حوادث

بررسی پرونده‌ها در کمیسیون مرکزی پزشکی قانونی از طریق "ویدئو کنفرانس"

بررسی پرونده‌ها در کمیسیون مرکزی پزشکی قانونی از طریق "ویدئو کنفرانس"

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور از امکان بررسی پرونده‌ها از طریق ویدئو کنفرانس در کمیسیون پزشکی مرکزی سازمان خبر داد.

بررسی پرونده‌ها در کمیسیون مرکزی پزشکی قانونی از طریق "ویدئو کنفرانس" – اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر عباس مسجدی با بیان اینکه همزمان با گرامیداشت دهه مبارک فجر به منظور کاهش اطاله دادرسی و سهولت بیشتر دسترسی مردم به خدمات، امکان بررسی پرونده‌ها در کمیسیون مرکزی از طریق ویدئو کنفرانس فراهم شد، اظهار کرد: با این شیوه از بسیاری ترددها و تحمیل هزینه به مردم جلوگیری می‌شود.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور تصریح کرد: در مدت زمان اجرای آزمایشی این طرح که در مدت سه ماه و با چهار استان کشور به انجام رسید، ۸۷ پرونده از طریق ویدئوکنفرانس مورد رسیدگی قرار گرفت که بدین ترتیب از تردد بیش از ۴۰۰ نفر به تهران ممانعت به عمل آمد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تجهیز کمیسیون مرکزی به سیستم ویدئو کنفرانس، از مراجعه حضوری به تهران در بسیاری پرونده‌ها که در آن نیازی به معاینه فرد نیست جلوگیری و در وقت و هزینه مردم صرفه جویی شود.

این مقام مسئول همچنین از راه‌اندازی ۲۰ مرکز پزشکی قانونی در شهرستانهای فاقد مراکز پزشکی قانونی خبر داد و گفت: در راستای تحقق دستورات رئیس قوه‌قضائیه مبنی بر دسترسی راحت‌تر مردم به خدمات و عدالت در دسترسی‌ها، در ایام دهه فجر ۲۰ مرکز در شهرستانهای فاقد پزشکی قانونی راه‌اندازی می‌شود.

مسجدی خاطرنشان کرد: به طور کلی ۴۹ شهرستان فاقد پزشکی قانونی هستند که فاصله آنها تا نزدیک‌ترین مرکز، حداقل ۸۰ کیلومتر است و برخی از آنها نیز راه‌های صعب‌العبور دارند، خوشبختانه با تلاش همکاران از این تعداد، ۲۰ مرکز در دهه فجر افتتاح و خدمات در آنها به مردم ارائه خواهد شد.

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور ابراز امیدواری کرد که به زودی زمینه مناسب برای راه‌اندازی مرکز پزشکی قانونی در ۲۹ شهرستان دیگر هم فراهم شود.

گفتنی است علاوه بر ۲۰ مرکز شهرستانی، ۱۵ پروژه عمرانی ملی و استانی نیز در ایام دهه فجر با مساحت بالغ بر ۹ هزار مترمربع و اعتباری بیش از ۸۰ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

افتتاح ۱۵ پروژه پزشکی قانونی در دهه فجرتهران| ثبت ۲۸هزار مورد مراجعه زنان به پزشکی قانونی پس از نزاع + آمار تفکیکی

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن