دیگر رسانه ها

بروکر چیست؟

 • معنای لغوی بروکر، دلال یا واسطه معاملاتی می‌باشد. به طور کلی کارگزار واسطه بین خریدار و فروشنده است، امکان دارد بروکر یک فرد و یا یک شرکت باشد. اعلام نرخ دارایی های موجود در بازار به مشتریان و فراهم نمودن شرایط معامله به عهده بروکر است.

  بروکر چیست؟

   

  پس به این ترتیب کار اصلی بروکر این است که نرخ های بازار را به مشتریان اعلام کند، همچنین دستورهای معاملاتی مشتریان را اجرا کند. هر کدام از بازارهای معاملاتی، بروکر مخصوص به خود را دارند، آنها دستمزد خود را به صورت کمیسیون دریافت می‌کنند. به عنوان مثال بهترین بروکر فارکس به عنوان یک شرکت خدمات مالی بستری برای خرید و فروش ارزهای خارجی را فراهم می‌کند. همانطور که می‌دانید معاملات در بازار فارکس بین یک جفت دو ارز متفاوت انجام می‌گیرد.

  بروکر ها، درست مانند کارگزاری های بورس برای همه معامله گران شرایط تجارت را با توجه به پلتفرم‌شان که امکان دارد اختصاصی یا سفارشی باشد، به راحتی امکان پذیر و قابل دسترس می‌سازند. بروکرها جزو مهمترین نهادها در بازار سرمایه هستند، چون شما می‌توانید از طریق آنها صرف نظر از دانشی که دارید معاملات خود را در کوتاه ترین زمان انجام دهید. آنها واسطه‌ای بین معامله گران و بانک ها، نهادهای مالی و ساختارهای مالی است.

  بروکر ها همچنین مجموعه ای از ابزارها و شاخصه های معاملاتی خاص را در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند، تا این امکان را داشته باشند هنگام معامله از استراتژی های مختلف استفاده کنند. البته در تعدادی از شرکت ها با ارائه روش سفارشی سازی بیشتر رابط خدماتی، ابزارها، شاخص ها، انواع بیشتری از روش های واریز و برداشت و همچنین پشتیبانی بهتر از مشتری، رضایت بهتری از سمت مشتری کسب کرده‌اند.

  بروکر چیست؟

  کارگزاران سرمایه گذاری

  کار کارگزاران سرمایه گذاری چیست؟

  یکی از انواع رایج کارگزاران، کارگزار سرمایه گذاری یا کارگزار سهام می‌باشد. یک شرکت یا یک فرد به عنوان کارگزار سرمایه گذاری واسطه ای برای سرمایه گذاران محسوب می‌شود. این سرمایه گذاران سهام شرکت های دارای معامله عمومی را خریداری می‌کنند، در واقع اجناس و یا ارزها سهام را تشکیل می‌دهند. این روزها اکثر معاملات سهام بدون تعاملات انسانی و از طریق کارگزاری های آنلاین انجام می‌گیرد. البته افرادی هم هستند که هنوز دوست دارند، سرمایه گذاری های خود را با کمک یک کارگزار سهام انسانی انجام دهند و بهترین قیمت یا راهنمایی های حرفه ای در مورد سرمایه گذاری درست را از او دریافت کنند. اما حسن پلتفرم های الکترونیکی این است که هر جای دنیا باشید، امکان استفاده از آنها را دارید.

  نکات کلیدی:

  • بروکر، فرد یا بنگاهی است که نقش واسطه بین سرمایه گذار و بازارهای مالی را ایفا می‌کند.
  • این نهاد امکان دارد در حالی که به صورت یک عامل برای مشتری عمل می‌کند و از مشتری کمیسیون دریافت می‌کند، همزمان به عنوان یک بنگاه هم عمل کند.
  • کارگزاری های مختلف قوانین معینی برای معاملات دارند که معمولا بین آنها یکسان است اما گاهی در موارد جزئی با هم تفاوت هایی دارند.
  • به طور معمول بروکرها تحت نظر نهادهای مالی هستند و آنها به درستی روال های معاملاتی و مالی این شرکت ها اعتبار می‌بخشند.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  نمایش بیشتر

  نوشته های مشابه

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  *

  code

  دکمه بازگشت به بالا