علم و دانش

بیل گیتس ماندگاری ویروس کرونا را تا پاییز سال ۲۰۲۱ پیش‌بینی کرد

بیل گیتس ماندگاری ویروس کرونا را تا پاییز سال ۲۰۲۱ پیش‌بینی کرد

بیل گیتس در جدیدترین اظهارنظر خود اعلام کرد به احتمال زیاد ویروس کرونا تا سال ۲۰۲۱ ماندگار است و تا مدتی از شر این ویروس در امان نخواهیم بود.

اظهارنظر جدید بیل گیتس برای بسیاری ناامید کننده خواهد بود. طبق ادعای وی به احتمال زیاد تا سپتامبر سال ۲۰۲۱ برای ویروس کرونا واکسنی ساخته نمی‌شود و مردم آمریکا تا پایان ماه مه نمی‌توانند از طرح فاصله‌گیری اجتماعی خارج شوند. از این رو باز شدن کارخانه‌ها، مدارس و سایر فعالیت‌ها در آمریکا به تاریخ کنترل جامع ویروس کرونا در این کشور بستگی خواهد داشت. طرح فاصله‌گیری اجتماعی در بسیاری از کشورها در حال اجرا است که علاوه بر موثر بودن آن در قطع زنجیره انتشار کروناویروس، آسیب‌های شدیدی را به اقتصاد وارد کرده است.

ماندگاری ویروس کرونا تا پاییز سال ۲۰۲۱

بنیانگذار مایکروسافت بر این باور است که اگر شرکت‌های تولیدکننده با سرعت بیشتری پروژه‌های خود را عملی سازند، می‌توان در بازه ۱۸ ماهه آینده شاهد تولید واکسن بیماری کویید ۱۹ بود. از این رو پس از آن تا سال آینده تولید و توزیع انبوه این واکسن شروع خواهد شد که تمامی این مراحل تا سال ۲۰۲۱ به طول خواهد انجامید. وی تاکید کرد در حال حاضر بیش از ۱۰۰ واکسن در حال تولید است که فقط تعدادی از آنها به مرحله نهایی خواهند رسید.

خبر خوب برای ساکنان زمین

بیل گیتس در ادامه گفته‌های خود بیان کرد به احتمال زیاد پس از این بحران در روی زمین شاهد بحران دیگری همانند ویروس کرونا نخواهیم بود؛ زیرا این بحران به خوبی بشر را از خواب زمستانی بیدار کرده و اکنون کشورها بیش از پیش خود را برای بحران‌های مشابه آماده خواهند کرد. از این رو در آینده پیش از شیوع گسترده چنین ویروسی می‌توان آن را به خوبی مهار کرد.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 7 =

دکمه بازگشت به بالا