تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۴
کد خبر : 589433

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟

چکیده : در این مقاله بصورت کامل میزان هزینه عمل اسلیو معده برسی خواهد شد و میزان پرداختی بیمه تکمیلی برای عمل اسلیو معده گفته میشود.   برخی افراد با وجود رژیم های غذایی مختلف، مصرف دارو و انجام تمرینات ورزشی باز هم  نمی توانند بر چاقی و اضافه وزن شدید خود غلبه کنند. زمانی

چکیده : در این مقاله بصورت کامل میزان هزینه عمل اسلیو معده برسی خواهد شد و میزان پرداختی بیمه تکمیلی برای عمل اسلیو معده گفته میشود.

 

برخی افراد با وجود رژیم های غذایی مختلف، مصرف دارو و انجام تمرینات ورزشی باز هم  نمی توانند بر چاقی و اضافه وزن شدید خود غلبه کنند. زمانی که این نوع تکنیک های لاغری به بهبود سلامت و وضعیت بدن کمک نمی کند پزشکان روش های  جراحی لاغری را برای کمک به کاهش وزن فرد پیشنهاد می کند.

یکی از پرطرفدارترین جراحی هایی که افراد برای کاهش وزن انجام می دهند، عمل اسلیو معده است. این نوع جراحی چاقی می تواند در مدت زمان کوتاه تری نسبت به رژیم و تمرینات ورزشی شما را به اهداف سلامتی، زیبایی و تناسب اندام تان برساند. با وجود تمام مزایایی که این عمل دارد، اما یکی از مهم ترین چالش ها و نگرانی های افراد قبل از عمل بررسی هزینه های جراحی است. در واقع مهمترین سوالی که افراد قبل از انجام عمل جراحی اسلیو از تیم پزشکی خود می پرسند این است که هزینه های جراحی چقدر است؟ آیا بیمه هزینه های جراحی را به عهده خواهد گرفت یا خیر؟ بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟

اگر به تازگی تصمیم گرفته اید که با جراحی اسلیو گامی اساسی برای زیبایی و سلامتی خود بردارید، اما دغدغه پرداخت هزینه جراحی با بیمه تکمیلی را دارید، خواندن مقاله زیر به شما پیشنهاد می شود. در این مقاله سعی شده به سوالات و نگرانی های شما در این زمینه به صورت دقیق و کامل پاسخ داده شود.

 

عمل اسلیو معده چیست و چگونه انجام می شود؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد هزینه‌ عمل اسلیو معده صحبت کنیم و بدانیم بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد، بهتر است با این روش جراحی کمی آشنا شوید تا درک درستی از هزینه‌ هایی که باید پرداخت کنید، داشته باشید. عمل اسلیو معده یک روش کم تهاجمی است که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. این روش جراحی برای افرادی توصیه می‌شود که شاخص توده بدنی آنها بین ۳۰ تا ۳۵ باشد و از بیماری های قلبی، دیابت، فشار خون بالا  و آپنه  رنج ببرند یا شاخص توده بدنی آن ها  بیش از 35 باشد.

در این عمل قسمت بیشتر معده یعنی چیزی حدود ۸۰ درصد آن برداشته می شود. بخش باقی مانده به صورت آستین با ساختار لوله ای شکل  باقی می ماند. هدف از کوچکتر کردن معده کاهش حجم غذا است. در واقع وقتی معده کوچک تر شود و نمی تواند مقدار زیادی غذا در خود نگه دارد. همچنین هورمون تنظیم کننده اشتها نیز کمتر تولید شده و فرد میل کمتری به غذا خواهد داشت. این عمل جراحی چیزی حدود ۶۰ تا ۹۰ دقیقه به طول می انجامد و ممکن است بیمار حدود یک تا دو روز در بیمارستان بستری باشد. با این وجود این روش جراحی نسبت به عمل های دیگر چاقی ساده تر بوده و فرد دوره نقاهت کمتری را طی خواهد کرد. همچنین عوارض عمل اسلیو معده نسبت به دیگر جراحی ها کمتر است.

 

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟

 

بسیاری از بیمه ها از جمله بیمه تکمیلی البرز، کارآفرین، تعاون، سامان، کوثر، دی، بانک رفاه و…بخشی از هزینه عمل اسلیو را پرداخت می کنند.

اگر تحت پوشش بیمه های معتبر باشید، به طور حتم هزینه عمل اسلیو معده تا حدودی کاهش پیدا خواهد کرد. اما اینکه بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد، بستگی به نوع بیمه شما دارد. بیمه های مختلف چهارچوب و قوانین خاص خود را دارند که بر اساس آنها تعرفه‌ گذاری انجام می دهند. اگر عمل اسلیو با هدف درمانی انجام شود، هزینه های بیشتری از طرف بیمه پرداخت خواهد شد. در واقع برای افرادی که شاخص توده بدنی بالایی دارند و به این دلیل از بیماری‌های مختلف رنج می برند، هزینه های بیشتری از طرف بیمه پرداخت می شود. هزینه عمل اسلیو در بیمارستان های خصوصی به طور معمول حدود ۶۰ تا ۶۵ میلیون تومان می باشد که با داشتن بیمه تکمیلی این هزینه ها بین ۳۰ تا ۴۰ میلیون محاسبه می شوند.

بنابراین بیمه بر اساس قوانین و تعهدات خود می تواند چیزی حدود ۳۰ میلیون تومان از هزینه های عمل اسلیو را تحت پوشش قرار دهد. اگر نیاز به بستری شدن باشد، بسته به نوع بیمه چیزی بین ۵ تا ۸ میلیون تومان نیز از فاکتور نهایی شما کسر خواهد شد. البته  قیمت‌های ذکر شده با کسب مشاوره از یک نماینده بیمه نوشته شده و با توجه به تورم و پروتکل های مختلف بیمه های متفرقه ممکن است این عدد متغیر باشد.

نکته مهم: بیمه تنها بخشی از هزینه ها را پرداخت می کند، بنابراین شما باید آمادگی مالی لازم را برای جراحی داشته باشید، زیرا سقف تعهدات بیمه مشخص است. ممکن است بیمه تکمیلی در یک موسسه ۵۰ درصد و در موسسه دیگر ۸۰ درصد هزینه‌ ها را تقبل کند و باقیمانده هزینه ها به عهده شخص باشد، بنابراین اگر بررسی دقیق هزینه ها برایتان مهم است، حتماً با بیمه گذار خود در این مورد صحبت کنید و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

 

چگونه هزینه بیمه تکمیلی را دریافت کنم؟

پس از انکه مطمئن شدید، بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد، باید به فکر نحوه دریافت و وصول ان باشید.  برای دریافت هزینه عمل اسلیو از بیمه طرف قرارداد شما می توانید به روش های زیر عمل کنید :

 • کل هزینه جراحی را خودتان بپردازید و پس از آن مدارک لازم را از بیمارستان جهت دریافت هزینه ها به مؤسسه بیمه گذار ببرید.
 • اگر بیمارستانی که انتخاب کرده اید طرف قرارداد با بیمه باشد با تشکیل پرونده میتوانید جهت کاهش هزینه ها برای عمل اقدام کنید.

جهت کسب اطلاع دقیق تر در مورد میزان هزینه تقبل شده توسط بیمه برای این عمل چاقی از نماینده بیمه اختصاصی خودتان کسب اطلاعات نمایید.

هزینه عمل اسلیو معده چگونه محاسبه می شود؟

بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟

 

اگر فردی هیچ نوع بیمه درمانی نداشته باشد، باید جراحی را در بیمارستان های خصوصی انجام دهد و هزینه ها را به صورت آزاد پرداخت کند. اگر شرایط جسمی فرد به گونه ای است که باید در بخش مراقبت های ویژه بستری شود، این هزینه ها افزایش پیدا خواهند کرد. در صورت استفاده از بیمه تکمیلی باید به بیمارستانی که تحت پوشش بیمه است مراجعه نمود و بپرسید با توجه به شرایط جسمی شما بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد؟ در کل هزینه انجام این نوع جراحی لاغری به فاکتورهای مهم زیر بستگی دارد:

 • شرایط پزشکی فرد

  اگر فرد شرایط پزشکی خاصی مانند بیماری قلبی داشته باشد، مشاوره قلب، اکو، نوار قلب برای او درخواست خواهد شد. هزینه همگی این موارد در فاکتور بیمار ثبت می شوند.

 • تخصص و مهارت پزشک

  دستمزد بهترین جراح چاقی در تهران به دلیل انجام یک عمل بی نقص با حداقل عوارض جانبی کمی هزینه‌ بر خواهد بود.

 • دستمزد متخصص بیهوشی، اتاق عمل و پرسنل 

  به دلیل اینکه جراحی با بیهوشی عمومی انجام می شود این هزینه ها نیز فاکتور نهایی عمل اصلی اضافه خواهند شد.

 • نوع تجهیزات مورد استفاده

  عمل اسلیو به وسایل جراحی تخصصی نیاز دارد. هزینه تهیه این وسایل به فاکتور بیمار اضافه خواهند شد.

 • نوع آزمایش، داروهای مصرفی

  تمامی آزمایشات قبل از عمل انجام خواهند شد حتی بیمار ممکن است بهرادیولوژی نیاز داشته باشد، علاوه بر این هزینه داروهایی که در اتاق عمل یا بعد از جراحی برای بیمار تجویز می شوند نیز محاسبه خواهد شد.

 

سخن پایانی

عمل اسلیو معده یکی از جراحی های مهم است که علاوه بر زیبایی و تناسب اندام می‌ تواند به ارتقاء سطح سلامت و کیفیت زندگی شما کمک کند. این عمل مانند سایر عمل های زیبایی و درمانی هزینه‌ بر است. به طور حتم استفاده از خدمات بیمه می‌ تواند تا حدودی در کاهش هزینه ها به شما کمک کند. این که بیمه تکمیلی چقدر از هزینه عمل اسلیو را میدهد، سوالی است که برای یافتن پاسخ و ارزیابی دقیق آن باید با بیمه طرف قرارداد خود صحبت کنید. هزینه عمل هر چه باشد در برابر مزایای سلامتی و زیبایی که برای شما به ارمغان می آورد، قابل توجه نخواهد بود. همین امروز با مراجعه به دکتر حامد قدسی بهترین پزشک جراحی چاقی از مزایای عمل اسلیو معده برای داشتن زندگی بهتر و سالم تر بهره مند شوید.

منبع: دکتر حامد قدسی جراح چاقی

برچسب ها : ، ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.