تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۰
کد خبر : 16208

تجربه مبتلایان به کرونا از جهنم هفته دوم بیماری خبر می‌دهد!

تجربه مبتلایان به کرونا از جهنم هفته دوم بیماری خبر می‌دهد!

تجربه مبتلایان به کرونا از جهنم هفته دوم بیماری خبر می‌دهد! دوران نقاهت بیماری کووید ۱۹ بسیار عجیب است. بر اساس تجربه مبتلایان به کرونا در هفته دوم ابتلا، در حالی که تصور می‌کنید از شر ویروس خلاص شده‌اید، ناگهان با شدتی بیشتر به بدنتان حمله می‌کند.
با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، افراد بیشتری علائم خود بعد از ابتلا را در شبکه‌های اجتماعی با بقیه به اشتراک می‌گذارند. بر اساس تجربه مبتلایان به کرونا دریافتیم این علائم ظاهری بیماری کووید ۱۹ از فردی به فرد دیگر متفاوت است. با این حال یکی از اتفاقات مشترک بین اغلب بیماران، افزایش ناگهانی شدت بیماری طی هفته دوم ابتلا است؛ در انتهای هفته اول، بعد از کاهش علائم اولیه و تصور بیمار به طی کردن دوران نقاهت، شدت بیماری به یکباره افزایش پیدا می‌کند.
تجربه مبتلایان به کرونا چه می‌گوید؟ دانشمندان هنوز درباره علت بروز این اتفاق در بخشی از بیماران به نتیجه نرسیده‌اند. منظور از بدتر شدن بیماری در هفته دوم ابتلا، افزایش شدید دمای بدن، گرفتن تنگی نفس و بدن درد زیاد است. در ادامه بر اساس تجربه چهار مبتلا و دو پزشک وضعیت بیماری کووید ۱۹..

تجربه مبتلایان به کرونا از جهنم هفته دوم بیماری خبر می‌دهد!

دوران نقاهت بیماری کووید ۱۹ بسیار عجیب است. بر اساس تجربه مبتلایان به کرونا در هفته دوم ابتلا، در حالی که تصور می‌کنید از شر ویروس خلاص شده‌اید، ناگهان با شدتی بیشتر به بدنتان حمله می‌کند.

با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا، افراد بیشتری علائم خود بعد از ابتلا را در شبکه‌های اجتماعی با بقیه به اشتراک می‌گذارند. بر اساس تجربه مبتلایان به کرونا دریافتیم این علائم ظاهری بیماری کووید ۱۹ از فردی به فرد دیگر متفاوت است. با این حال یکی از اتفاقات مشترک بین اغلب بیماران، افزایش ناگهانی شدت بیماری طی هفته دوم ابتلا است؛ در انتهای هفته اول، بعد از کاهش علائم اولیه و تصور بیمار به طی کردن دوران نقاهت، شدت بیماری به یکباره افزایش پیدا می‌کند.

تجربه مبتلایان به کرونا چه می‌گوید؟

دانشمندان هنوز درباره علت بروز این اتفاق در بخشی از بیماران به نتیجه نرسیده‌اند. منظور از بدتر شدن بیماری در هفته دوم ابتلا، افزایش شدید دمای بدن، گرفتن تنگی نفس و بدن درد زیاد است. در ادامه بر اساس تجربه چهار مبتلا و دو پزشک وضعیت بیماری کووید ۱۹ در هفته دوم را شرح می‌دهیم.

تجربه اولین بیمار کووید ۱۹

آریا بندیکس (Aria Bendix – تصویر بالا) یک روزنامه نگار علمی ۲۷ ساله است. او در گفتگو با وب سایت بیزینس اینسایدر توضیح داد چطور علائم عادی و ساده ویروس کرونا در وی، یک هفته بعد از ابتلا تبدیل به مشکلات جسمانی جدی شد.

آریا بندیکس در ابتدا درد عضلانی کمی داشت. یک روز بعد، تب و لرز به آن افزوده شد. او احساس می‌کرد بعد از شرکت در یک دوی ماراتن، ناگهان با یک خودرو تصادف کرده است! آریا تصمیم گرفت با قرنطینه خانگی خود را از بقیه دور نگه دارد.

بعد از گذشت چند روز، درد بدن رفته رفته کاهش پیدا کرد. آریا تصور کرد در حال سپری کردن دوران نقاهت بوده و به زودی کامل بهبود پیدا می‌کند. در همین حین درد قفسه سینه به سراغش آمد. احساس سنگینی و فشار روی سینه به تفسیر این بیمار، شبیه به ضربه زدن فردی به ریه‌هایش بود. تنفس برای او سنگین شده بود.

پزشکان بعد از مراجعه این بیمار به بیمارستان، نتوانستند از وی تست کرونا بگیرند، اما علائمی که وی بروز داده بود، نشان از ابتلا به کووید ۱۹ داشت. با بازگشت به خانه، این فرد مبتلا به خاطر دشواری در تنفس یک هفته تمام بی‌خوابی کشید. در پایان هفته دوم رفته رفته وضعیت جسمانی اون عادی شد.

شبیه به تجربه برخی مبتلایان به کرونا آریا بندیکس نیز در هفته دوم با گلو درد مواجه شد. برای بیست و چهار ساعت او به سختی می‌توانست غذا خورده یا حتی مایعات بنوشد. روز چهاردهم بیماری که برای اغلب مبتلایان روز خارج شدن از فاز واگیرداری است، درد بدن مجددا به سراغ آریا آمد. او تصور کرد به خانه اول بازگشته، با این تفاوت که می‌توانست راحت تنفس کند.

روز هفدهم فروردین ماه، زمان ارسال نامه این خانم به وب سایت بیزینس اینسایدر، او اعلام کرد دوران سخت بیماری را پشت سر گذاشته است، هر چند هنوز برخی علائم مثل گلو درد و خستگی داشت.

تجربه دومین بیمار درگیر با ویروس کرونا

تجربه مبتلایان به کرونا

رزماری اوهارا (Rosemary O’Hara)، دبیر روزنامه سان سنتینل است. تجربه ابتلا به کرونا در وی بعدتر از بیمار قبلی است، به طوری که طی هفته دوم‌، خود را نیازمند به دریافت ماسک اکسیژن تصور می‌کرد.

در روز هفدهم مارس (بیست و هفتم اسفند)، این فرد درست یک روز بعد از احساس بیماری، با تنگی نفس، سرفه و تب مواجه شد. او بعد از مراجعه به اورژانس متوجه ابتلا به ذات‌الریه شد. پزشکان یک سری آنتی بیوتیک برای خانم اوهارا تجویز کردند. بعد از ده روز مصرف آن‌ها، او احساس بهتری پیدا کرد، اما ناگهان بیماری با شدتی بیشتر بازگشت.

در تجربه مبتلایان به کرونا نفس تنگی آزاردهنده‌ترین نشانه است. این موضوع درباره رزماری اوهارا نیز صدق می‌کند. وی طی نامه‌اش به بیزینس اینسایدر گفت قبل ابتلا به کووید ۱۹ تنها زمانی که به نحوه تنفس خود توجه می‌کرد، یوگا بود، اما طی هفته دوم درگیری با کروناویروس، نفس‌هایش به شماره افتاد. او صدای نفس‌های خود را شنیده و احساس نیاز به ماسک اکسیژن کرد.

دو هفته بعد از ظهور نشانه‌های اولیه بیماری، او موفق به دادن تست کرونا شد. یک روز بعد جواب این تست منفی اعلام شد، هر چند بیمار نسبت به این جواب تردید دارد. منفی شدن تست از نبود مقدار قابل توجهی ویروس در بدن او خبر می‌دهد، در حالی که علائم بیماری، نشان‌دهنده وضعیت دیگری است.

پزشکان به وی اعلام کردند با توجه به نبود تست آنتی بادی در حال حاضر، نمی‌توان به ابتلا یا عدم ابتلای وی به کووید ۱۹ طی دو هفته سخت بیماری پی برد. خانم اوهارا همچنان عقیده دارد جزو اولین مبتلایان به ویروس کرونا در کالیفرنیا به شمار می‌رود.

تجربه سومین مبتلا به کرونا بدون مشکلات زمینه‌ای

تجربه مبتلایان به کرونا

دو بیمار قبلی اشاره‌ای به داشتن بیماری زمینه‌ای نکردند، اما در سومین مورد، این موضوع به طور کامل رد شد. سوزان کین (Susan Kane) یک شهروند ساکن اسنوهومیش در واشینگتن، در گفتگو با CBS News گفت تبدیل شدن سرفه‌های خشک همسرش به مشکلات جسمانی شدید تنها طی چند روز، او را شوکه کرده بود. او همسر ۵۵ ساله خود را غیر سیگاری و فاقد مشکلات و بیماری‌های زمینه‌ای خطاب کرد. به همین دلیل سوزان از تحلیل رفتن وضعیت جسمانی همسرش شگفت‌زده شد.

همسر این خانم ابتدا کمی سرفه خشک داشت. به جز سرفه‌های دیوانه‌کننده، وی هیچ نشانه دیگری از بیماری در اوایل بروز نداد. چند روز بعد، این مرد ۵۵ ساله برای نفس کشیدن دست و پا می‌زد. یک هفته بعد از ظهور این علائم، ابتلای همسر سوزان به کووید ۱۹ تایید و در بیمارستان بستری شد تا اکسیژن کمکی دریافت کند. کریس همسر سوزان، اکنون بهبودی کاملش را به دست آورده است.

تجربه فرد دیگری از درگیری با کووید ۱۹

جان کریون (John Craven)، یک خبرنگار سیاسی است. بر اساس تجربه وی، کروناویروس بیمار را فریب داده و سبب می‌شود خود را بهبود یافته تصور کند. سپس علائمی همچون تب و سرگیجه (با شدتی بیشتر از قبل) مجددا به سراغتان می‌آید.

در ابتدا علائم بیماری در این فرد بدن درد، سرگیجه و تنگی نفس بود. این وضعیت تا پنج روز ادامه پیدا کرد. در روز پنجم ابتلا، جان وضعیت جسمانی بهتری پیدا کرد، به طوری توانست در منزل کمی ورزش کند. چند ساعت بعد از ورزش، احساس بیماری شبیه به یک روز قبل دوباره به سراغش آمد. بر اساس تجربه مبتلایان به کرونا بازگشت علائم بیماری آن هم با شدتی بیشتر کاملا غیر منتظره خواهد بود.

نشانه‌های هفته دوم بیماری در جان، تب و سرگیجه بود. همانند دو بیمار اول، او نیز موفق به دادن تست کرونا نشد، اما خود را یکی از مبتلایان به کووید ۱۹ تصور می‌کند. دو هفته بعد از ظهور نشانه‌های اولیه، این بیمار احساس بهتری پیدا کرد.

نارسایی تنفسی و از کار افتادن ریه یک هفته بعد از ابتلا

بر اساس گفته‌های میشل گانگ (Michelle Gong) مدیر تحقیقات بخش مراقبت‌های ویژه در مرکز پزشکی مانتفیور شهر نیویورک، مشکل از کار افتادن ریه‌ها در افراد مبتلا به حالت حاد بیماری، یک هفته بعد از ابتلا رخ می‌دهد.

دستگاه اکسیژن

این مدیر در گفتگو با مجله انجمن پزشکی آمریکا گفت بیماران کووید ۱۹ معمولا وضعیت نرمالی دارند، اما پنج الی هفت روز بعد از ظهور نشانه‌های اولیه بیماری، وضعیت جسمانی آن‌ها بدتر شده و برخی با مشکل نارسایی تنفسی و حتی از کار افتادن ریه‌ها مواجه می‌شوند.

نارسایی تنفسی را باید بدترین تجربه مبتلایان به کرونا دانست. در این زمان، ویروس به سلول‌های ریه حمله‌ور شده و جریان اکسیژن‌رسانی در بدن به همین دلیل، دچار نقص یا حتی متوقف می‌شود. در ادامه بروز نارسایی تنفسی، بیمار فقط به کمک ونتیلاتور قادر به تنفس خواهد بود. طبق گفته‌های میشل گانگ، تغییر وضعیت جسمانی و بدتر شدن بیماری ممکن است ناگهان رخ بدهد.

دکتر کریستوفر اول (Dr. Christopher Ohl)، یک متخصص بیماری‌های عفونی در کارولینای شمالی گفت در بیشتر بیماران، وضعیت جسمانی به یکباره و با سرعتی بالا بدتر می‌شود.

تجربه مبتلایان به کرونا

بیماران بستری در بیمارستان یا حتی ایزوله شده در منزل، خود را در حال بهبودی و رها شدن از بیماری خطاب می‌کنند، اما طی ۲۰ الی ۲۴ ساعت تب بالا، بدن درد شدید و سرفه‌های شدیدتر از قبل همراه با تنگی نفس به سراغشان می‌آید.

لینک منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.