فرهنگی

بهره‌مندی از موقوفات اجتماعی برای کمک به سیل‌زدگان سیستانی

بهره‌مندی از موقوفات اجتماعی برای کمک به سیل‌زدگان سیستانی

این روزها نیروهای جهادی در حال کمک‌رسانی به مردم سیل‌زده‌اند و سازمان اوقاف هم پایگاه‌های کمک‌رسانی خود را در ۲ هزار امامزاده برپا کرده است.

بهره‌مندی از موقوفات اجتماعی برای کمک به سیل‌زدگان سیستانی – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بیش از دو هفته است که بارش‌ها در استان سیستان و بلوچستان موجب بروز سیلاب و مشکلات برای اهالی این استان شده است و مردم و ارگان‌های مختلف و نیروهای جهادی از ساعات اول بروز سیلاب، به کمک آسیب‌دیدگان رفتند.

یکی از نهادهایی که در جریان سیل اخیر اقدامات مؤثری داشته، سازمان اوقاف و امور خیریه است که با استفاده از ظرفیت موقوفات و استقرار پایگاه‌های مردمی در امامزادگان و بقاع متبرکه سراسر کشور نسبت به جمع‌آوری کمک‌های مردمی به یاری مردم سیستان و بلوچستان رفته است.

کمک‌‌رسانی در بقاع متبرکه برای سیل‌زدگان سیستانی

حجت‌الاسلام محمد نوروزپور مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی تسنیم درباره اقدامات سازمان اوقاف گفت: یکی از خدماتی سازمان اوقاف و امورخیریه فعالیت‌های اجتماعی در قالب طرح "افق" است. فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و قرآنی که در بستر امامزادگان و بقاع متبرکه اجرا می‌شود. سازمان اوقاف و امورخیریه پس از وقوع سیل در استان سیستان و بلوچستان به کمک مردم آسیب‌دیده رفت و به دستور ریاست محترم سازمان، تمامی ۲ هزار امامزاده کشور بسیج شدند تا کمک‌ها را برای مردم سیستان جمع‌آوری کنند.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه اضافه کرد: همکاران اداره‌کل اوقاف سیستان و بلوچستان به‌صورت شبانه‌روزی، کمک‌های مردمی را دریافت به مردم سیل‌زده می‌رسانند. در حال حاضر، اقلام غذایی و کمک‌های غیر‌نقدی توسط مردم تأمین شده است. این کمک‌ها شامل غذا، دارو، پوشاک و وسایل گرمایشی و بخشی از تجهیزات اولیه زندگی برای مردم آسیب‌دیده از سیل است که بخشی از این کمک‌ها در روزهای گذشته به استان ارسال شده‌اند و بخش دیگری از آن در روزهای آینده برای هموطنان ارسال می‌شوند.

حجت‌الاسلام نوروزپور با بیان اینکه بیشتر وسایل مورد نیاز در قالب کمک‌های مردمی تأمین شده است، گفت: موقوفاتی داریم که نیت آن برای کمک به نیازمندان است و می‌توان در مواقع ضروری از آنها برای کمک به آسیب‌دیدگان استفاده کرد که بنابر دستور ریاست سازمان، این کار در اولویت سازمان اوقاف قرار گرفته است.

مدیرکل بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه سیلاب در برخی از مناطق استان سیستان بلوچستان فرو نشسته است، مأموریت سازمان در مرحله بعدی این است که با کمک مردم و خیران، مشکل اسکان هموطنان را برطرف و وسایل مورد نیازشان زندگی‌شان را تأمین کند.

هیئت‌های مذهبی به کمک سیستانی‌ها شتافتند

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن