تاریخ انتشار : سه شنبه ۷ شهریور ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۱
کد خبر : 600817

بهترین پزشک جهت درمان زگیل تناسلی

بهترین پزشک جهت درمان زگیل تناسلی

چکیده : ترس از بدنامی شایع ترین نگرانی در این بیماری است. بیماران نیز از ترس بدنامی بیماری های خود را پنهان می می کنند تا هدف برخورد نامناسب دیگران قرار نگیرند. که این ترس تأثیر منفی بر دسترسی مردم به خدمات بهداشتی، افشای بیماری، تعاملات اجتماعی، حمایت خانوادگی و اجتماعی از بیماران دارد.حتی گاهی

چکیده : ترس از بدنامی شایع ترین نگرانی در این بیماری است. بیماران نیز از ترس بدنامی بیماری های خود را پنهان می می کنند تا هدف برخورد نامناسب دیگران قرار نگیرند. که این ترس تأثیر منفی بر دسترسی مردم به خدمات بهداشتی، افشای بیماری، تعاملات اجتماعی، حمایت خانوادگی و اجتماعی از بیماران دارد.حتی گاهی ممکن است بعضی از پزشکان با تحقیر با بیماران رفتار کنند که این موضوع خود باعث آسیب به بیمار می شود.

 

 

ممکن است این سوال برای شما پیش آید که بهترین پزشک جهت درمان زگیل تناسلی کیست؟

 

درواقع عدم آگاهی کامل از نوع انتقال این بیماری و روش های درمانی یکی از مشکلات جوامع امروز است .بویژه در کشور ما که نگرش منفی راجع به این بیماری وجود دارد و اکثر افراد به دلیل ترس هایی همچون طرد شدن از خانواده ، انگ و تبعیض، توهین، مجازات و خجالت از خیانت جنسی همسر از اطلاع آن به خانواده و دیگران اجتناب می کنند .در نتیجه بیماران بجز همسر و بعضی از نزدیکان مانند (مادر ویا خواهر) دیگران را درجریان قرار نمی دهند.

ترس از بدنامی شایع ترین نگرانی در این بیماری است. بیماران نیز از ترس بدنامی بیماری های خود را پنهان می می کنند تا هدف برخورد نامناسب دیگران قرار نگیرند. که این ترس تأثیر منفی بر دسترسی مردم به خدمات بهداشتی، افشای بیماری، تعاملات اجتماعی، حمایت خانوادگی و اجتماعی از بیماران دارد.حتی گاهی ممکن است بعضی از پزشکان با تحقیر با بیماران رفتار کنند که این موضوع خود باعث آسیب به بیمار می شود. درصورتی که یک پزشک خوب باید به گونه ای با بیماران رفتار کند که در مرحله اول باعث کاهش ترس ها و نگرانی های بیماران خود شود. بنابراین بهترین پزشک درمان زگیل تناسلی پزشکی هست که به بیمار ارامش‌ دهد.‌

اکثر بیمارانی که مورد بررسی قرار گرفتند ترس هایی مشترک دارند به عنوان مثال :

اگر بگویم زگیل دارم، ممکن است به من مشکوک شوند و تصور بدی درباره من داشته باشند و مرا فرد فاسدی بدانند.

در اولین مراجعه به متخصص ، او با من و همسرم بدرفتاری کرد. گفت یکی از شما کارهای نادرستی انجام داده است.

من ازدواج موقت داشته ام و کار ناشایستی انجام ندادم اما اگر خانواده ام متوجه این موضوع شوند مرا طرد می کنند.

از آنجایی که ابتلا به برخی انواع زگیل منجر به سرطان دهانه رحم می شود ، ترس از ابتلا به سرطان از دیگر ترس ها و نگرانی های بیماران می باشد.

باتوجه به شکل ناخوشایند زگیل ها ترس از سرایت و عود به سایر نقاط بدن نیز در بیماران وجود دارد.

از آنجایی که در فرهنگ جامعه ما رابطه جنسی قبل از ازدواج کاری به دور از شرع و اخلاق است و با واکنش جدی خانواده مواجه است نگرانی هایی این چنین در افراد جوان تر نیز وجود دارد. بسیاری از این سرطان های HPV تا زمانی که در مراحل پایانی یا تهاجمی قرار نگیرند، کشف نمی شوند و می توانند بسیار دردناک، مخدوش کننده و حتی کشنده باشند.

در مجموع ترس از همسر و خانواده همسر ، ترس از سرطان ، ترس از ناباروری ، ترس از طرد شدگی از اصلی ترین و مشترک ترین ترس های بیماران می باشد. خیلی از افراد مبتلا به این بیماری تجارب احساسی منفی ، مشکلات جسمی وروانی تغییر در روابط جنسی و عاطفی با شریک جنسی خود تجربه می کنند.

فرهنگ ایرانی در سال های اخیر درجاتی از تغییرات اجتماعی را تجربه کرده است. شواهد نشان می دهد که تغییرات آشکاری در روابط جنسی رایج در بین جوانان وجود دارد. بنابراین، تلاش های بیشتری برای افزایش آگاهی نسل جوان در مورد بیماری های مقاربتی مورد نیاز است که از وظایف اصلی پزشکان می باشد. مطالعات نشان می دهد که دانش افراد از این بیماری کم است. تصورات غلط و اطلاعات نادرستی در مورد زگیل تناسلی وجود دارد، مانند انتقال HPV از طریق استخر، سونا، حمام و توالت مشترک با بیماران مبتلا.

اما از نگرانی های جوامع پزشکی درمان های غیر متعارف و غیر اصولی و عدم آگاهی جامعه نسبت به این بیماری می باشد. همانطور که قبلا ذکر شد HPV  یا ویروس پاپیلومای انسانی عامل ایجاد کنند زگیل تناسلی می باشد و همچنین یکسری از سرطان ها همچون سرطان دهانه رحم در زنان که شایع می باشد و سرطان های دیگری همچون: سرطان آلت تناسلی مردان و سرطان های مقعد و پشت گلو، از جمله قاعده زبان و لوزه ها (اوروفارنکس) در مردان و زنان می باشد.

بسیاری از این سرطان های HPV تا زمانی که در مراحل پایانی یا تهاجمی قرار نگیرند، کشف نمی شوند و می توانند بسیار دردناک، مخدوش کننده و حتی کشنده باشند. که در حال حاضر واکسن ها قدرتمند ترین ابزار ما برای جلوگیری از این سرطان ها می باشند. این که چطور HPV  باعث ایجاد سرطان می شود می توان گفت هنگامی که سیستم ایمنی بدن نتواند از شر عفونت HPV خلاص شود، می تواند به مرور زمان باقی بماند و سلول های طبیعی را به سلول های غیر طبیعی و سپس سرطان تبدیل کند.پس تشخیص به موقع و شروع روند درمانی مناسب از جمله توانایی های پزشک معالج برای درمان و کنترل بیماری می باشد.

 

اگر در مورد هر چیز جدید یا غیرعادی در مورد خود یا شریک زندگی تان سؤالی دارید باید به یک پزشک مورد اطمینان مراجعه کنید . هر چیز جدید یا غیرعادی می تواند زگیل، رشد غیر معمول، توده یا زخم باشد.که نیاز به بررسی توسط پزشک متخصص دارد. حتی اگر سالم هستید، ممکن است شما و شریک جنسیتان بخواهید برای سایر بیماری های مقاربتی آزمایش دهید.

اگر تشخیص داده شود که شما یا همسرتان مبتلا به زگیل تناسلی هستید، رابطه جنسی را تا زمانی که دوره درمانتان تکمیل شود و دیگر زگیل نداشته باشید باید  متوقف کنید. ما نمی دانیم که فرد تا چه زمانی می تواند ویروس HPV  را گسترش دهد.

یک پزشک متخصص خوب در هنگام مشاوره با افراد مبتلا به زگیل تناسلی باید یکسری موارد از جمله این که اگر زگیل تناسلی درمان نشود، ممکن است برطرف شود، ثابت بماند، اندازه یا تعداد آن افزایش یابد. انواع HPV که باعث زگیل تناسلی می شوند با انواعی که می توانند باعث سرطان شوند متفاوت است، را به بیماران متذکر شود این موضوع که به طور غلط دربین افراد گسترش یافته است، زنان مبتلا به زگیل تناسلی بیشتر از سایر زنان به آزمایش پاپ اسمیر نیاز دارند و … ازجمله مواردی است که یک پزشک متخصص باید به بیماران خود ارائه دهد.

درمان یا واکسیناسیون نیاز به حمایت پزشکی دارد که از دیگر ویژگی های یک پزشک خوب می باشد.تحقیر نکردن بیماران، دادن این اطمینان به آنها که اگر روش درمانی خود را جدی بگیرند بهبود خواهند یافت ، کمک به بیماران جهت کاهش نگرانی آنها راجع به سرطان به طور کلی ارتباط صحیح با بیماران مبتلا به بیماری های مقاربتی و حمایت روانی از آنها از وظایف یک پزشک خوب می باشد. همانطور که گفته شد ، زگیل تناسلی یک بیماری رایج است و وزیت به موقع می تواند بر درمان کامل بیماری متمرکز شود.

 

بهترین پزشک جهت درمان زگیل تناسلی

یک پزشک خوب ، به تمامی سوالات بیمار و نگرانی های بیمار راجع به بیماری ، از جمله :

 1. آیا درمانی وجود دارد؟
 2. آیا به سرطان مبتلا شده ام؟
 3. چگونه موضوع را با همسر خود درمیان بگذارم؟
 4. آیا ممکن است همسرم خیانت کرده باشد؟
 5. آیا این بیماری به معنی پایان زندگی جنسی ام می باشد؟
 6. تا کی زگیل تناسلی خواهم داشت؟
 7. آیا نرمال بودن جواب پاپ اسمیر به معنی مبتلا نبودن به HPV است؟
 8. آیا ممکن است هنگام زایمان آن را به نوزاد خود انتقال دهم؟

و….. پاسخ دهد. یک معاینه کامل می تواند زمینه های علت، درمان و پیشگیری را به بیماران ارائه دهد. و ویزیت های درمانی آینده را برای بیمار راحت تر کند.

معمولا ترجیح بیماران از پزشکان ممکن است بر نیازهای سلامت، رضایت و کیفیت زندگی تأثیر بگذارد. از میان عوامل مختلف احتمالی، ترجیح جنسیت احتمالاً تأثیر قوی‌تری در انتخاب متخصصان درگیر در فعالیت‌های پزشکی خصوصی و روانی-اجتماعی خواهد داشت. به طور غیرمنتظره، بیمارانی که تحت معاینه فیزیکی یا جراحی اورولوژی قرار می‌گیرند، اهمیت بیشتری به جنسیت اورولوژیست می‌دهند تا بیمارانی که تحت مشاوره قرار می‌گیرند. افرادی  که یک اورولوژیست همجنس را برای یک روش غیر صمیمی، مانند مشاوره، انتخاب نکردند، زمانی که نواحی خصوصی به میان می آید، به انتخاب همجنسیتی روی می آورند.اما برخی افراد تجربه و حرفه ای بودن پزشک را به جای جنسیت به عنوان مهم ترین عامل ترجیح بیان می کنند.4 در واقع مذهب حاکم بر جوامع هم می تواند در انتخاب پزشک نظر افراد را تحت تاثیر قرار دهد.اما به طور کلی میزان تجربه سوابق کاری انتقال حس صمیمیت از جمله مهمترین عوامل در انتخاب پزشک معالج در بین افراد می باشد.

 

 

 1. Mojarad, F. A., Khani, S., Aliabadian, A., Purbarar, F., & Yaghoubi, T. (2022). The exploration of life experience of married people with genital warts: A qualitative study. Journal of Nursing and Midwifery Sciences, 9(2), 96.‏
 2. Ho, N., & Leon, S. (2023). Keys to Successful Education for Patients with Genital Warts with Emphasis on the Presenting Male Patient. Journal of Dermatology for Physician Assistants, 17(1).‏
 3. Amir H, Beri A, Yechiely R, Amir Levy Y, Shimonov M, Groutz A. Do Urology Male Patients Prefer Same-Gender Urologist? American Journal of Men’s Health. 2018;12(5):1379-1383.

 

 

 

 

 

 

 

برچسب ها : ، ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.