اقتصادی

تشکیل کارگروه سه‌جانبه ایران-کانادا-اوکراین برای بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ

تشکیل کارگروه سه‌جانبه ایران-کانادا-اوکراین برای بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ

رئیس کمیسیون بررسی سانحه بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی گفت: با ورود تیم بررسی سانحه کانادایی به ایران، کارگروه ویژه‌ای برای بررسی جعبه سیاه با حضور تیم‌های‌ ایران، کانادا و اوکراین، تشکیل شده است‌.

تشکیل کارگروه سه‌جانبه ایران-کانادا-اوکراین برای بازخوانی جعبه سیاه بوئینگ

حسن رضایی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت بررسی جعبه سیاه بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی بیان کرد: هیچ اتفاقی جدیدی فعلاً درباره جعبه‌سیاه رخ نداده است

رئیس کمیسیون بررسی سانحه بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی افزود: تیم کانادایی نیز به ایران آمده تا موضوع بازخوانی جعبه‌سیاه را با همراهی تیم بررسی سانحه ایرانی و اوکراینی انجام دهند.

وی تأکید کرد: در این‌باره کارگروه ویژه‌ای برای بررسی نوار مکالمات خلبان و نوار پارامترهای موتور در جعبه سیاه با حضور تیم‌های‌ ایران، کانادا و اوکراین، تشکیل شده است‌.

رئیس کمیسیون بررسی سانحه بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی در پاسخ به این سؤال که آیا بازخوانی اطلاعات جعبه‌سیاه در کشور خودمان انجام می‌شود یا جعبه سیاه به فرانسه می‌رود؟، توضیح داد: اجازه بدهید در این باره هیچ صحبتی فعلاً نداشته باشم اما جعبه سیاه (FDR&CVR) همین‌جا در دفتر خودمان مقابل چشم‌مان است.

رضایی‌فر اضافه کرد: تیم کانادایی هم به ایران آمده است اما هنوز به هیچ توافقی در این باره نرسیده‌ایم به هر حال شرایط فرق کرده است و منتظر تصمیم‌گیری مسئولان اصلی کشور هستیم.

بنابراین گزارش با ورود کارشناسان بررسی سانحه کشور کانادا به ایران، اولین جلسه سه جانبه (ایران، اوکراین و کانادا) صبح امروز در سازمان هواپیمایی کشوری تشکیل شده است.

‌سازمان هواپیمایی کشوری ایران از همان دقایق اولیه بعد از بروز سانحه پرواز ۷۵۲ شرکت هواپیمایی اوکراینی، برای حضور نماینده کشورهای طراح، سازنده، بهره‌بردار و کشورهایی که شهروندان آنان در این پرواز حضور داشتند اعلام آمادگی کرده بود که اکنون نمایندگان کشورهای کانادا و اوکراین در ایران حضور دارند.

به گزارش فارس روز چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۸۰۰-۷۳۷ متعلق به شرکت هواپیمایی اوکراین اینترنشنال با شماره پرواز ۷۵۲ در ساعت ۶:۱۲ ‌از فرودگاه امام خمینی (ره) به مقصد کیف پرواز کرده بود، پس از قطع ارتباطات با بخش کنترل ترافیک در ساعت ۶:۱۸ در حوالی صبا شهر از توابع استان تهران دچار حادثه شد و سقوط کرد.

هواپیما دارای ۱۶۷ مسافر و ۹ نفر خدمه پروازی بود‌ که همه سرنشینان آن جان باختند؛ اغلب مسافران این پرواز (حدود ۱۴۰ نفر) ایرانی بودند.‌

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن