کافه دانش

ثبت ۵۴ درخواست گرنت در سال ۹۸

ثبت ۵۴ درخواست گرنت در سال ۹۸

مدیرکل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی از ثبت ۵۴ درخواست برای دریافت گرنت (حمایت از انتشار کتاب‌های ایرانی در خارج از کشور) در دبیرخانه از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

– اخبار فرهنگی –

علی فریدونی، دبیر طرح حمایت از ترجمه و انتشار کتاب‌های ایرانی در خارج از کشور(گرنت)، در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم‌، از ثبت ۵۴ درخواست برای بررسی در دبیرخانه گرنت از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت:‌ در این میان ۱۲ عنوان در انتظار بررسی و ۱۱ عنوان در انتظار داوری هستند.

وی ادامه داد: ۳۱ عنوان نیز داوری شده‌اند که از این تعداد ۱۵ عنوان مصوب و به ناشران اعلام شده است. ۱۰ عنوان نیز جهت تکمیل اطلاعات به ناشران عودت داده شده است.

۱۴ کتاب ایرانی مورد حمایت گرنت در ترکیه منتشر شدملاقات دبیرخانه گرنت با ۴۰ ناشر و آژانس ادبیادامه فعالیت شورای گرنت با اعضای جدید/ ۲۰ داور کتاب‌های متقاضی حمایت را داوری می‌کنند

فریدونی همچنین با اشاره به برخی عناوین کتب مصوب شده برای دریافت گرنت از مهر ماه سال جاری تاکنون گفت: کتاب «نامیرا»، نوشته صادق کرمیار توسط ناشر لبنانی به زبان عربی در دست ترجمه است که مبلغ یک هزار و ۵۰۰ یورو برای این ترجمه مصوب شده است.

وی افزود: همچنین کتاب «قصه ما مثل شد»، نوشته محمد میرکیانی توسط انتشارات محنا در ترکیه در دست ترجمه است که مبلغ سه هزار یورو برای ترجمه آن در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/

لینک منبع

خروج از نسخه موبایل