فرهنگی

جشن‌ دهه فجر در ۵۰ هزار مسجد کشور برگزار می‌شود

جشن‌ دهه فجر در ۵۰ هزار مسجد کشور برگزار می‌شود

رئیس کارگروه فرهنگی هنری مساجد دهه فجر گفت: حدود ۷۹ هزار مسجد در کشور داریم که ۵۰ هزار مسجد آن در زمینه‌های فرهنگی و تبلیغی در ایام دهه فجر برنامه خواهند داشت.

جشن‌ دهه فجر در 50 هزار مسجد کشور برگزار می‌شود – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حبیب‌رضا ارزانی رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور در همایش رؤسا و سرپرستان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه این نهاد انقلاب و مردمی، همواره برای ایجاد انسجام و وحدت در کشور و پاسداشت ایام الله تلاش می‌کند، گفت: مناسبت‌های ویژه و ایام اللهِ ارزشمندی در طول سال در کشور برگزار می‌شود که اوج و قلّه این مناسبت‌ها، دهه فجر و راهپیمایی ۲۲ بهمن است که باید هر ساله آن را گرامی بداریم و بزرگداشت آن را تا رسیدن پرچم انقلاب به دست صاحب اصلی آن، برگزار کنیم.

وی با تبیین و تشریح جنبه‌های نظری و تأثیرات بین‌المللی انقلاب اسلامی بر اساس آیات و روایات قرآنی اظهار کرد: اولین قدم استکبار جهانی، ایجاد تفرقه میان فرقه‌ها و جوامع است و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با برگزاری مراسم و مناسبت‌ها، موجب ایجاد وحدت و جلوگیری از تفرقه میان مردم از طریق برگزاری مراسم می‌شود. همچنین حضور حداکثری مردم در مراسم با هر گرایش و سلیقه‌ای از دیگر فعالیت‌های ارزشمند شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

رئیس کارگروه فرهنگی هنری مساجد دهه فجر انقلاب اسلامی افزود: مراسم‌های انقلاب متعلق به گروه خاصی نیست و هر فرد و گروهی می‌تواند در کنار مردم، مؤثر و نقش‌آفرین باشد و این وظیفه خطیری است که شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی به خوبی در سطح کشور ایفا می‌کند.

وی درباره برنامه‌های دهه فجر کارگروه مساجد افزود: در این کارگروه، ۱۶ دستگاه عضوند و امسال تمامی فعالیت‌هایی که در خصوص دهه فجر انقلاب اسلامی در استان‌های کشور صورت می‌گیرد، در سامانه‌ای ثبت می‌شود. حدود ۷۹ هزار مسجد در کشور داریم که ۵۰ هزار مسجد آن در زمینه‌های فرهنگی و تبلیغی فعالند و در ایام دهه فجر نیز برنامه‌های متعددی خواهند داشت. برنامه‌های مساجد در سطح ملی و حتی بین‌المللی به مناسبت دهه فجر برنامه‌ریزی شده است که به طور دقیق و منسجم در این سامانه ثبت و بارگذاری می‌شود.

رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور گفت: مساجد در روستاها بسیار فعالند و در شهرها به دلیل وجود فرهنگسراها و خانه‌های فرهنگ و سایر مراکز فرهنگی، فعالیت مساجد تا حدودی کمتر شده است اما بسیاری از مساجد فعالند و برنامه‌های متعددی را برای دهه فجر تدارک می‌بینند.

حجت‌الاسلام ارزانی خاطرنشان کرد: تلاش داریم تمامی فعالیت‌هایی که در حوزه دهه فجر در سراسر کشور برگزار می‌شود، در دو بخش اختصاصی و عمومی با مشارکت مردم اجرایی کنیم و این برنامه‌ها در قالب‌های مختلف فرهنگی و تبلیغی از جمله تشکیل گروه‌های سرود، برگزاری مسابقات کتابخوانی، اعزام مبلّغ و مبلّغه، برگزاری نمایشگاه و مسابقات قرآنی، اجرای برنامه میز خدمت در برخی مساجد، برنامه ۱۰ شب ۱۰ مسجد و … با همکاری دستگاه‌های مختلف عضو این کارگروه، به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اجرایی می‌شود.

وی گفت: در سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مسجد همواره سنگر تلقی می‌شد و یکی از ویژگی‌های انقلاب ما، مسجد محور بودن آن است و در حفظ و پاسداشت آن نیز نقش ویژه‌ای برعهده دارد.

برنامه سخنرانی شیخ حسین انصاریان در فاطمیه دومپخش سخنرانی فاطمیه استاد فاطمی‌نیا از شبکه قرآن"حاج قاسم" آرزو داشت در ایران یکبار و در عراق صد بار شهید شود

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن