطلب کمترین میزان شرکت‌کننده را داشته‌اند. در رشته حفظ کل قرآن نیز که یکی از اصلی‌ترین رشته‌های این آزمون است، ۳ هزار و ۹۱۸ داوطلب حضور داشته است.

تصحیح پاسخنامه‌های این آزمون در بیش از ۱۰۰ شهر از سوی نمایندگی‌های موسسه قلم‌چی بلافاصله از روز شنبه آغاز می‌شود و مقرر شده است تا طی ۴۸ ساعت از برگزاری آزمون نتایج آن اعلام شود. حد نصاب قبولی در این آزمون در بخش کتبی ۷۰ از ۱۰۰ و در آزمون الکترونیک ۸۰ از ۱۰۰ اعلام شده است. پس از اعلام نتایج به برگزیدگان به قید قرعه جوایز نقدی اهدا می‌شود. همچنین به تمام داوطلبانی که امتیاز بالای ۹۰ کسب کنند، لوح تقدیر اهدا می‌شود.

انتهای پیام

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن