علم و دانش

تشخیص کرونا با هوش مصنوعی و دقت ۹۸ درصدی در چند ثانیه ممکن شد

تشخیص کرونا با هوش مصنوعی و دقت ۹۸ درصدی در چند ثانیه ممکن شد

یک محقق آمریکایی موفق شد با هوش مصنوعی نرم افزاری را برای تشخیص کرونا بسازد که می‌تواند ظرف مدت چند ثانیه و با دقت ۹۸ درصدی بیماری کویید ۱۹ را تشخیص دهد.

مقام‌های آمریکایی در تلاشند تا نتایج آزمایش مبتلایان به ویروس کرونا را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تهیه کنند، اما برای آن باید مراحلی چون آزمایش‌گیری، آزمایش نمونه‌ها و ارائه نتایج طی شود که تمامی این موارد زمان‌بر خواهند بود. از این رو محققان سعی دارند با ابداع روش‌های جدید روند این فرایند را تسریع بخشند.

امکان تشخیص کرونا با هوش مصنوعی

تشخیص کرونا

باراث نارایانان (Barath Narayanan) یکی از محققان دانشگاه دیتون (Dayton) در ایالت اوهایو آمریکا موفق شد با توسعه یک نرم افزار جدید زمان تشخیص کرونا را به کمتر از چند ثانیه و به دقت ۹۸ درصدی برساند. این محقق نرم افزار خود را بر پایه هوش مصنوعی طراحی کرده که قادر است فقط با اسکن تصاویر اشعه ایکس قفسه سینه افراد، وجود ویروس کرونا در بدن آنها را تشخیص دهد.

تشخیص کرونا

نرم افزار جدید تشخیص کروناویروس از الگوریتم یادگیری ماشینی بهره می‌برد و به گونه‌ای برنامه‌ریزی شده است تا پس از اسکن قفسه سینه در بدن افراد به دنبال نشانه‌های بیماری کووید ۱۹ بگردد. باراث نارایانان در خصوص روش تشخصی جدید خود بیان کرد این نرم افزار در حال حاضر دقت ۹۸ درصدی دارد و با یادگیری بیشتر می‌تواند به دقت ۹۹ درصدی نیز دست پیدا کند. این محقق آمریکایی طی روزهای آینده دستاورد مهم خود را با ارائه به سازمان غذا و دارو آمریکا به تایید خواهد رساند.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 9 =

دکمه بازگشت به بالا