اجتماعی

تعریف ۱۶۱۸ پروژه توسعه محله‌ای برای ۱۴۰۰

تعریف ۱۶۱۸ پروژه توسعه محله‌ای برای ۱۴۰۰

تعریف ۱۶۱۸ پروژه توسعه محله‌ای برای ۱۴۰۰

لیست پروژه‌های توسعه محلات برای سال ۱۴۰۰ به همراه تمامی مستندات مربوط به تدوین پروژه ها گردآوری و جمع‌بندی شده و یک هزار و ۶۱۸ عنوان پروژه توسعه محله‌ای در مناطق ۲۲گانه با برآورد بیش از یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان جهت بررسی در کمیسیونهای تخصصی به شورای شهر تهران ارسال شده است.

به گزارش ایسنا، راضیه رضابیگی ثانی، مدیر سیاستگذاری و برنامه ریزی راهبردی شهرداری تهران با اشاره به برنامه‌های توسعه محله‌ای در سال ۱۴۰۰، بیان کرد: تقریبا از آذرماه ۱۳۹۹ فرایند تعریف پروژه ها برای سال ۱۴۰۰ آغاز و الزامات تعریف پروژه های توسعه محله ای به مناطق ابلاغ شد تا مناطق فرصت بیشتری برای برگزاری جلسات کارگروه توسعه محلات داشته باشند؛ کارگروه توسعه محلات در مناطق تشکیل شد و مناطق تعریف پروژه‌ها را آغاز کردند.

وی افزود: برای نخستین بار امسال گونه های پروژه‌های توسعه محلی گسترده تر شده و به ۲۰ گونه رسیده است؛ مثلاً توجه ویژه‌ای به بهسازی سرای محلات شده و در بودجه توسعه محله ای اعتبار مشخصی برای ایمن سازی و مناسب سازی سراهای محلات در نظر گرفته شده است؛ همچنین گونه های جدید و متنوعی از پروژه‌ها در حوزه‌های اجتماعی-فرهنگی، ترافیکی، فنی عمران، خدمات شهری و … تعریف شده است.

وی ادامه داد: پس از طی مراحل متعددی از بررسی پروژه ها در کارگروه‌های متعدد تخصصی، لیست پروژه‌های توسعه محلات به همراه تمامی مستندات مربوط به تدوین پروژه ها گردآوری و جمع‌بندی شده و یک هزار و ۶۱۸ عنوان پروژه توسعه محله‌ای در مناطق ۲۲گانه با برآورد بالغ بر یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان جهت بررسی در کمیسیونهای تخصصی به شورای شهر تهران ارسال شده است.

بر اساس گزارش سایت شهر، مدیر سیاستگذاری و برنامه ریزی راهبردی شهرداری تهران پیشتر گفته بود: معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران در طی سال ۱۳۹۹ در چندین فاز مختلف لیست پروژه‌های توسعه محله ای را از مناطق ۲۲گانه دریافت و بودجه آن را بررسی و ابلاغ می‌کرد. تا به امروز که لیست پروژه‌ها نهایی شده است، یک هزار و ۲۵۶ پروژه توسعه محله ای با اعتباری بالغ بر هزار میلیارد تومان در مناطق ۲۲ گانه شهرداری تعریف شده است و بالغ بر ۵۰۰ پروژه با اعتبار ۴۰۰میلیارد تومان نیز به معاونت‌های تخصصی برای اجرای متمرکز پروژه هایی مثل احداث بوستان، شهر امن، کوچه دوستی، پارکینگ های محله ای، محله دوستدار کودک و …. تخصیص داده شده است.

انتهای پیام

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن