تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۹:۵۸
کد خبر : 8678

حسینی بوشهری: آنها که طی ۴۰ سال قصد سرنگونی انقلاب را داشتند خود سرنگون شدند

حسینی بوشهری: آنها که طی ۴۰ سال قصد سرنگونی انقلاب را داشتند خود سرنگون شدند

حسینی بوشهری: آنها که طی ۴۰ سال قصد سرنگونی انقلاب را داشتند خود سرنگون شدند نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری بازخورد عداوت دشمنان در قبال انقلاب اسلامی را سرنگونی آنان معرفی کرد. – اخبار فرهنگی – به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سی‌وچهارمین نشست ستارگان محراب، به منظور تجلیل از مقام آیت‌الله ضیاء‌الدین نجفی، امام جماعت مسجد جامع و تولیت حوزه علمیه نبی اکرم صلی الله علیه و آله وسلم عصر روز دوشنبه همزمان با نماز مغرب و عشاء برگزار شد.
در این نشست آیت‌الله حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه مجالس تجلیل و تکریم از علما هم در آیات و روایات و هم نزد اولیای الهی و ائمه اطهار علیهم‌السلام از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: آیت‌الله شیخ ضیاء الدین نجفی تهرانی عالمی وارسته و خدمتگزاری بی‌منت و شایسته برای جامعه است.
مدرس حوزه علمیه قم افزود: آیت‌الله شیخ ضیاءالدین نجفی در دوره‌ای که می‌توانست در حوزه علمیه قم مدارج علمی را یکی پس از دیگری طی کند، هجرت را برگزید تا از راه و رسم رسول اسلام صلی الله علیه و آله و سلم پیروی کند و نقش بزرگ هدایتگری خود را در این خطه به خو..

حسینی بوشهری: آنها که طی ۴۰ سال قصد سرنگونی انقلاب را داشتند خود سرنگون شدند

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری بازخورد عداوت دشمنان در قبال انقلاب اسلامی را سرنگونی آنان معرفی کرد.

حسینی بوشهری: آنها که طی 40 سال قصد سرنگونی انقلاب را داشتند خود سرنگون شدند – اخبار فرهنگی –

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، سی‌وچهارمین نشست ستارگان محراب، به منظور تجلیل از مقام آیت‌الله ضیاء‌الدین نجفی، امام جماعت مسجد جامع و تولیت حوزه علمیه نبی اکرم صلی الله علیه و آله وسلم عصر روز دوشنبه همزمان با نماز مغرب و عشاء برگزار شد.

در این نشست آیت‌الله حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه با بیان اینکه مجالس تجلیل و تکریم از علما هم در آیات و روایات و هم نزد اولیای الهی و ائمه اطهار علیهم‌السلام از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: آیت‌الله شیخ ضیاء الدین نجفی تهرانی عالمی وارسته و خدمتگزاری بی‌منت و شایسته برای جامعه است.

مدرس حوزه علمیه قم افزود: آیت‌الله شیخ ضیاءالدین نجفی در دوره‌ای که می‌توانست در حوزه علمیه قم مدارج علمی را یکی پس از دیگری طی کند، هجرت را برگزید تا از راه و رسم رسول اسلام صلی الله علیه و آله و سلم پیروی کند و نقش بزرگ هدایتگری خود را در این خطه به خوبی انجام دهد.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به تقریرات و تألیفات آیت‌الله نجفی گفت: دستخط و اجازۀ علما درباره این شخصیت علمی و عالم دینی مشهود است. همچنین تعداد و تنوع آن در نوع خود کم‌نظیر است، از این رو ما به خودی خود این همایش را برگزار نکرده‌ایم، این خداوند است که به ما یاد داده از علمای دین تجلیل و تقدیر کنیم.

مدرس حوزه علمیه قم در ادامه افزود: دومین دلیل تجلیل از علما، تأسی از رسول اکرم صلی الله علیه و آله وسلم است، زیرا که ایشان می‌فرمایند: مَنْ أَکْرَمَ عَالِماً فَقَدْ أَکْرَمَنِی وَ مَنْ أَکْرَمَنِی فَقَدْ أَکْرَمَ اَللَّهَ وَ مَنْ أَکْرَمَ اَللَّهَ فَمَصِیرُهُ إِلَى اَلْجَنَّهِ، اگر کسی عالمی را اکرام کند و جلسه تقدیر و تکریم برایش برگزار کند و از علم او بهره ببرد، من را تکریم کرده و کسی که من را تکریم کند خدا را تکریم کرده است.

وی ادامه داد: تعبیر پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله وسلم برای عالمان، «معلمان خیر» است. لذا ایشان می‌فرمود: إنَّ مُعَلِّمَ الخَیرِ یَستَغفِرُ لَهُ دَوَابُّ الأرضِ وَ حِیتَانُ البَحرِ وَ کُلُّ ذی رُوحٍ فی الهَوَاءِ وَ جَمیعُ أهلِ السَّماءِ وَ الأرضِ ؛ معلمی که به مردم نیکی می‌آموزد، همه جانداران عالم، از ماهیان دریا و جانوران زمین و پرندگان و مرغان هوا و بالاخره تمام اهل آسمان و زمین برای او از خداوند طلب آمرزش می‌کنند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه عمل تجلیل از علما در کلام ائمه اطهار علیهم‌السلام نیز جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، افزود: عالمان دین مرزبانان اعتقادی جامعه هستند. همان طور که سربازان، نیروهای انتظامی، سپاه سرافراز و بسیج قهرمان ما از مرزهای جغرافیایی دفاع می‌کنند، علمای ما نیز از مرزهای اعتقادی جامعه مواظبت و مراقبت می‌کنند، لذا اگر اعتقاد جامعه سالم بماند مرزبان اعتقادی و جغرافیایی هم تربیت خواهد شد.

وی با اشاره به شهدای مسجد نبی اکرم صلی الله علیه و آله وسلم گفت: آیت‌الله نجفی در شرایطی که می‌توانست در حوزه علمیه قم به درجه اجتهاد برسد، با هجرت خود به منطقه پیروزی تهران و ساخت مسجد، حوزه علمیه و صندوق قرض الحسنه و حضور بیش از ۳۵ بار در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل، این شهدا را پرورش دهد و طلابی عالم برای حفاظت از مرزهای اعتقادی تربیت کند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با اشاره به اهمیت نقش هجرت در تاریخ تمدن اسلامی گفت: تاریخ اسلام به نام هجرت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم ثبت شده است که نشانگر نقش هجرت در تحول بزرگ اجتماعی است و امروز نیز همه آنچه که ما داریم به برکت هجرت وجود پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم است. آیت‌الله نجفی نیز با هجرت خود از قم راه هدایتگری را در پیش گرفت.

وی در ادامه سخنانش با بیان اینکه در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، خطاب به علمای حاضر در جلسه گفت: شما علما قبل از انقلاب زحمات فراوانی کشیدید. بارها شکنجه شده و به زندان افتاده‌اید. خون دلهای فراوانی خورده‌اید تا این انقلاب به پیروزی برسد؛ لذا شما که تا دیروز پای کار بودید و همچنان در صحنه بمانید. همان طور که رهبر عالی‌قدر انقلاب اسلامی، مراجع بزرگوار و دلسوزان انقلاب ما پای کار هستند.

آیت‌الله حسینی بوشهری در ادامه گفت: آنچه دشمن تصور کرده و می‌کند خواب آشفته‌ای بیش نیست. آنها قصد داشتند شکست انقلاب را جشن بگیرند، اما دیدیم یکی پس از دیگری آمدند و رفتند، اما ملت ما ماند و چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب‌مان را جشن می‌گیریم. به فضل الهی ما سروقامت خواهیم ایستاد و دشمنانمان راهی جهنم خواهند شد.

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه کشور ما در آستانه انتخابات مهمی قرار گرفته است، گفت: ما در منطقه بر خلاف تصور دشمنان حداقل سالی یک بار انتخابات برگزار می‌کنیم، انتخاباتهایی که یکی از دیگری پرشورتر بودند، از این رو برماست که در انتخابات پیش رو شرکت کنیم و به دوستان انقلاب امید دهیم و دشمنانش را برای همیشه مأیوس کنیم.

آیت‌الله حسینی بوشهری با بیان اینکه ممکن است گلایه و حرف و حدیثهایی وجود داشته باشد، اما مصلحت انقلاب، مصلحت نظام اسلامی و مصلحت اسلام فراتر و بالاتر از این حرف‌هاست، گفت: نباید دست از ولایت برداریم همان گونه که فاطمه تا آخرین لحظه دست از ولایت و علی برنداشت.

گزارش سنای آمریکا از نفوذ شیخ قم‌نشین در آمریکای لاتین / ۱۵ سال با زبان اسپانیولی تبلیغ اسلام می‌کنم+ فیلم

لازم به ذکر است: نمایندگان مراجع عالیقدر حضرات آیات نوری همدانی، صافی گلپایگانی، مکارم شیرازی و حکیم در این مراسم حضور داشتند.

انتهای‌پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.