فرهنگی

تمدید شرکت در نخستین جشنواره بین‌المللی سعدی تا آخر اسفندماه

تمدید شرکت در نخستین جشنواره بین‌المللی سعدی تا آخر اسفندماه

نخستین جشنواره بین‌المللی علمی ادبی و هنری سعدی با هدف کشف و تربیت و رشد استعداد‌های نهان کودکان، نوجوانان و جوانان به اهتمام پژوهشکده ادبیات تحلیلی و تطبیقی اسراء و باشگاه ملی جوانان پژوهشگر برگزار می‌‌شود.

تمدید شرکت در نخستین جشنواره بین‌المللی سعدی تا آخر اسفندماه – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، محمدرضا حقدوست، مدیر آموزش و آفرینش پژوهشکده اسراء و دبیر اجرایی جشنواره بین‌المللی سعدی، با اشاره به تمدید مهلت ارسال اثر به این جشنواره گفت: طبق مصوبه جلسه شورای مرکزی پژوهشکده و دبیرخانه جشنواره سعدی، مهلت ارسال آثار به جشنواره تا آخر اسفند ماه تمدید شده است و علاقه مندان می‌توانند برای اطلاع از شرایط و شرکت در جشنواره تا پایان اسفند ماه سال جاری به سایت رسمی جشنواره saadifestival.com مراجعه کرده و جهت ارسال آثار اقدام کنند.

وی ادامه داد: همچنین در ادامه جلسه شورای مرکزی، تاریخ اختتامیه جشنواره بین‌المللی سعدی نیز مشخص شد و در روز جهانی گرامیداشت سعدی مورخ ۱ اردیبهشت۹۹ آیین اختتامیه نخستین جشنواره بین المللی سعدی برگزار خواهد شد.

حقدوست با بیان اینکه این جشنواره از فروردین امسال به‌صورت کشوری و بین المللی آغاز به کار کرده است افزود: جشنواره در ۱۲ رشته علمی ادبی و هنری ویژه پنج گروه سنی کودک و نوجوان، دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان و اساتید دانشگاه و عموم مردم برگزار می‌شود. رابطه خدا با انسان، رابطه انسان با خدا، رابطه انسان با انسان و رابطه انسان با طبیعت از موضوعات اصلی مسابقه است.

کتاب و ادبیات ,

پاسخ به پرسش‌هایی اساسی درباره زندگی سعدی

به گفته مدیر آموزش و آفرینش پژوهشکده اسراء؛ رشته ادبیات در بخش‌های شعر کلاسیک و نو، داستان کوتاه، طنز، کاریکلماتور ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، رشته هنر در بخش‌های خوشنویسی، تایپوگرافی، طراحی و نقاشی، کاریکاتور ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، رشته نمایش در بخش‌های نمایشنامه‌نویسی، فیلمنامه نویسی، موشن گرافیک، انیمیشن کوتاه ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان، رشته مقالات میان رشته‌ای در بخش‌های هنر و ادبیات ویژه استادان، معلمان، دانشجویان، رشته مقالات ادبیات کودک ویژه استادان، معلمان، دانشجویان و رشته ارائه مقاله علمی و پژوهشی، ویژه استادان، معلمان، دانشجویان برگزار می‌شود. در پایان به رتبه‌های اول هر رشته مدال طلای ادبی سعدی و به برگزیدگان جوایز نفیس به همراه لوح تقدیر، دیپلم افتخار و گواهینامه وزارت علوم تحقیقات و فناوری و عضویت افتخاری در باشگاه ملی جوانان پژوهشگر اهدا می‌شود و آثار برجسته در کتاب جشنواره چاپ می‌شوند.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن