فرهنگی

تقدیر حجت‌الاسلام امرودی از پروفسور و هنرمند آلمانی

تقدیر حجت‌الاسلام امرودی از پروفسور و هنرمند آلمانی

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران از پرفسور گونتر اوکر هنرمند برجسته آلمانی به منظور برگزاری نمایشگاه «کرنش به حافظ» قدردانی کرد.

تقدیر حجت‌الاسلام امرودی از پروفسور و هنرمند آلمانی – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام میثم امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران به مناسبت برگزاری آخرین دوره نمایشگاه «کرنش به حافظ» که توسط آثار پرفسور گونتر اوکر در ایران برگزار می‌شود، قدردانی کرد.

دستمزد ۵۰ میلیون تومانی دبیر جشنواره موسیقی فجر / رئیس جشنواره نقشی در انتخاب گروه‌ها نداشت

این تقدیرنامه توسط «حسین عالم‌بخش» نماینده رئیس سازمان فرهنگی هنری در جزیره کیش به این هنرمند شهیر جهانی اهدا شد. در متن این تقدیرنامه آمده است:

«خیز تا بر کلک آن نقاش جان افشان کنیم

کاین همه نقش عجب در گردش پرگار داشت
(حافظ شیرازی)

طراح و هنرمند گرامی
پروفسور گونتر اوکر

هنرهای تجسمی، مرزها را طی می‌کند تا با زبان جهانی تصویر، با ملت ها گفت‌وگو کند و پیام آور صلح، امنیت، آرامش و مهربانی باشد. حضورتان را در کشورمان ارج می‌نهیم و هنرتان را قدردانیم.
سلامتی و شادکامی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.»

پرفسور گونتر اوکر از سال ۱۳۹۵ تا به امروز در ایران، اقدام به برگزاری نمایشگاه آثار خود از غزلیات حافظ کرده است. این هنرمند برجسته آلمانی احساس و برداشت خود را از غزلیات حافظ بر روی بوم به عرصه ظهور در آورده است. گونتر اوکر پس از گوته یکی از هنرمندان غیر ایرانی است که حافظ را از دریچه هنر خود به جهانیان مـعرفی کرده است.

یکی از ویژگی‌های این هنرمند، گرایش او به گرفتن مفاهیم از حوزه‌های گوناگون فرهنگی به‌ویژه فرهنگ‌های آسیایی و وارد کردن آن‌ها به جهان آثار خود است.

در میان این سری از آثار؛ تابلویی هم با نام خلیج فارس خلق کرده تا همچون دیگر مستندات در جای جای این کره خاکى برگه تایید دیگرى باشد بر اصالت نام زیباى خلیج همیشه فارس که براى آیندگان به عنوان مستند غیر فابل انکار تاریخى در ایران و آرشیو اتحادیه اروپا به ویژه دولت آلمان به یادگار ثبت و ضبط شده است.

این هنرمند برجسته سرى شماره یک از ادیشن فارسی از این آثار را به موزه هنرهاى معاصر ایران اهدا کرده که ارزش آن بالغ بر ۱۵۰ هزار یورو برآورد شده است.

نمایشگاه «کرنش به حافظ» در جزیره زیبای کیش از تاریخ ۱۴ تا ۳۰ بهمن در موزه خلیج فارس میزبان علاقه‌مندان است.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن