اقتصادی

حذف شرط بررسی سابقه واردات در تایید و رد مجوز ارزی + سند

حذف شرط بررسی سابقه واردات در تایید و رد مجوز ارزی + سند

مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صنعت در نامه‌ای به سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب استان کرمان شرایط حذف شرط بررسی سابقه واردات در ضمن تایید یا رد مجوز ارزی در سازمان صمت استان‌ها را اعلام کرد.

حذف شرط بررسی سابقه واردات در تایید و رد مجوز ارزی + سند

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در نامه سعید عباسپور مدیر کل دفتر مقررات صادرات و واردات سازمان صنعت، معدن و تجارت به سازمان‌های صنعت ، معدن و تجارت ۳۱ استان و جنوب استان کرمان آمده است:

پیرو نامه شماره ۶۰.۲۵۷۷۰۰ مورخ ۱۳۹۸.۹.۶ و با عنایت به مفادنامه شماره ۶۰.۲۶۶۳۷۷ مورخ ۱۳۹۸.۱۰.۴ منضم به صورتجلسه مورخ ۱۳۹۸.۹.۲۷ کمیته راهبردی ثبت سفارش و پیرو بخشنامه های پیشین دفتر مقررات صادرات و واردات روبه فعلی ثبت سفارش به شرح ذیل جهت اطلاع و اقدام ارسال می گردد:

۱ – به اطلاع می‌رساند نامه‌ای که با شماره ۶۰.۲۶۶۳۷۷ مورخ ۱۳۹۸.۱۰.۴ به استان ها ابلاغ شده است به عنوان صورتجلسه کمیته راهبری بوده و لازم الاجرا می‌باشد.

۲ – سقف مجازات واردات براساس تصویبنامه شماره ۱۳۰۷۲۲. ت ۵۵۷۴۳ هـ مورخ ۱۳۹۷.۱۰.۴ هیات محترم وزیران ملاک عمل است یعنی سقف مجاز برای همه کارت‌های بازرگانی (اعم از تولیدی و غیر تولیدی) صادره از اسفند ۱۳۹۶ به بعد که امکان رتبه‌بندی برای آنها فراهم نشده است،در سال پانصد هزار ددلار بوده و سقف مجاز برای دیگر کارت‌های بازرگانی عدد مندرج در سامانه اعتبارسنجی است.

۳ – پیرو نامه شماره ۶۰.۲۵۷۷۰۰ مورخ ۱۳۹۸.۹.۲۶ این دفتر در خصوص تخصیص ارز برای گروه اول و دوم کالایی و یا با توجه به ابهامات متعدد سازمان‌های صنعت معدن و تجارت استان‌ها در خصوص تایید نوع ارز برای پرونده های ثبت سفارش ارجاعی، جدول ذیل جهت استحضار و اقدام لازم ارسال می‌گردد. در ادامه این متن تصویر نامه و جدول آمده است.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن