دیگر رسانه ها

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک چیست؟

بلفاروپلاستی نوعی جراحی است که روی پلک ها انجام می شود. این کار برای از بین بردن پوست اضافی پلک های بالا و کاهش پف کردن پلک های پایین انجام می شود. به آن لیفت چشم نیز می گویند.

چرا بلفاروپلاستی انجام می شود؟

این جراحی معمولا به دلایل زیبایی انجام می شود. همچنین یک راه موثر برای بهبود بینایی در افراد مسن است که افتادگی پلک بالایی آنها مانع بینایی آنها می شود.

به طور کلی بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک ، با اینکه دید درمانی دارد یک عمل زیبایی محسوب می شود که کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده-ایوازه در این مطلب تصمیم دارند شما را با آن ها آشنا کنند. با ما همراه باشید.

در نظر داشته باشید لیفت چشم از شر سیاهی زیر چشم، پنجه کلاغی یا سایر چین و چروک های صورت خلاص نمی شود. این اغلب همراه با سایر روش‌ها مانند لایه‌برداری با لیزر، تزریق فیلر یا لیفت پیشانی انجام می‌شود.

روند پیری پلک چگونه هست؟

با افزایش سن، پوست به تدریج خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. عدم خاصیت ارتجاعی به علاوه کشش مداوم ناشی از جاذبه باعث می شود پوست اضافی روی پلک های بالا و پایین جمع شود.

پوست اضافی در پلک پایین باعث ایجاد چین و چروک و برآمدگی می شود. در پلک های بالایی، یک چین اضافی از پوست می تواند روی مژه ها آویزان شود و مانع دید شود.

چربی هایی که کره چشم را از جمجمه جدا می کند نیز می تواند باعث برآمدگی در پلک های بالا و پایین شود. غشای نازکی که چربی را در جای خود نگه می دارد با افزایش سن ضعیف می شود و به چربی اجازه می دهد مانند فتق به داخل پلک ها جلو بیاید.

 

کاندید های بلفاروپلاستی چه کسانی هستند؟

بهترین کاندیدها برای لیفت چشم افرادی هستند که از سلامت خوبی برخوردار هستند و ایده ای واقع بینانه از آنچه می خواهند دارند. اکثر آنها 35 سال یا بیشتر هستند، اما اگر پلک های گشاد یا افتادگی پلک در خانواده شما وجود دارد، ممکن است تصمیم بگیرید که جراحی را زودتر انجام دهید.

جراحی پلک می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد و به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند. با این حال، ممکن است به ظاهر ایده آل شما منجر نشود یا ساختار صورت شما را تغییر ندهد. قبل از اینکه تصمیم به عمل جراحی بگیرید، در مورد اهداف خود فکر کنید و آنها را با جراح خود در میان بگذارید.

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک چیست؟

روند آماده سازی برای بلفاروپلاستی چگونه هست ؟

قبل از هر چیزی باید با پزشک خود برای انجام عمل بلفاروپلاستی جلسه مشاوره داشته باشید و در آنجا می توانید تمام این موارد را داشته باشید. و مشاوره ای برای داشتن بهترین عمل می توانید داشته باشید . شما می توانید از طریق این لینک درخواست مشاوره برای عمل بلفاروپلاستی داشته باشید

شما باید ترتیبی دهید که فرد دیگری بعد از جراحی شما را به خانه برساند. همچنین باید کسی را بخواهید که شب عمل در کنار شما بماند.

برنامه ریزی کنید که از محل کار در خانه بمانید و فعالیت های خود را برای چند روز پس از جراحی محدود کنید تا زمانی که پلک های شما بهبود یابد. برخی از افراد پس از جراحی دچار خشکی چشم می شوند، اما به ندرت بیش از 2 هفته طول می کشد. اگر خشکی چشم بیش از 2 هفته طول کشید، با پزشک خود تماس بگیرید.

 

در خانه باید موارد زیر را آماده داشته باشید:

 

  • تکه های یخ

 

  • کیسه یخ (یا می توانید از کیسه های فریزر پر از یخ، ذرت منجمد یا نخود استفاده کنید)

 

  • پدهای گاز کوچک

 

  • قطره های چشمی یا اشک مصنوعی (از پزشک خود بخواهید نوع مناسب را برای رفع نیازهای خاص شما توصیه کند)

 

  • دستمال و حوله تمیز

 

  • مسکن های بدون نیاز به نسخه

 

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک چیست؟

روش بلفاروپلاستی

اگر هر دو پلک بالا و پایین با هم انجام شوند، معمولاً لیفت چشم حدود 2 ساعت طول می کشد. پزشک شما به احتمال زیاد از بی حسی موضعی (مسکن تزریق شده در اطراف چشم) همراه با آرامبخش خوراکی استفاده خواهد کرد.

اگر این روش را در بیمارستان یا مرکز جراحی انجام می دهید، به احتمال زیاد آرامبخش IV دریافت خواهید کرد.

اگر هر چهار پلک را انجام می دهید، جراح احتمالاً ابتدا روی پلک بالایی کار می کند. جراح معمولاً خطوط طبیعی پلک های شما را برش می دهد. از طریق این برش ها، جراح شما پوست را از بافت زیرین جدا می کند و چربی و پوست اضافی (و عضله در صورت لزوم) را از بین می برد. بعد، جراح آن برش ها را با بخیه های بسیار کوچک می بندد. بخیه ها در پلک های بالایی به مدت 3-6 روز باقی می مانند. بسته به تکنیک مورد استفاده، پلک های پایین ممکن است نیاز به بخیه داشته باشند یا نداشته باشند.

جراحی پلک پایین ممکن است با استفاده از یکی از چندین تکنیک انجام شود. در یک روش، جراح شما برشی را در داخل پلک پایینی شما ایجاد می کند تا چربی را از بین ببرد. آن برش قابل مشاهده نخواهد بود. سپس جراح شما می تواند خطوط ریز پوست را با استفاده از لیزر C02 یا اربیوم نرم کند.

روش دیگر شامل برش در امتداد حاشیه مژه است. از طریق آن برش، جراح شما می تواند پوست اضافی، عضله شل و چربی را حذف کند. خط برش پس از مدت کوتاهی محو می شود.

پس از هر یک از این روش ها، جراح شما ممکن است انجام لیزر را توصیه کند.

بلفاروپلاستی یا جراحی زیبایی پلک چیست؟

اقدامات بعد از عمل جراحی بلفاروپلاستی

پزشک احتمالاً پماد را در چشمان شما قرار می دهد تا آنها را مرطوب نگه دارد و در حالی که در اتاق ریکاوری هستید آنها را با کمپرس سرد می پوشاند. بلافاصله پس از جراحی، ممکن است دید ناشی از پماد تاری داشته باشید و به نور حساس باشید. چشمان شما ممکن است احساس خشکی یا آبریزش داشته باشید.

 

قرار دادن کیسه های یخ روی چشم ها و خوابیدن با سر بالا در شب اول بعد از عمل به شما کمک می کند. پزشک دستورالعمل های دقیقی را برای مراقبت از خود به شما می دهد.

 

نتایج بلفاروپلاستی

جراحی پلک بالا حداقل برای 5-7 سال خوب است. جراحی پلک پایین به ندرت نیاز به تکرار دارد. البته چشمان شما پس از عمل همچنان پیر می شوند.

 

اگر پلک های شما دوباره افتاد، لیفت پیشانی به جای لیفت چشم دیگر ممکن است روش ارجح باشد.

 

هزینه انجام عمل بلفاروپلاستی

جراحی پلک می تواند تا 10 میلیون هزینه داشته باشد. شما هزینه جراح را به اضافه هزینه های اتاق عمل، بیهوشی و هر آزمایش یا نسخه ای که نیاز دارید، پرداخت خواهید کرد.برای اطلاع دقیق از هزینه ها به وب سایت کلینیک زیبایی دکتر طالب زاده-ایوازه  مراجعه کنید

 

شرکت های بیمه درمانی معمولاً عمل های زیبایی را پوشش نمی دهند. اگر به دلایل پزشکی جراحی پلک انجام می‌دهید (مثلاً به دلیل افتادگی پلک‌های شما به حدی که بینایی شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد)، و اگر آزمایش بینایی آن را تأیید کرد، شرکت بیمه شما ممکن است آن را پوشش دهد. قبل از انجام عمل جراحی، آن را بررسی کنید تا بدانید دقیقا چقدر باید پرداخت کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

دکمه بازگشت به بالا