تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
کد خبر : 8844

بیان پیشرفت‌های عنوان نشده انقلاب، دست عنایت خدا را آشکار می‌کند

بیان پیشرفت‌های عنوان نشده انقلاب، دست عنایت خدا را آشکار می‌کند

بیان پیشرفت‌های عنوان نشده انقلاب، دست عنایت خدا را آشکار می‌کند سردار فدوی گفت: ما پیشرفت‌های قابل ذکر زیاد داریم، اما برخی از آنها را عنوان نکرده‌ایم و وقتی این توسعه‌ها بروز پیدا کند متوجه می‌شویم که عنایت خداوند در سال‌های انقلاب بسیار زیاد بوده است. – اخبار فرهنگی – به گزارش خبرنگار‌ فرهنگی‌ باشگاه خبرنگاران پویا، شامگاه گذشته مراسم یادوراه شهدای محله‌ی اُزگل تهران برای گرامیداشت یاد و خاطره‌ی سردار آسمانی حاج قاسم سلیمانی با حضور خانواده‌های معظم شهدا، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در مسجد جامع اُزگل برگزار شد.
امام جمعه‌ موقت تهران در ابتدای مراسم ضمن تجلیل از مقام آسمانی شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: ایشان نشانه و آیه الهی بود که خداوند به امت اسلامی ایران این نعمت با ارزش را عطا کرد، ما باید قدر نعمت‌های عطا شده از طرف خداوند را بدانیم. ما مردم ایران باید مراقب باشیم تا شجره پاک ولایت را که همه‌ شهدا فدای آن شدند، پاسداری کنیم و حضور مردم در خود این مجالس نورانی و دیگر مراسمات مثل تشییع پیکر شهدای مقاومت..

بیان پیشرفت‌های عنوان نشده انقلاب، دست عنایت خدا را آشکار می‌کند

سردار فدوی گفت: ما پیشرفت‌های قابل ذکر زیاد داریم، اما برخی از آنها را عنوان نکرده‌ایم و وقتی این توسعه‌ها بروز پیدا کند متوجه می‌شویم که عنایت خداوند در سال‌های انقلاب بسیار زیاد بوده است.

بیان پیشرفت‌های عنوان نشده انقلاب، دست عنایت خدا را آشکار می‌کند – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار‌ فرهنگی‌ باشگاه خبرنگاران پویا، شامگاه گذشته مراسم یادوراه شهدای محله‌ی اُزگل تهران برای گرامیداشت یاد و خاطره‌ی سردار آسمانی حاج قاسم سلیمانی با حضور خانواده‌های معظم شهدا، سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در مسجد جامع اُزگل برگزار شد.

امام جمعه‌ موقت تهران در ابتدای مراسم ضمن تجلیل از مقام آسمانی شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: ایشان نشانه و آیه الهی بود که خداوند به امت اسلامی ایران این نعمت با ارزش را عطا کرد، ما باید قدر نعمت‌های عطا شده از طرف خداوند را بدانیم. ما مردم ایران باید مراقب باشیم تا شجره پاک ولایت را که همه‌ شهدا فدای آن شدند، پاسداری کنیم و حضور مردم در خود این مجالس نورانی و دیگر مراسمات مثل تشییع پیکر شهدای مقاومت دیانت و بصیرت آنها را نشان می‌دهد.

شهدای دفاع مقدس , دفاع مقدس , دهه فجر انقلاب اسلامی ,

وی گفت: همه‌ فرماندهان ما همانند شهید سلیمانی هستند و تا زمانی که برای مردم خدمت می‌کنند ما متوجه تلاش‌های آنها نمی‌شویم، اما با شهادتشان پرده‌های حجاب را کنار می‌زنند و چهره‌ی اخلاص فرماندهان مثل شهید سلیمانی، خودش را متجلی می‌کند.

صدیقی با اشاره به آیه‌ «وَمَنْ یَتَوَلَّ اللَّهَ وَرَسُولَهُ وَالَّذِینَ آمَنُوا فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ» افزود: مبداء تشکیل امت الهی از طریق ولایت امیرالمومنین (ع) است و آیه به صراحت می‌گوید: کسانی که در قلب‌هایشان ولایت الله و امیرالمومنین (ع) قرار دارد می‌توانند جزو "حزب الله" شوند تا همیشه به پیروزی برسند، در نتیجه همین آیه رمز پیروزی خون بر شمشیر، نابودی فاسد و مستکبر این انقلاب عظیم و معجزه‌آور است و ملت ایران بارها دست قدرت خداوند را در تک تک قدم‌هایش مشاهده کرده است.

امام جمعه‌ی موقت تهران گفت: ملتی همانند ایران که دارای نعمت امام و ولایت است می‌تواند شهادت و جهاد را پرورش دهد. ما امروز مدیون انقلابیم چراکه باعث پیشرفت در صنعت هسته‌ای، نانو، سلول‌های بنیادی، موشک و… شد. اگر می‌بینید که کشور ما با سرعتی جهشی به سمت پیشرفت‌ها در حرکت است و در سخت‌ترین شرایط چرخ پیشرفت متوقف نشده است و دشمن از کشور ما رعب دارد دلیلش انقلاب است و ما امروز می‌توانیم بگوییم اگر انقلاب اسلامی نبود به هیچ یک از این پیشرفت‌ها دست پیدا نمی‌کردیم.

شهدای دفاع مقدس , دفاع مقدس , دهه فجر انقلاب اسلامی ,

سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ضمن تبریک ایام پیروزی حق علیه باطل گفت: ایام دهه فجر بسیار ویژه است و یادآور روزهایی در سال ۱۳۵۷ است که خداوند جبهه حق را بر باطل پیروز کرد. در آن روزها وقتی جبهه‌ باطل تصور می‌کرد می‌تواند به لحاظ پایداری‌هایی که در طی سال‌ها حکومت به آن رسیده بود باقی بماند بندگان خدا به دلیل اینکه به وحدت کلمه رسیده بودند و زبان، رفتار و دلشان همان خواسته و عمل الهی بود خداوند وعده‌ی پیروزی بر جبهه دشمن را محقق کرد.

فدوی اظهار داشت: الحمدالله ۴۱ سال است که به برکت انقلاب اسلامی ملت ایران و حتی دیگر ملت‌های اسلامی از نعمات انقلاب بهره‌مند می‌شوند و توانسته‌اند در ابعاد مادی و معنوی به بالاترین عرصه‌های‌ توانایی دست پیدا کنند. به طور مثال آیا شما به یاد دارید که مساجد اینگونه پر شود؟ آیا در طول دوران حکومت پهلوی ماجرای عظیم اربعین وجود داشت؟ همه‌ این برکات و دیگر نعمات زیادی که وجود دارد به برکت انقلاب اسلامی ایران است. ما پیشرفت‌های قابل ذکر زیاد داریم اما آن مطلبی را که دشمنان هم می‌دانند این است که دانسته‌هایش از ندانسته‌ها بسیار کمتر است چراکه ما برخی از پیشرفت‌هایمان را عنوان نکرده‌ایم و وقتی این توسعه‌ها بروز پیدا کند متوجه می‌شویم که عنایت خداوند در این سال‌ها بسیار زیاد بوده است‌.

شهدای دفاع مقدس , دفاع مقدس , دهه فجر انقلاب اسلامی ,

او با اشاره به دشمنی‌های شیاطین بزرگی مثل کشور آمریکا افزود: اگر ما قدرت‌های این دو جبهه‌ را از لحاظ اقتصادی، فناوری و علمی بررسی کنیم متوجه می‌شویم که کشورهای مسکتبر از امکانات بالاتری برخوردارند، اما چرا کشور ما به سرعت در حال رسیدن به اهداف والای خود است؟ در پاسخ باید گفت که خداوند نتایج را برای انقلاب اسلامی ایران رقم می‌زند، البته به شرطی خداوند ما را به سمت اهداف هدایت می‌کند که بندگانش بتوانند به تکالیف خود عمل کنند. خداوند در قرآن کریم وعده‌ی «وَمَنْ یَتَّقِ اللَّهَ یَجْعَلْ لَهُ مَخْرَجًا» را به مسلمانان داده است و باید دقت کنیم که قسمت اول این آیه برای بندگان است که باید تقوا پیشه کنند و قسمت دوم آیه رفتار خداوند است که وعده راه گشایی داده است.

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با طرح این سؤال که آیا در این سال‌ها خداوند ما را در بن بست‌ها را کرده است؟ گفت: خداوند همیشه ما را زمانی که با اخلاص در انقلاب اسلامی فعالیت کردیم هدایت کرد. خود شهدای دفاع مقدس این موضوع را تأیید می‌کنند، چون شهدای ما با خلوص نیت در راستای دفاع از انقلاب اسلامی فدا شدند، خداوند هم همیشه ما را به اهداف رساند و اگر در این سال‌ها در بعضی از مسائل کشور به موفقیت نرسیده‌ایم چون به کلام امامین انقلاب که در راستای برنامه‌های خداوند است عمل نکردیم، مثلاً چندین سال امام‌خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب خام فروشی نفت را به ما تذکر می‌دهند اما ما مسیر خودمان را می‌رویم و گرفتاری هم برایمان پیش می‌آید.

شهدای دفاع مقدس , دفاع مقدس , دهه فجر انقلاب اسلامی ,

در این مراسم محمدرضا پورزرگری آیاتی از قرآن کریم را قرائت و گروه بین‌المللی «طاها» نیز اجرای تواشیح داشتند. در پایان یادوراه شهدای محله‌ی اُزگل، مداح اهل‌بیت (ع) محمدحسین پویانفر در رثای ائمه اطهار مدیحه‌سرایی کرد.

فراخوان مسابقه داستان کوتاه موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدسبرنامه‌های موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در بهمن‌ماه اعلام شد

انتهای پیام/

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.