تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹
کد خبر : 18281

جزئیات جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه/ جشنواره‌ای با زندگی در عصر کرونا

جزئیات جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه/ جشنواره‌ای با زندگی در عصر کرونا

جزئیات جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه/ جشنواره‌ای با زندگی در عصر کرونا دانش‌آموزان سراسر کشور در تمامی مقاطع تحصیلی می‌توانند آثار خود را تا سی و یکم تیرماه ۱۳۹۹ در سایت جشنواره بارگذاری کنند؛ جشنواره‌ای که قرار است خودش را در مسیر بشردوستی، گفت‌وگوی بین‌نسلی، ایران آینده و زندگی در عصر کرونا قرار دهد. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ششمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی «مدرسه» با هدف کشف استعدادهای هنری دانش آموزان سراسر کشور، ایجاد زمینه برای بروز استعدادها، تربیت نیروهای خلاق و شبکه‌سازی مستعدان هنر، از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده است. در آخرین دوره‌ این جشنواره در سال ۱۳۹۸، بیش از ۲۵۰۰ اثر به دبیرخانه‌ی این جشنواره ارسال شد.
ششمین دوره‌ جشنواره فیلم کوتاه مدرسه برای کلیه‌ دانش‌آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی در سال ۱۳۹۸-۱۳۹۹ برگزار می‌شود. دانش‌آموزان مهلت دارند آثارخود را تا سی و یکم تیرماه در سایت جشنواره به نشانی www.madresefestival.ir بارگذاری کنند.
سایت جشنواره پذیرای آثار دانش آموزان در بخش‌های اصلی: داستانی، انیمیشن، مستند، علمی و آموزشی،..

جزئیات جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه/ جشنواره‌ای با زندگی در عصر کرونا

دانش‌آموزان سراسر کشور در تمامی مقاطع تحصیلی می‌توانند آثار خود را تا سی و یکم تیرماه ۱۳۹۹ در سایت جشنواره بارگذاری کنند؛ جشنواره‌ای که قرار است خودش را در مسیر بشردوستی، گفت‌وگوی بین‌نسلی، ایران آینده و زندگی در عصر کرونا قرار دهد.

جزئیات جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی مدرسه/ جشنواره‌ای با زندگی در عصر کرونا – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، ششمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش‌آموزی «مدرسه» با هدف کشف استعدادهای هنری دانش آموزان سراسر کشور، ایجاد زمینه برای بروز استعدادها، تربیت نیروهای خلاق و شبکه‌سازی مستعدان هنر، از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده است. در آخرین دوره‌ این جشنواره در سال ۱۳۹۸، بیش از ۲۵۰۰ اثر به دبیرخانه‌ی این جشنواره ارسال شد.

ششمین دوره‌ جشنواره فیلم کوتاه مدرسه برای کلیه‌ دانش‌آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی در سال ۱۳۹۸-۱۳۹۹ برگزار می‌شود. دانش‌آموزان مهلت دارند آثارخود را تا سی و یکم تیرماه در سایت جشنواره به نشانی www.madresefestival.ir بارگذاری کنند.

سایت جشنواره پذیرای آثار دانش آموزان در بخش‌های اصلی: داستانی، انیمیشن، مستند، علمی و آموزشی، کلیپ، ویدیوبلاگ و تیزر تبلیغاتی (با تاکید بر برند ایرانی) و در بخش‌های جانبی: فیلم‌نامه‌نویسی و اقلام تبلیغاتی فیلم (شامل پوستر، عکس و تیزر) است.

بخش‌های اصلی جشنواره:

داستانی: فیلم کوتاه داستانی، فیلمی است که داستان و هدفی دارد و موضوعی را روایت می‌کند.

انیمیشن: انیمیشن کوتاه، فیلمی است که با دوربین عکاسی به صورت استاپ موشن یا سل انیمیشن یا فلیپ بوک یا دیگر روش‌ها یا به صورت رایانه‌ای به صورت دو بعدی یا سه بعدی ساخته شود.

مستند: مستندکوتاه، فیلمی است که بازیگری به صورت خاص ندارد و اتفاق واقعی و حقیقی را به شیوه‌ای زیبا و هنری روایت می‌کند. مشاهده یا توضیحی از یک رشته هنری یا شغلی جذاب، روایت زندگی یک نفر، مشکلات مدرسه یا محله، پیگیری‌ها و گزارش‌های دانش‌آموزی از اتفاقات مدرسه و… همه می توانند موضوعات مناسبی برای ساخت مستند کوتاه باشند.

علمی و آموزشی: فیلم کوتاه علمی، فیلمی است که یک پدیده علمی را ثبت یا اتفاقی را به صورت علمی روایت می‌کند. این اتفاق می تواند یک رصد نجومی، یک آزمایش فیزیکی یا شیمیایی، یک تشریح یا فرآیند زیستی، یک مشاهده زیبا از طبیعت و… باشد. مهم علمی بودن این فیلم کوتاه است. در قسمت فیلم‌های آموزشی هم دانش‌آموزان می‌توانند تمام دروس خود را به صورت یک فیلم در بیاورند و به نوعی آموزش درس خود را انجام دهند.

تیزر تبلیغاتی (برند ایرانی): فیلم تیزر تبلیغاتی، فیلمی است که در آن دانش‌آموزان از یک برند ایرانی فیلم تبلیغاتی خواهند ساخت. دانش آموزان حتماً باید یک برند ایرانی انتخاب کنند.

کلیپ: در این بخش باید با استفاده از تعدادی عکس و یا فیلم و انتخاب یک موسیقی مناسب، یک کلیپ کوتاه ساخته شود. تعداد عکس‌ها و فیلم‌ها با توجه به مدت زمان کلیپ، محدودیتی ندارد. ترتیب عکس‌ها، خلاقیت در انتخاب عکس یا عکسبرداری، کادربندی و مواردی از این دست و همچنین موسیقی انتخابی می‌تواند اثر را جذاب‌تر کند. پیشنهاد می‌شود از موسیقی های باکلام فاخر و وزین و یا موسیقی بی‌کلام مناسب استفاده شود. حتی اثر می‌تواند یک نماهنگ هم باشد.

ویدیوبلاگ: ویدیویی کوتاه که با ساده‌ترین امکانات برای روایت موضوعی مشخص ساخته می‌شود.

موضوع جشنواره آزاد است.

جشنواره ششم موضوعات ویژه ای نیز دارد که به شرح زیر است:

  1. مدرسه هلال احمری، مدرسه بشردوستی (سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران)
  2. قانون مداری (معاونت فرهنگی قوه قضاییه)
  3. خانواده و گفت‌وگوی بین نسلی (معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده)
  4. مستندی از روند برگزاری فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و پرورشی در مدارس استعدادهای درخشان (سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان)
  5. ایران آینده (موسسه سفیر فیلم)
  6. زندگی در عصر کرونا (موسسه هنروما)

ششمین دوره جشنواره توسط مؤسسه هنروما و با حمایت سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان ملی پرورش استعداد‌های درخشان، سازمان بسیج صداوسیما، شبکه امید، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، معاونت فرهنگی قوه قضاییه، سازمان هنری رسانه‌ای اوج، معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، موسسه آموزشی و پژوهشی شهید آوینی، باشگاه هنر و رسانه نوجوان، خانه نوآوری تعلیم و تربیت، کانون دانش‌آموزی هلال احمر، موسسه سفیر فیلم، مؤسسه مطالعات راهبردی تعلیم و تربیت برهان، مؤسسه الگوی تعلیم و تربیت قاف، موسسه فرهنگی و اطلاع‌رسانی تبیان، باغ کتاب تهران، گروه هنری کات، موسسه فرهنگی سیدالشهدا و شرکت فن‌آموز برگزار خواهدشد.

الیکا عبدالرزاقی: مخاطب "سرباز" منتظر سیلی نباشد!/ پیشنهاد به تلویزیون برای تیزرهای تبلیغاتی کتاباکران «پوست» بعد از حضور در جشنواره‌های خارجی/ دو فیلم برای سینماآنلاین آماده است

شرکت‌کنندگان می‌توانند به صورت فردی یا گروهی در این جشنواره شرکت کنند. شرکت و همکاری در دو یا چند فیلم و همچنین شرکت در همه بخش‌های جشنواره به هر تعداد آزاد است.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس www.madresefestival.ir به شکل دقیق‌تر از قوانین و شیوه نامه جشنواره مطلع شوند و آثار خود را ارسال کنند.

انتهای پیام/

– تسنیم نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.