تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۰
کد خبر : 15613

برگزاری آنلاین جلسه های مجلس بر بستر پلتفرم ایرانسل ناکام ماند

برگزاری آنلاین جلسه های مجلس بر بستر پلتفرم ایرانسل ناکام ماند

برگزاری آنلاین جلسه های مجلس بر بستر پلتفرم ایرانسل ناکام ماند برگزاری آنلاین جلسه های مجلس که قرار شده بود بر بستر پلتفرم ایرانسل انجام شود، به دلیل به حد نصاب نرسیدن نمایندگان مجلس ناکام ماند.
در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در ایران مشخص شد که بیش از ۲۰ نماینده مجلس به بیماری کویید ۱۹ مبتلا شدند و در همین راستا ستاد مقابله با کرونا تصمیم گرفت تا جلسات علنی و غیر علنی مجلس تعطیل شود.
جزئیات برگزاری آنلاین جلسه های مجلس پس از تعطیلی جلسه‌های مجلس، اپراتور ایرانسل به عنوان اپراتور دوم کشور از آمادگی خود برای برگزاری جلسات مجلس به صورت آنلاین خبر داد. در همین راستا نیز تبلیغات گسترده‌ای از سوی ایرانسل انجام شد و مدیرعامل این اپراتور در صفحه‌های اجتماعی خود این اقدام را بسیار بزرگ برشمرد، اما در واقع فقط ۲ جلسه مجلس به شکل آنلاین برگزار شد که در اولین جلسه فقط ۷۰ نماینده و در جلسه دوم نیز فقط ۹۰ نماینده حضور داشتند و به دلیل تعداد کم نمایندگان، برگزاری این جلسه‌ها ناکام ماند.
بر اساس قانون جلسه‌های علنی، می‌بایست حداقل ۱۹۲ نماینده حضور پیدا می‌کردند تا این جلسه به رسمیت ..

برگزاری آنلاین جلسه های مجلس بر بستر پلتفرم ایرانسل ناکام ماند

برگزاری آنلاین جلسه های مجلس که قرار شده بود بر بستر پلتفرم ایرانسل انجام شود، به دلیل به حد نصاب نرسیدن نمایندگان مجلس ناکام ماند.

در روزهای ابتدایی شیوع ویروس کرونا در ایران مشخص شد که بیش از ۲۰ نماینده مجلس به بیماری کویید ۱۹ مبتلا شدند و در همین راستا ستاد مقابله با کرونا تصمیم گرفت تا جلسات علنی و غیر علنی مجلس تعطیل شود.

جزئیات برگزاری آنلاین جلسه های مجلس

پس از تعطیلی جلسه‌های مجلس، اپراتور ایرانسل به عنوان اپراتور دوم کشور از آمادگی خود برای برگزاری جلسات مجلس به صورت آنلاین خبر داد. در همین راستا نیز تبلیغات گسترده‌ای از سوی ایرانسل انجام شد و مدیرعامل این اپراتور در صفحه‌های اجتماعی خود این اقدام را بسیار بزرگ برشمرد، اما در واقع فقط ۲ جلسه مجلس به شکل آنلاین برگزار شد که در اولین جلسه فقط ۷۰ نماینده و در جلسه دوم نیز فقط ۹۰ نماینده حضور داشتند و به دلیل تعداد کم نمایندگان، برگزاری این جلسه‌ها ناکام ماند.

بر اساس قانون جلسه‌های علنی، می‌بایست حداقل ۱۹۲ نماینده حضور پیدا می‌کردند تا این جلسه به رسمیت شناخته شود؛ به همین دلیل اقدام ایرانسل عملا با دستاوردی همراه نبوده و رئیس مجلس نیز خواهان برگزاری جلسه‌های حضوری شد، اما وزیر بهداشت به عنوان مسئول ستاد مقابله با کرونا با ارسال نامه‌ای تاکید کرد تمام جلسه‌های علنی و غیر علنی مجلس می‌بایست تعطیل شود.

دلیل ناکامی برگزاری جلسه‌ها

با توجه به ناکامی جلسه‌ها این سوال مطرح می‌شود که آیا زیرساخت‌های ارتباطی اپراتور ایرانسل مانع اجرای مناسب جلسه‌ها شده یا نمایندگان به حضور در جلسه‌های آنلاین علاقه‌ای نداشتند؟ از طرفی با توجه به این که حضور نمایندگان در این جلسه‌های آنلاین جزو وظایف آنها محسوب می‌شود و همچنین این تصمیم در راستای جلوگیری از ابتلای آنها به ویروس کرونا گرفته شده است، به نظر می‌رسد نماینده‌ها خواهان حضور در این جلسه‌های آنلاین بودند، اما کیفیت پلتفرم در نظر گرفته شده نتوانست به نیاز آنها به درستی پاسخ دهد.

لینک منبع

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.