علم و دانش

تولید کیت تشخیص کرونا با اعلام نتیجه در ۲ دقیقه

تولید کیت تشخیص کرونا با اعلام نتیجه در ۲ دقیقه

شرکت آمریکایی Bodysphere موفق شد دستگاهی را برای تشخیص کرونا بسازد که قادر به اعلام نتایج ظرف مدت ۲ دقیقه است. این دستگاه از سازمان غذا و داروی آمریکا نیز مجوز اضطراری تولید دریافت کرد.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) با هدف مقابله با ویروس کرونا و جلوگیری از شیوع گسترده آن طرحی را برای ارائه مجوزهای فوری به شرکت‌ها به اجرا در آورد تا بتوانند آزمایش‌های مربوط به تشخیص، درمان و تولید واکسن کروناویروس را با سرعت بیشتری به انجام برسانند. در همین راستا طی هفته گذشته سازمان غذا و داروی آمریکا اعلام کرد شرکت آمریکایی ابوت (Abbott) با دریافت مجوز اضطراری توانست یک دستگاه تشخیص کرونا با قابلیت ارائه نتایج ظرف مدت ۵ دقیقه را به تولید برساند.

همچنین بخوانید:

کیت تشخیص کرونا با اعلام نتیجه در ۵ دقیقه در آمریکا ساخته شد

تولید دستگاه تشخیص کرونا با اعلام نتیجه در ۲ دقیقه

طرح‌های تشویقی سازمان غذا و داروی آمریکا باعث شد تا شاهد پیشرفت چشمگیری در حوزه تشخیص بیماری کووید ۱۹ باشیم، به گونه‌ای که شرکت آمریکایی Bodysphere مدعی شد کیت شناسایی آنتی بادی جدیدی را به تولید رسانده که می‌تواند ظرف مدت ۲ دقیقه نتیجه تست کرونا را اعلام کند. این دستگاه برای تولید انبوه از سازمان غذا و داروی آمریکا نیز مجوز اضطراری دریافت کرد. تولید انبوه چنین کیت‌های باعث خواهد شد بیماران در کوتاه‌ترین زمان ممکن شناسایی شوند و با درمان به موقع میزان مرگ و میر افراد کاهش پیدا کند.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 10 =

دکمه بازگشت به بالا