اقتصادی

برف و باران از فردا در بسیاری از شهرها/ ‌کاهش دما و سرما در کشور

برف و باران از فردا در بسیاری از شهرها/ ‌کاهش دما و سرما در کشور

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز جمعه دمای هوا در مناطق شمال غرب و غرب کشور ۳ تا ۵ درجه کاهش می‌یابد، همچنین فردا در مرکز کشور و دامنه‌های جنوبی البرز ۲ تا ۳ درجه کاهش دما داریم.

برف و باران از فردا در بسیاری از شهرها/ ‌کاهش دما و سرما در کشور

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور اظهار داشت: اواخر وقت امروز در جنوب شرق کشور بارندگی داریم،‌ امروز همچنین شاهد بارش در نوار غربی کشور، دامنه زاگرس مرکزی و جنوبی، سواحل خزر و شمال‌شرق کشور بودیم.

وی ادامه داد: فردا در نوار غربی کشور بارش خفیف خواهیم داشت و در سایر مناطق کشور برف و باران ادامه دارد که در جنوب کشور به شکل رگبار و رعدوبرق با احتمال تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: روز جمعه شدت بارش‌ها در استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و جنوب فارس خواهد بود.

ضیائیان با اشاره به اینکه روز شنبه وزش باد شدید در نوار شرقی کشور پیش‌بینی می‌شود، افزود: روز شنبه نیز غیر از نوار غربی کشور در استان‌های واقع در دامنه جنوبی البرز و سایر مناطق کشور برف و باران داریم که شدت آن در نیمه شرقی کشور و همچنین مرکز و غرب خزر خواهد بود.

وی بیان داشت: در مناطقی که ذکر شد آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه‌ها و مسیل‌ها، سیلاب، لغزندگی جاده‌های کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر، پیش‌بینی می‌شود که توصیه می‌شود، ممانعت از تردد و توقف در حاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌ها، پرهیز از سفرهای غیر ضروری و بکارگیری لوازم ایمنی و احتیاط در تردد جاده‌های کوهستانی در دستور کار باشد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز یکشنبه در سواحل خزر و شرق کشور بارش پراکنده داریم.

وی اضافه کرد: روز جمعه دمای هوا در مناطق شمال غرب و غرب کشور ۳ تا ۵ درجه کاهش می‌یابد، همچنین فردا در مرکز کشور و دامنه‌های جنوبی البرز ۲ تا ۳ درجه کاهش دما داریم و از شنبه در شرق کشور ۴ تا ۷ درجه کاهش دما خواهیم داشت.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی تهران اظهار داشت: آسمان پایتخت فردا ابری در برخی ساعات وزش باد با بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود و فردا شب کاهش ابر و کاهش دما را در تهران داریم، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۸ درجه و یک درجه زیر صفر است.

وی بیان داشت: فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۲۰ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و زنجان و اردبیل با کمینه دمای ۷ درجه زیر صفر سردترین استان مرکز استان خواهد بود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: فردا در ۲۰ استان کمینه دما صفر و زیر صفر درجه خواهد بود.

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن