اجتماعی

تشریح روند و مزایای کاهش تدریجی کاربرد دفترچه بیمه سلامت

تشریح روند و مزایای کاهش تدریجی کاربرد دفترچه بیمه سلامت

تشریح روند و مزایای کاهش تدریجی کاربرد دفترچه بیمه سلامت

سرپرست اداره کل بیمه سلامت استان تهران روند اجرای کاهش تدریجی کاربرد دفترچه را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، سیده مریم حسینی، گفت: سازمان بیمه سلامت ایران در راستای سیاست های کلی نظام سلامت و به منظور تحقق دولت الکترونیک، طرح نسخه نویسی الکترونیکی را جهت ارتقاء سطح کیفی خدمات رسانی در حوزه سلامت و سهولت دسترسی بیمه شدگان به مراکز طرف قرارداد را پیاده کرد.

وی در خصوص روش اجرای این طرح، افزود :بیمه شدگان بدون همراه داشتن دفترچه بیمه کاغذی و تنها با ارائه کد ملی خود به پزشک طرف قرارداد مراجعه و پس از احراز هویت توسط پزشک در سامانه نسخه الکترونیکی نسبت به ویزیت بیمار ،اقدام نموده و خدمات تجویزی شامل دارو ، آزمایش ، تصویربرداری و …. را در قالب یک نسخه ثبت و بیمه شده با کدملی و کد پیگیری مربوطه به مرکز تجویزی پزشک مراجعه می نماید.

بنابراعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی در خاتمه تاکید کرد: تشکیل پرونده الکترونیکی و حفظ سوابق درمانی برای بیمه شدگان، رفع مشکل مخدوش و ناخوانا بودن نسخ، دسترسی بیمه های تکمیلی به سامانه نسخه الکترونیک و عدم نیاز به ارسال مستندات کاغذی برای بیمه های تکمیلی، جلوگیری از خطاهای نسخه پیچی درداروخانه ها ،کم شدن هزینه های چاپ دفترچه، کنترل مصرف بی رویه دارو،کم شدن تقاضاهای القایی و …) از مزایای نسخه نویسی الکترونیک برشمرد.

انتهای پیام

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن