تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۳
کد خبر : 9611

جای خالی مدیریت مشفق در تلویزیون/ بازاریابی و پخش ما در سینما مشکل دارد

جای خالی مدیریت مشفق در تلویزیون/ بازاریابی و پخش ما در سینما مشکل دارد

جای خالی مدیریت مشفق در تلویزیون/ بازاریابی و پخش ما در سینما مشکل دارد علیرضا جلالی‌تبار معتقد است که بازاریابی و پخش در سینما مشکل دارد و در تلویزیون جای مدیریت مشفق خالی است؛ در واقع تلویزیون مانند کاغذ سربرگ‌دار شده است. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فارغ‌التحصیل هنرستان صداوسیما و فارغ‌التحصیل دانشکده هنر و معماری است. در فیلم “وقتی همه خوابیم” نقش اصلی مرد را بازی می‌کرد. در “سگ‌های پوشالی” و “خنده در باران” را در سینما دارد؛ “اولین امضاء برای رعنا” روی پرده است؛ “وارش” و “ترور خاموش” سریال‌های اخیر علیرضا جلالی‌تبار است؛ در “سارق روح” و “راه و بیراه” هم کاراکتر مؤثری را برعهده گرفت. در کاری به نام “سه سپیده” که چندی پیش فیلمبرداری‌اش در اردبیل به پایان رسید نقش مؤثری را بازی می‌کند، فیلم تلویزیونی که در ژانر اکشن جنگی ساخته شده و روزهای آینده روی آنتن خواهد رفت. این فیلم با مضمون ۴۰ سالگی انقلاب در سه دهه ۱۳۵۰، ۱۳۶۰و ۱۳۹۰ حول محور اتفاقات دی‌ماه ۱۳۵۷ در ایران است که تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی و فعالیت‌هایی که مجاهدین در طول این دوران داشتند و از جان ..

جای خالی مدیریت مشفق در تلویزیون/ بازاریابی و پخش ما در سینما مشکل دارد

علیرضا جلالی‌تبار معتقد است که بازاریابی و پخش در سینما مشکل دارد و در تلویزیون جای مدیریت مشفق خالی است؛ در واقع تلویزیون مانند کاغذ سربرگ‌دار شده است.

جای خالی مدیریت مشفق در تلویزیون/ بازاریابی و پخش ما در سینما مشکل دارد – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فارغ‌التحصیل هنرستان صداوسیما و فارغ‌التحصیل دانشکده هنر و معماری است. در فیلم "وقتی همه خوابیم" نقش اصلی مرد را بازی می‌کرد. در "سگ‌های پوشالی" و "خنده در باران" را در سینما دارد؛ "اولین امضاء برای رعنا" روی پرده است؛ "وارش" و "ترور خاموش" سریال‌های اخیر علیرضا جلالی‌تبار است؛ در "سارق روح" و "راه و بیراه" هم کاراکتر مؤثری را برعهده گرفت. در کاری به نام "سه سپیده" که چندی پیش فیلمبرداری‌اش در اردبیل به پایان رسید نقش مؤثری را بازی می‌کند، فیلم تلویزیونی که در ژانر اکشن جنگی ساخته شده و روزهای آینده روی آنتن خواهد رفت. این فیلم با مضمون ۴۰ سالگی انقلاب در سه دهه ۱۳۵۰، ۱۳۶۰و ۱۳۹۰ حول محور اتفاقات دی‌ماه ۱۳۵۷ در ایران است که تا زمان پیروزی انقلاب اسلامی و فعالیت‌هایی که مجاهدین در طول این دوران داشتند و از جان گذشتگی مدافعین حرم و رشادت‌های انقلابیون به تصویر کشیده می‌شود.

علیرضا جلالی‌تبار در جشنواره سی و هشتم فیلم فجر حاضر شد و درباره حضور کارگردانان جوان و برخی سوژه‌های متفاوت سینمای ایران به خبرنگار خبرگزاری تسنیم، گفت: فیلمسازان ما امروز به راحتی می‌توانند فیلم ببینند که ۱۵ سال پیش چنین امکانی برایشان فراهم نبود. از طرفی دیگر تهیه‌کنندگان و مخاطبان ما هم در معرض فیلم‌های مختلف ایران و جهانند. این مسئله باعث می‌شود که دیدها بازتر شود و به نظرم از این فرصت باید بیشترین استفاده را برد. در وهله بعدی موضوع تکنیکی است؛ برای مثال خیلی از اتفاقاتی که هم‌اکنون در فیلم‌ها رخ می‌دهد تا چند سال پیش امکانش وجود نداشت. البته از نظر تکنیکی می‌دانستیم که چه اتفاقی باید رخ بدهد اما خروجی‌ آن را نمی‌توانستیم در بیاوریم. این دو مورد از جمله چیزهایی است که ایجاد شده و دست بچه‌ها بازتر است.

وی با اشاره به ضعف در پخش و بازاریابی سینما، افزود: معتقدم که بازاریابی و پخش ما مشکل دارد؛ در حقیقت، فیلمی مثل "مدرسه موش‌ها" با یک بازاریابی درست به فروش خوبی می‌‌رسد اما فیلمی که برای دانشجویان و علاقه‌مندان به ادبیات است در جشنواره اکران می‌شود چرا که به نظر پخشی‌ها فیلم کمدی نبوده است و در نتیجه نمی‌فروشد. در مورد پخش فیلم‌های ورزشی و پلیسی ضعف داریم؛ یعنی به درستی به دست مخاطب نمی‌رسد و طبعاً بخشی از مخاطب، تفریح مورد علاقه خود را در سینما نمی‌بیند. باید روی اینها کار کارشناسی صورت بگیرد و من نمی‌توانم نظری بدهم، فقط می‌توانم بگویم که خلأ چنین موضوعی وجود دارد.

این بازیگر در مورد فیلم سینمایی "خورشید" مجید مجیدی گفت: به نظرم "خورشید" فیلم مردانه‌ای است و نوع نگرش آن به مشکلات احساسی نیست. در این نوع نگرش لاجرم تلخی را می‌بینید، در حقیقت فقط نشان می‌دهد که این مشکل وجود دارد و چه قدر تلخ است، خیلی هم اعتقادی ندارم که باید برای همه مشکلات راهکار نشان بدهیم. به نظرم تماشاگر کمتر نسبت به فیلم‌های تلخ منفعل است؛ این نگرشی است که باید سخت‌افزار و نهادهایی در اجتماع پشتیبانی‌اش کند و به نظرم همه‌چیز در تقابل با رسانه حل نمی‌شود.

جلالی‌تبار در پاسخ به سؤالی مبنی بر این که جای چه چیزی در سینما و تلویزیون خالی است، گفت: به نظرم در تلویزیون جای مدیریت مشفق خالی است یعنی مدیریت ما خیلی سختگیر است. تلویزیون ما مانند کاغذسربرگ‌دار است یعنی ۶۰ سال است که این چنین است؛ ضعفی است که به میراث مانده و هر چیزی روی آن می‌نویسید باید به همه جواب بدهید. در صورتی که بخشی از آن نیازهای اجتماع است که باید پاسخ داده شود. این پارادوکسی است که حل نمی‌شود. در مورد سینما هم باید بگویم که مردم باید به سینماها بروند و فیلم ببینند.

وی خاطرنشان کرد: سینما مثل ورزش است یعنی اینگونه نیست که با فکر کردن به ورزش سلامتی به دست بیاورید. مردم باید خودشان را در معرض فرهنگ قرار بدهند تا بتوانند با همدیگر تعامل کنند. بالأخره اندیشه از همین‌جا شکل می‌گیرد. باید دید قدیمی عادت‌شده‌ای را که فکر می‌کنیم به صرف دانشگاه رفتن و مدرک گرفتن فرهنگ مردم بالا می‌رود تصحیح کنیم. علاوه بر این معماری سالن‌های ما بسیار درونگرا است و در بیرون پردیس‌های سینمایی کمتر فضای دعوت‌کننده‌ای می‌بینیم. به عبارت بهتر از بیرون فضایی که این‌چنین نشاط دارد خیلی ویژه نیست. باید در بلندمدت به این مسئله فکر کرد. مثلاً سینما آزادی چنین روندی را درپیش گرفته و با نصب بنرهایی در بیرون سینما خیلی‌ها را به دیدن فیلم مجاب می‌کند. دقت داشته باشید که ما می‌خواهیم جنسی را بفروشیم، نمی‌توان آن را در پشت دیوار قطور ترسناکی پنهان کنیم و بگوییم که داخل آن محصول فرهنگی بسیار خوبی داریم.

شروع "رعد و برق" تلویزیون در اهواز/ کدام بازیگران جلوی دوربین افخمی می‌روند؟چرا تلویزیون از فضای مجازی الگو می‌گیرد؟/ واکنش بازیگر سینما به فیلم‌هایی که روزنه امید ندارندماجرای خداحافظی خودخواسته "فرامرز قریبیان"/ با سریال ماه رمضانی به تلویزیون برمی‌‌گردم

بازیگر سینما و تلویزیون در مورد گروه‌بندی سینماها گفت: خیلی یکدست نیست؛ مثلاً یکسری فرآیندهای تشویقی ایجاد می‌کنیم اما بعداً عادی می‌شود و یادمان می‌رود که برای چه درست شده است؛ گروه‌بندی سینماها برای حمایت از سینمای فرهنگی در دهه ۱۳۶۰ ایجاد شد. بارها سر آن بحث شده است و هنوز هم جا دارد که کار کارشناسی صورت گیرد.

وی با اشاره به کارهای جدیدش، گفت: هم‌اکنون فیلم "اولین امضاء برای رعنا" روی پرده است؛ فیلمی ادبی است که برای دانشجویان مناسب خواهد بود. همچنین فیلم "سلول انفرادی" در حال تدوین است؛ سلول انفرادی برای جواد صالحی است. در تلویزیون نیز فیلم "سه سپیده" را دارم که روزهای آینده روی آنتن خواهد رفت. در فیلم جدید مسعود تکاور هم که حال و هوای دفاع‌مقدس دارد جلوی دوربین می‌روم؛ این فیلم به زودی کلید خواهد خورد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.