حوادث

تاثیر مرگبار سیگار های الکترونیکی بر مصرف کنندگانش اثبات شد

به گزارش کافه دانش به نقل از تلگراف سیگار های الکترونیکی به دلیل تبدیل یک مایع اولیه به گاز آئروسل و ورود مستقیم به ریه می تواند موجب مسمومیت مرگبار شود. تحقیقاتی که در طی سال های ۲۰۱۵ انجام شده است مسمومیت های مختلفی در مورد مصرف کنندگان سیگار های الکترونیکی به نیکوتین گزارش شده است که بسیار خطرناک است.

این در حالی است که سیگار های الکترونیکی با هدف ترک سیگار های سنتی به بازار آمد اما برخلاف انتظار مردم ، این سیگار های مشکلات غیر قابل جبرانی را به مصرف کنندگان آن ایجاد می کنند. سازمان بهداشت جهانی مواد معطر موجود در سیگار های الکترونیکی را در کنار مسمومیت های نیکوتین از مشکلات این سیگار ها اعلام کرد.

به گزارش تلگراف موسسه خظر سنجی آلمانی نوشته است ، براساس اعلام موسسه خطر سنجی آلمان نیکوتین موجود در مایعات عوارض جانبی زیادی را نسبت به نیکوتین موجود در سیگار های قدیمی دارد ، از این رو مصرف بیش از حد این موضوع می تواند موجب مسمومیت های مرگبار شود. حالت تهوع ، استفراغ و سرگیجه از علایم اولیه این سیگار هاست ، علاوه بر این عوارض افزایش خطر ابتلا به بیماری های قبلی و عروقی و بیماری های گردش خون هم از دیگر عوارض سیگار های الکترونیکی است .

افسردگی ، اضطراب ، اخلالاط عصبی و عاطفی هم از دیگر مشکلاتی است که مصرف کنندگان سیگار های الکترونیکی با آن رو برو هستند.

محققان توصیه کرده‌اند اگر از محصولات ویپ استفاده می‌کنید و سرفه، تنگی نفس، فرسودگی، کوفتگی و درد در ناحیه قفسه سینه را تجربه می‌کنید، به پزشک مراجعه کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + شانزده =

دکمه بازگشت به بالا