علم و دانش

تازه‌ترین تصویر مریخ‌نورد چینی از تپه‌های شنی کره مریخ

تازه‌ترین تصویر مریخ‌نورد چینی از تپه‌های شنی کره مریخ – اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ در نخستین سالگرد پرتاب ماموریت فضاپیمای "تیان‌ون۱" (Tianwen-1) تصویر تازه‌ای از تپه‌های شنی باد در مریخ توسط مریخ‌نورد به مرکز کنترل در کره زمین منتقل شد. ماموریت فضاپیمای "تیان‌ون۱" (Tianwen-1) در ژانویه سال ۲۰۱۶ به تصویب رسید و کاوشگر در ۲۳ جولای سال ۲۰۲۰ به فضا پرتاب شد و بعد از رسیدن آن، ماموریت خود را در سیاره سرخ آغاز کرد.

فضاپیمای "تیان‌ون۱" (Tianwen-1) در تاریخ ۱۰ فوریه بعد از فعال شدن سیستم مهار ترمز برای کاهش سرعت فضاپیما، با موفقیت وارد مدار سیاره سرخ شد. این فضاپیما مسافت ۴۷۵ میلیون کیلومتری را در طی ۲۰۲ روز طی کرد؛ فضاپیمای "تیان‌ون۱" در تاریخ ۱۵ ماه مه، در یک منطقه از پیش انتخاب شده و در قسمت جنوبی منطقه یخی این سیاره موسوم به "Utopia Planitia" فرود آمد.

مریخ‌نورد "ژورونگ" یا خدای آتش، این ربات شش چرخی که بخشی از ماموریت "تیان‌ون۱"چین است عصر جمعه ۱۴ مه (۲۴ اردیبهشت) روی مریخ فرود آمد.

بعد از فرود مریخ‌نورد "ژورونگ" بر روی سطح مریخ، تصاویری از مریخ و سلفی‌هایی را به زمین ارسال کرده است.

علم و تکنولوژی , علمی ,

فضاپیمای "تیان‌ون۱" که ۴۸ ساعت یک بار مریخ را دور می‌زد، به مدار پایین‌تر منتقل می‌شود تا بتواند بهتر، داده‌های زیاد "ژورونگ" را به زمین منتقل کند. این مریخ‌نورد ۲۴۰ کیلوگرمی پس از خروج از فضاپیما حداقل سه ماه را صرف انجام مطالعات زمین‌شناسی و جستجوی یخ خواهد کرد. فضاپیمای تیان‌ون-۱ به گونه‌ای طراحی شده که حداقل یک سال مریخی یعنی ۶۸۷ روز زمینی کار می‌کند. این مدارگرد دارای دوربینی با وضوح بالا است و تحقیقات کانی‌شناسی و تحقیقات دیگری انجام می‌دهد.فیلم جدید از فرود فضاپیمای چین بر سطح مریختصویری با کیفیت از منطقه فرود نخستین مریخ‌نورد چینی در مریخآغاز فرآیند کاوش مریخ نورد چینی روی سطح سیاره سرخ

انتهای پیام/

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن