علم و دانش

جلوگیری فیسبوک از انتشار اخبار در استرالیا

جلوگیری فیسبوک از انتشار اخبار در استرالیا

در پاسخ به قانون جدید معاملات رسانه‌ای در استرالیا، فیسبوک اعلام کرده است که از انتشار و مشاهده اخبار توسط ناشران و کاربران استرالیایی جلوگیری می‌کند. این مورد شامل اخبار استرالیا و اخبار بین‌المللی می‌شود.

قانون جدید استرالیا ارائه‌دهندگان خدماتی مانند گوگل و فیسبوک را مجبور به پرداخت هزینه ناشران اخبار برای استفاده از محتوای آن‌ها خواهد کرد. برای ادامه فعالیت گوگل در استرالیا، این شرکت توافق‌نامه‌ای را برای تقسیم درآمد بدست‌آمده از طریق مطالب خبری با شرکت اخبار استرالیا امضا کرده است. با این‌حال، فیس بوک به دلایل زیر از امضای چنین معامله‌ای خودداری کرد:

  • موتور جستجوی گوگل به‌طور جدایی‌ناپذیری با اخبار روز درهم‌آمیخته است و ناشران داوطلبانه محتوای خود را به آن ارائه نمی‌دهند. از طرف دیگر، ناشران مایل هستند اخبار خود را به فیسبوک ارسال کنند، زیرا به آن‌ها امکان می‌دهد تا مخاطبان خود را افزایش دهند، اشتراک‌های بیشتری به فروش برسانند و درآمد تبلیغاتی خود را افزایش دهند.
  • مبادله ارزش بین فیسبوک و ناشران به نفع ناشران، و عکس چیزی است که قانون باید تصویب کند. سال گذشته فیسبوک تقریباً ۵٫۱ میلیارد مراجعه رایگان با ارزش تقریبی ۴۰۷ میلیون دلار استرالی برای ناشران استرالیایی ایجاد کرد. برای فیسبوک، سود حاصل از اخبار حداقل است و اخبار تنها ۴ درصد محتوای صفحه اصلی در حساب‌کاربری افراد را تشکیل می‌دهد.

برای ناشران استرالیایی این بدان معنی است که از اشتراک‌گذاشتن یا ارسال هرگونه محتوا در صفحات فیسبوک محروم شده‌اند اما سرپرستان خبرگزاری‌ها همچنان می‌توانند از طریق صفحه فیسبوک خود به سایر ویژگی‌ها از جمله Creator Studio و سایر خدمات استاندارد فیسبوک از جمله ابزار داده دسترسی پیدا کنند. ناشرین بین‌المللی می‌توانند به انتشار اخبار در فیسبوک ادامه دهند، اما مخاطبان استرالیایی نمی‌توانند پیوندها و پست ها را مشاهده کنند یا به اشتراک بگذارند. سایر جوامع بین‌المللی نیز نمی‌توانند محتوای اخبار استرالیا را در فیسبوک به اشتراک بگذارند یا مشاهده کنند.

۰لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن