علم و دانش

تولید واکسن کرونا برای آزمایش‌های بالینی؛ این واکسن چه زمانی آماده استفاده می‌شود؟

تولید واکسن کرونا برای آزمایش‌های بالینی؛ این واکسن چه زمانی آماده استفاده می‌شود؟

شرکت آمریکایی Johnson & Johnson از تولید واکسن کرونا برای انجام آزمایش‌های بالینی در ماه‌های پیش‌رو خبر دارد. اگر اثربخشی واکسن در مقابله با بیماری کووید ۱۹ به اثبات برسد، تا سال ۲۰۲۱ وارد بازار خواهد شد.

روز گذشته شرکت جانسون اند جانسون اعلام کرد که با تمام ظرفیت روی تولید واکسن کرونا کار می‌کند. هدف این شرکت، ساخت یک میلیارد دُز واکسن کووید ۱۹ برای عرضه در آمریکا و سراسر جهان است. اگر همه چیز به خوبی پیش برود، امکان عرضه نخستین محموله در اوایل سال آینده میلادی وجود دارد.

اخیرا جانسون اند جانسون همکاری خود را با موسسه دولتی تحقیقات پیشرفته زیست‌پزشکی (BARDA) افزایش داده و برای تولید واکسن کرونا ، یک میلیارد دلار روی مراحل تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرده است. طبق زمان‌بندی اعلام شده، نخستین فاز آزمایش‌های بالینی روی انسان، حداکثر تا سپتامبر ۲۰۲۰ اجرایی خواهد شد.

همچنین بخوانید:

انگلیس از ماه آینده واکسن کرونا را روی انسان آزمایش خواهد کرد

البته تولید و تست واکسن هر بیماری، زمان زیادی را می‌طلبد؛ اما ظاهرا این شرکت از آغاز اپیدمی کروناویروس جدید، روی این موضوع کار می‌کرد و در واکنش به شرایط اضطراری موجود، شتاب بیشتری به فعالیت‌های خود داده است. به گفته‌ی کمپانی، واکسن نهایی با رویکردی غیر انتفاعی عرضه خواهد شد.

علاوه بر تولید واکسن، جانسون اند جانسون برای سرمایه‌گذاری و کار روی روش‌های درمان بیماری کووید ۱۹ هم با BARDA همکاری می‌کند.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − چهار =

دکمه بازگشت به بالا