فرهنگی

"حاج قاسم" خاری در چشم اینستاگرام/ صفحات تلویزیون بسته شد

"حاج قاسم" خاری در چشم اینستاگرام/ صفحات تلویزیون بسته شد

صفحات اینستاگرامی چند شبکه تلویزیونی مسدود شد.

"حاج قاسم" خاری در چشم اینستاگرام/ صفحات تلویزیون بسته شد – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، به دنبال حذف و سانسور پست‌های اینستاگرامی و مسدود شدن صفحات آی‌فیلم فارسی و عربی حالا نوبت به حساب‌های کاربری تلویزیون با چند شبکه‌اش رسیده است. پایگاه اطلاع‌رسانی سیما اعلام کرده است که اینستاگرام در اقدامی مغایر با آزادی بیان، حساب کاربری روابط عمومی معاونت سیما و شبکه های سه، افق و سلامت را پس از حذف مکرر مطالب آنها درباره سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، غیرفعال و از دسترس خارج کرد.

اینستاگرام همچنین درپی افزایش تعاملات ایرانیان خارج از کشور با شبکه جهانی جام جم و پیام‌های آنها در محکومیت عملیات تروریستی آمریکا اقدام به حذف پیام‌ها کرد و صفحه فیسبوک این شبکه نیز مسدود شد.

بر اساس این گزارش پست‌های شبکه‌های قرآن، مستند و امید که مضمون آنها درباره شهادت سردار دلها بود، حذف شد.

شبکه اجتماعی اینستاگرام همچنین مطالبی را که در صفحه شبکه پنج و برنامه‌هایی این شبکه از جمله؛ «به خانه برمی‌گردیم»، «یک روز تازه»؛ «دستخط» و «تهران ۲۰» درباره سردار مقاومت منتشر شده بود سانسور و حذف کرد.

شبکه تلویزیونی نسیم هم پس از انتشار مطلبی با عنوان «سردار دل‌ها» از اینستاگرام اخطار گرفت.

صفحات آی‌فیلم فارسی و عربی مسدود شد

این اقدامات نشان می‌دهد که شبکه‌های اجتماعی آمریکایی به ویژه اینستاگرام با وجود اینکه خود را داعیه‌دار آزادی بیان و فعالیت آزاد رسانه‌ها می‌دانند، با حذف یا محدود کردن حساب‌های کاربری شبکه‌های تلویزیونی ایران ماهیت واقعی خود را نشان دادند.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن