علم و دانش

تغییرات رابط کاربری ویندوز ۱۰ را در این ویدیوی تبلیغاتی ببینید

تغییرات رابط کاربری ویندوز ۱۰ را در این ویدیوی تبلیغاتی ببینید

آپدیت جدیدی برای اعمال یک سری تغییرات رابط کاربری ویندوز ۱۰ در راه است. مایکروسافت به وسیله انتشار یک تیزر ویدیویی، تغییرات ظاهری سیستم عامل Windows 10 را نشان داد.

مایکروسافت تصمیم دارد به منظور ارائه توضیحاتی درباره سرویس Microsoft 365 یک کنفرانس آنلاین برگزار کند. مدتی مانده به برگزاری این رویداد، مدیر ارشد محصولات شرکت مایکروسافت به وسیله انتشار یک تیزر ویدیویی نشان داد تغییرات رابط کاربری Windows 10 در راه است.

در این ویدیوی تبلیغاتی به خوبی تغییرات ظاهری رابط کاربری، از نحوه چینش عناصر در منوی استارت گرفته تا تغییر آیکون‌های‌ آن‌ها، قابل مشاهده است. انتظار داریم آپدیت جدید سیستم عامل ویندوز ۱۰ طی چند روز آتی منتشر شود. در نسخه جدید رابط کاربری روی هم رفته مسطح‌تر از قبل شده و فونت تغییر کرده است.

تغییرات رابط کاربری ویندوز 10
تغییرات رابط کاربری ویندوز 10
تغییرات رابط کاربری ویندوز 10

در طراحی فایل اکسپلورر نیز تغییراتی دیده می‌شود. مایکروسافت زبان طراحی جدید را Fluent Design نامیده است. حتی لاک اسکرین نیز دستخوش تغییر و تحول قرار گرفته و ظاهری مسطح پیدا کرده است.

ویندوز ۸ و ۱۰ به ترتیب در شهریور سال ۲۰۱۲ و تیر سال ۲۰۱۵ عرضه شدند. با در نظر گرفتن اختلاف زمانی بین عرضه این دو، مدت‌ها از زمان ارائه سیستم عاملی جدید از پلتفرم ویندوز گذشته است، اما در مقایسه با ویندوز ۸، ویندوز ۱۰ جای پیشرفت بسیار زیادی دارد، به همین دلیل مایکروسافت فعلا تصمیمی برای توسعه سیستم عامل دسکتاپ جدید نداشته و بهبود ویندوز ۱۰ را در دستور کار قرار داده است.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا