علم و دانش

بیل گیتس برای تمرکز روی فعالیت های بشردوستانه هیئت مدیره مایکروسافت را ترک کرد

بیل گیتس برای تمرکز روی فعالیت های بشردوستانه هیئت مدیره مایکروسافت را ترک کرد

بیل گیتس تصمیم دارد بیش از هر زمان دیگری به فعالیت های بشردوستانه بپردازد. این موسس و مدیر عامل سابق یکی از شرکت‌های بزرگ دنیای نرم افزار، به همین دلیل هیئت مدیره مایکروسافت را ترک کرد.

مایکروسافت روز جمعه بیست و سوم اسفند ماه اعلام کرد موسس این شرکت آقای بیل گیتس تصمیم گرفته با هدف افزایش تمرکز روی فعالیت های بشردوستانه، هیئت مدیره شرکت را ترک کند. او بعد از سپردن وظیفه مدیریت عامل مایکروسافت به فردی دیگر، به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره مشغول به فعالیت شد، اما اکنون تصمیم گرفته این سمت را نیز رها کرده و همه فعالیت‌هایش را به خارج از مایکروسافت محدود کند.

طبق انتظار، فعالیت‌‌های وی در دل بنیاد بیل و ملیندا گیتس (Bill & Melinda Gates Foundation) صورت می‌گیرند. بعد از تصمیم آقای گیتس برای سپردن ریاست شرکت مایکروسافت به فردی دیگر در سال ۲۰۱۴، این بزرگترین تصمیم وی محسوب می‌شود.

بر اساس بیانیه جدید شرکت مایکروسافت، بیل گیتس به طور کامل ارتباطش را با این شرکت قطع نکرده و به عنوان مشاور فناوری مدیر عامل یعنی ساتیا نادلا و دیگر مدیران رده بالای شرکت، فعالیت‌هایش را ادامه خواهد داد. این نخستین مرتبه‌ای نیست که بیل گیتس با هدف افزایش تمرکز روی فعالیت های بشردوستانه حضورش در مایکروسافت را کم رنگ می‌کند. به عنوان نمونه، در سال ۲۰۰۸ او برای مدتی حضور روزانه‌اش در شرکت را با هدف توجه بیشتر به بنیاد بیل و ملیندا گیتس محدود کرد.

یک عضو مستقل هیئت مدیره مایکروسافت، آقای جان دبلیو تامسون (John W. Thompson)، از تصمیم اخیر بیل گیتس از اعماق وجود قدردانی کرد. ساتیا نادلا بعد از انتشار بیانیه مایکروسافت اعلام کرد کار کردن در کنار بیل گیتس و یاد گرفتن از وی در طول این همکاری، افتخار و امتیاز فوق العاده‌ای است.

طبق انتظار، تمرکز کنونی بنیاد بیل و ملیندا گیتس روی مبارزه با ویروس کرونا قرار دارد. به عقیده این بنیاد، در طول زندگی هر فرد احتمال بروز چنین پاندمیکی تنها یک مرتبه است.

لینک منبع

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا