علم و دانش

بنیاد بیل گیتس کیت‌های تشخیص ویروس کرونا خانگی را به بازار عرضه خواهد کرد

بنیاد بیل گیتس کیت‌های تشخیص ویروس کرونا خانگی را به بازار عرضه خواهد کرد

پروژه جدید بنیاد بیل و ملیندا گیتس به راهکاری برای مقابله با شیوع کروناویروس اختصاص دارد که طبق آن در آینده‌ای نزدیک کیت‌های تشخیص ویروس کرونا خانگی را به بازار عرضه خواهد کرد.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس در پروژه جدید خود قصد دارد کیت‌های تشخیص ویروس کرونا خانگی را به تولید برساند و تیمی از محققان در حال حاضر بر روی این پروژه فعالیت دارند. این پروژه که با سرمایه‌گذاری بیل گیتس شروع شده در آینده‌ای نزدیک با ارائه کیت‌های تشخیص خانگی ویروس کرونا باعث خواهد شد تا روند شیوع گسترده این ویروس متوقف شود.

ساخت کیت‌های تشخیص ویروس کرونا خانگی

محققان این بررسی را به کمک یک سواب بینی انجام خواهند دهند. این وسیله قادر است نتایج را ظرف مدت ۲ روز ارائه دهد تا فعالان حوزه سلامت بتوانند افرادی که نتیجه بررسی آنها مثبت شده است را به آسانی شناسایی کنند. علاوه بر این در مرحله دوم افرادی که تست آنها مثبت شده باید به یک پرسش‌نامه آنلاین پاسخ دهند تا پزشکان با تجزیه و تحلیل پاسخ‌ها به علائم مشابه افراد مبتلا شده دست پیدا کنند.

اسکات داول (Scott Dowell)، سرپرست این پروژه عنوان کرد چنین پروژه‌ای به زمان بیشتری نیاز دارد و باید تحقیقات بیشتری روی آن صورت گیرد. وی افزود با نهایی شدن این پروژه شاهد کاهش شدید سرعت شیوع ویروس کرونا خواهیم بود. در همین رابطه جاناتان روتنبرگ (Jonathan Rothenberg)، کارآفرین حوزه سلامت اعلام کرد این پروژه با موفقیت‌های زیادی همراه بوده و اکنون بنیاد گیتس می‌خواهد برای تولید کیت‌های آزمایش خانگی ویروس کرونا با یک شرکت سازنده به توافق برسد تا این محصول را هرچه سریع‌تر به بازار عرضه کند.

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 10 =

دکمه بازگشت به بالا