اقتصادی

تأمین سوخت نیروگاه‌ها تحت مدیریت است/ مردم در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی کنند

تأمین سوخت نیروگاه‌ها تحت مدیریت است/ مردم در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی کنند

سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه وضعیت گازرسانی به نیروگاه‌های برق تحت مدیریت است و مشکلی از بابت تأمین سوخت نیروگاه‌ها نیست، گفت:‌به دلیل برودت هوا تأمین سوخت گاز نیروگاه‌ها کاهش یافته است بنابر این مردم در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی کنند.

تأمین سوخت نیروگاه‌ها تحت مدیریت است/ مردم در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی کنند

مصطفی رجبی مشهدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه از حدود یک هفته گذشته به دلیل برودت هوا گازرسانی به نیروگاه‌ها به میزان ۵۰ درصد کاهش یافت، گفت: اما از دو روز گذشته نیز که سرمای هوا شدت گرفت، تأمین سوخت نیروگاه‌ها تحت مدیریت است و مشکلی از بابت تأمین سوخت نیروگاه‌های برق وجود ندارد.

وی با تأکید بر اینکه مردم در مصرف برق و گاز صرفه‌جویی کنند، اظهار داشت:‌ شرکت ملی گاز حدود یک هفته پیش ۵۰ درصد تعهدات خود را برای سوخت‌رسانی به نیروگاه‌ها انجام می‌داد.

به گزارش خبرگنار اقتصادی خبرگزاری فارس، سخنگوی صنعت حدود یک هفته پیش به خبرنگار فارس گفته بود که شرکت ملی گاز لازم است روزانه ۹۰ میلیون مترمکعب گاز به نیروگاه‌ها تحویل دهد اما این عدد به ۴۰ میلیون مترمکعب رسیده است.

وی پیش‌تر همچنین با اشاره به اینکه با توجه به کاهش تأمین سوخت گاز نیروگاه‌ها از سوخت گازوئیل و مازوت برای تولید برق استفاده می‌شود گفته بود: ۶ نیروگاه طوس، خراسان، نکا، شهید رجایی، سهند و تبریز از سوخت مازوت برای تولید برق استفاده می‌کنند.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =

دکمه بازگشت به بالا