تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۱
کد خبر : 598904

بهترین واحد دانشگاه آزاد در شهر تهران کدام است؟

بهترین واحد دانشگاه آزاد در شهر تهران کدام است؟

بهترین واحد دانشگاه آزاد تهران موردی نیست که بتوان به راحتی در خصوص آن اظهار نظر کرد و باید همه این دانشگاه ها را با جزئیاتشان مورد بررسی قرار داد. در این مقاله دقیقا قصد چنین کاری را داریم. تقریبا تمام داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه های آزاد تهران با این دغدغه رو به رو

بهترین واحد دانشگاه آزاد تهران موردی نیست که بتوان به راحتی در خصوص آن اظهار نظر کرد و باید همه این دانشگاه ها را با جزئیاتشان مورد بررسی قرار داد. در این مقاله دقیقا قصد چنین کاری را داریم. تقریبا تمام داوطلبان ادامه تحصیل در دانشگاه های آزاد تهران با این دغدغه رو به رو میشوند که بهترین دانشگاه آزاد تهران دقیقا کدام است؟ برای بررسی این موضوع از معیار هایی همچون رتبه جهانی دانشگاه، تعداد مقالات بین المللی، تعداد مقالات داخلی، تعداد اساتید و تعداد دانشجویان استفاده خواهیم کرد.

تهران یکی از شهر هایی است که تعداد به نسبت بالایی واحد دانشگاهی آزاد در خود دارد و سالانه میزبان خیل عظیمی از دانشجویان ساکن تهران و سایر شهر ها است. از واحد های دانشگاه آزاد واقع در تهران میتوان به واحد علوم و تحقیقات، تهران مرکز، تهران غرب و… نام برد که به بررسی هر کدام از آن ها خواهیم پرداخت.

بررسی کلی دانشگاه های آزاد تهران

بدون شک پر جمعیت ترین استان ایران، تهران است و با توجه به همین موضوع تعداد زیادی از داوطلبان کنکور ساکن همین شهر هستند. علاوه بر این تهران در خود واحد ها و پردیس های دانشگاهی گوناگونی در خود دارد که هر کدام مزایا و معایبی دارند.

نکته مهمی که در شناخت بهترین دانشگاه آزاد تهران وجود دارد این مورد است که در هنگام انتخاب باید دقت داشته باشید که کدام دانشگاه بیشتر به رشته مورد نظر شما نزدیک است و تخصصی تر برخورد میکند. برای این کار میتوانید از سامانه azmoon.org بخش معرفی واحد ها به تفکیک استان اطلاعاتی در خصوص دانشگاه های سایر شهر ها کسب کنید.

برای مثال دانشگاه آزاد علوم پزشکی بهترین انتخاب برای افرادی است که قصد ادامه تحصیل در رشته های زیر شاخه وزارت بهداشت را دارند و یا برای رشته های مرتبط با تربیت بدنی دانشگاه تهران شرق امکانات خوبی برای این عزیزان فراهم کرده است.

بهترین واحد دانشگاه آزاد در شهر تهران کدام است؟

بررسی دانشگاه آزاد تهران شرق

احتمالا اگر قصد بررسی وسعت دانشگاه های آزاد تهران را داشتیم واحد تهران شرق یکی از وسیع ترین ها از لحاظ مساحت بود. این دانشگاه 540.000 متر مربع را تبدیل به فضای دانشگاهی شامل ساختمان های گروه های دانشگاهی، مراکز آزمایشگاهی، مجموعه های ورزشی بزرگ، زمین پینت بال، پیست دو و میدانی، پارکینگ روباز اختصاصی و… است.

دانشگاه آزاد تهران شرق 28 رشته کارشناسی پیوسته، 36 رشته کارشناسی ارشد و 3 رشته دکتری دارد که این میزان به نسبت سایر دانشگاه ها رقم پایینی است که از معایب این دانشگاه است، اما مد نظر داشته باشید این دانشگاه بستری مناسب برای دانشجویان رشته های تربیت بدنی ارائه میدهد.

آدرس: بزرگراه امام رضا، شهرک قیام دشت، انتهای خیابان شهید باهنر.

تلفن: 02133580331

مزایای دانشگاه آزاد تهران غرب

دانشگاه آزاد تهران غرب یکی از بهترین انتخاب ها برای دانشجویان و علاقه مندان به ادامه تحصیل ساکن غرب تهران است. از این دانشگاه برای اولین بار در سال 1373 بهره برداری شد و در حال حاضر با همراهی بیش از 180 استاد، بالغ بر 10000 دانشجو را در خود جای داده است.

از مهمترین و خاص ترین مزایایی که این دانشگاه دارد حمایت بی نظیر آن از دانشجویانی است که ایده های استارتاپی دارند. این دانشگاه سهم قابل قبولی از سرانه خود را به سرمایه گذاری روی طرح های دانشجویان خود اختصاص میدهد.

آدرس: شهرک غرب، بلوار فرحزادی، بلوار دادمان، خیابان درختی، کوچه سقفی، دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب.

تلفن: 02122350092

امکانات دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران

تنها دانشگاه آزاد تخصصی رشته های پزشکی و پیراپزشکی نظیر دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و…در تهران، دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران است که در خیابان قلهک واقع شده. این دانشگاه 20 رشته کارشناسی پیوسته، 40 رشته کارشناسی ارشد و 14 رشته دکتری تخصصی است.

دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران، با داشتن چهار بیمارستان آموزشی تخصصی و عمومی به نام‌های فرهیختگان، جواهری، امیرالمونین (ع) و بوعلی، به دانشجویان فرصت می‌دهد تا دوره‌های عملی خود را در این بیمارستان‌ها به خوبی پشت سر بگذارند.

دانشگاه آزاد علوم پزشکی تهران، به دارا بودن یک سالن ورزشی و کتابخانه‌ای با بیش از ۴۰ هزار کتاب، امکانات مناسبی را برای دانشجویان فراهم کرده است و با ارائه بهترین رشته های بدون کنکور تجربی مقصد مناسبی برای بسیاری از علاقه مندان است.

آدرس: خیابان شریعتی، دوراهی قلهک، شهید پابرجا، بلوار آیینه، گل یخ غربی، دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران

تلفن: 02122640442

معرفی دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب یکی از بهترین دانشگاه ها برای علاقه مندان به رشته های مهندسی است. این دانشگاه با قدمت 38 ساله در خیابان انقلاب تهران قرار دارد. این دانشگاه با دارا بودن تعداد قابل توجه 14000 مقاله داخلی و 400 مقاله بین المللی یکی از برترین دانشگاه های آزاد تهران است.

این دانشگاه 60 رشته در مقطع کارشناسی، 162 رشته کارشناسی ارشد و 73 رشته دکترای تخصصی ارائه میدهد. این دانشگاه با دارا بودن آزمایشگاه های مجهز و تخصصی برق، مکانیک، کامپیوتر و… بستر خوبی برای دانشجویان خود فراهم کرده است.

آدرس: خیابان کریم خان، خیابان ایرانشهر شمالی، نبش آذر شهر، دانشگاه آزاد تهران جنوب.

تلفن: 02188830826

مزایای دانشگاه آزاد واحد تهران مرکزی

یکی از ایده آل ترین انتخاب ها برای علاقه مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه های آزاد تهران، واحد مرکزی است. تعداد اعضای هیئت علمی این دانشگاه 1000 نفر است و بیش از 20.000 مقاله داخلی به ثبت رسانده است.

دانشگاه آزاد تهران مرکزی اولین مرکز آموزش عالی آزاد کشور است که در سال 1361 در منطقه سوهانک آغاز به کار کرد و در سه پردیس متفاوت در مناطق سوهانک، پیچ شمران و پونک به دانش جویان رشته های گسترده ای ارائه میدهد.

بیش از 120 رشته در مقطع کارشناسی پیوسته، 245 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و 132 رشته در مقطع دکتری مهر تاییدی بر ان ادعاست که دانشگاه آزاد تهران مرکز از بهترین مراکز آزاد تهران است.

آدرس: انتهای بزرگراه امام علی، بلوار ارتش، بلوار شهید سوهانی، دانشگاه ازاد مرکزی.

تلفن: 02122481700

امکانات دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات

در آخر و به عنوان صدر نشین بهترین دانشگاه های آزاد تهران باید با دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات آشنا شوید. دانشگاه ازاد واحد علوم و تحقیقات که در انتهای بزرگراه ستاری قرار دارد یکی از بزرگترین دانشگاه های ایران با بیش از 42000 مقاله داخلی منتشر شده است.

طبق رده بندی اعلام شده از سوی موسسه سیامگو کشور اسپانیا این دانشگاه رتبه 580 جهان را دارد و یکی از اولین دانشگاه های آزاد تاسیس شده است. تاریخ افتتاح این واحد از دانشگاه آزاد سال 1363 است. علاوه بر این پوشش همه جانبه این دانشگاه از رشته های بدون کنکور آن را تبدیل به بهترین دانشگاه آزاد بدون کنکور تهران نیز کرده است.

دانشگاه علوم تحقیقات با دارا بودن یکی از بزرگترین کتابخانه های دانشگاهی تهران بیش از 1.000.000 جلد کتاب دارد. از دیگر مزایای این دانشگاه دسترسی با BRT، آزمایشگاه استاندارد فیزیک پلاسما، سالن های مختلف ورزشی نظیر فوتبال، والیبال، بسکتبال و… است.

آدرس: انتهای بزرگراه شهید ستاری، میدان دانشگاه، بلوار شهدای حصارک، دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات.

تلفن: 02144865154

بهترین واحد دانشگاه آزاد در شهر تهران کدام است؟

 سوالات متداول در خصوص بهترین دانشگاه آزاد تهران

  • بهترین دانشگاه آزاد تهران زیر نظر وزارت علوم کدام است؟

بسته به رشته مورد انتخاب شما این دانشگاه میتواند واحد علوم تحقیقات، تهران مرکزی، تهران غرب و… باشد.

  • بهترین دانشگاه آزاد تهران برای رشته های علوم پزشکی کدام است؟

برای رشته های وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی بهترین دانشگاه تهران باشد.

  • معیار سنجش برای پیدا کردن بهترین دانشگاه آزاد تهران چیست؟

برای رتبه بندی دانشگاه های آزاد از ملاک هایی همچون رتبه جهانی، تعداد مقالات بین المللی منتشر شده، تعداد مقالات داخلی، تعداد اساتید و اعضای هیئت علمی و… استفاده کرده ایم.

خلاصه مطلب

شناخت بهترین دانشگاه آزاد تهران یکی از مهمترین مسائلی است که در هنگام انتخاب رشته نیاز به آن پیدا میکنید. تهران با داشتن واحد های مختلف گزینه های زیادی برای دانش آموزان و داوطلبان ایجاد میکند.

برای تحصیل در رشته های غیر پزشکی بهترین دانشگاه، دانشگاه علوم و تحقیقات است و میتوان در رتبه های بعد به واحد هایی نظیر تهران مرکز، تهران جنوب، تهران غرب و… اشاره کرد.

اما در صورتی که قصد داشته باشید در رشته های پزشکی و پیراپزشکی به ادامه تحصیل بپردازید تنها یک دانشگاه آزاد در تهران این دست رشته ها را ارائه میدهد که در واقع واحد علوم پزشکی ازاد تهران است.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.