علم و دانش

بدقولی و تاخیر در تحویل مدیران خودرو صدای مشتریان درآورده است

بدقولی و تاخیر در تحویل مدیران خودرو صدای مشتریان درآورده است

بدقولی و تاخیر در تحویل مدیران خودرو باعث اعتراض مشتریان و خریداران شده است. در این مطلب جزئیات این ماجرا را بررسی می‌کنیم.

مشتریان مدیران خودرو بابت تاخیر چند ماهه در دریافت خودروهای ثبت نامی از این شرکت به شدت عصبانی هستند. بسیاری از کسانی که در طرح‌های فروش مدیران خودرو شامل خودروهای چری و ام وی ام ثبت نام کرده‌اند، ماه‌هاست که خودروی ثبت نامی خود را تحویل نگرفته‌اند. این در حالی است که مدیران خودرو در زمان ثبت نام، وعده تحویل دو هفته‌ای تا یک ماهه را داده بود، ولی حالا نه تنها خیلی از این خودروهای ثبت نامی به مشتریان تحویل داده نشده، بلکه مسئولان این شرکت و نمایندگی‌های مدیران خودرو، پاسخگوی مشتریان نیز نیستند.

مشتریان ناراضی چه می‌گویند؟

یکی از مشتریان می‌گوید نزدیک به ۴ ماه است که از زمان تحویل خودرو می‌گذرد، اما وعده مدیران خودرو برای تحویل خودرو محقق نشده و از سوی دیگر اگر اقساط خودرو را به شرکت لیزینگ طرف قرارداد با نمایندگی نپردازیم، مشمول جریمه سنگینی می‌شویم. یکی دیگر از مشتریان گفته چهار ماه از ثبت نام در سایت مدیران خودرو می‌گذرد و من یک دستگاه ام وی ام ایکس ۳۳ اس ثبت نام کردم، اما در این چهار ماه هیچ دلیل منطقی و قانونی به خاطر تاخیر در تحویل خودرو نیاورده‌اند. او اضافه کرد هر هفته برای پیگیری به نمایندگی مدیران خودرو می‌روم، اما هر بار می‌گویند برو و چند روز دیگر بیا.

تاخیر در تحویل مدیران خودرو

مشتری دیگری هم اظهار کرده در قرارداد ما با مدیران خودرو زمان تحویل را ۳۰ روز کاری اعلام کرده بودند، اما نمایندگی‌ها برای جذب مشتری می‌گفتند دو هفته‌ای یا ۱۰ روزه خودرو را تحویل می‌دهند. حتی در تبلیغات می‌گفتند خرید خودرو از این شرکت نیازی به ضامن ندارد، اما در زمان ثبت نام و پس از اخذ مدارک، امضای یک نفر به عنوان شاهد را ضروری دانستند و گفتند یک شخص دیگر باید پشت چک‌هایی که به مبلغ بدهی به شرکت مدیران خودرو است را به عنوان ضامن امضا کند.

خریدار بعدی در رابطه با بدقولی‌ها و تاخیر در تحویل مدیران خودرو بیان کرد نمایندگی‌ها و دفتر مرکزی این شرکت، عدم صدور مجوز گمرک را دلیل تاخیر در تحویل اعلام کردند. بعد از مدتی، دلایل دیگری مانند ارسال نشدن اسناد تعهدات ارزی به بانک توسط شریک چینی را آوردند. در نهایت هم به ما گفتند به خاطر پرداخت نشدن عوارض گمرکی توسط شرکت مدیران خودرو، پرونده دادگاهی تشکیل شده و مدیران خودرو تعداد زیادی از اسناد خودروهایی که تولید کرده بود و باید به مشتریان تحویل می‌داد را به عنوان وثیقه به دادگاه سپرده است.

تاخیر در تحویل مدیران خودرو

مشتری دیگری هم به یک مورد جالب اشاره می‌کند. او می‌گوید زمان تحویل خودرو به خریدار روی فاکتور شرکت، زمان فاکتور شدن خودرو است؛ در حالی که در آن زمان خودرویی به ما تحویل داده نشده است. بعد از فاکتور شدن خودرو باید فرایند بیمه و پلاک و ارسال شدن خودرو انجام شود که این‌ها مدتی زمان می‌برد. قصد شرکت از این کار، نپرداختن سود تاخیر به مشتریان است.

کاربران زیادی هم به گجت نیوز پیام ارسال کرده‌اند و خواستار پیگیری تاخیر در تحویل مدیران خودرو شده‌اند. به عنوان مثال یکی از کاربران گفته بیش از یک ماه است که از موعد تحویل خودرو می‌گذرد و شرکت مدیران خودرو و لیزینگ‌ها پاسخگو نیستند و فقط می‌گویند مجوز گمرک صادر نشده است.

دلیل تاخیر در تحویل مدیران خودرو چیست؟

زمانی شرکت مدیران خودرو به خاطر تحویل فوری خودروها به مشتریان معروف بوده، اما مدتی است که بدقولی‌های زیادی را از این شرکت می‌بینیم و مشتریان بسیار ناراضی هستند. مدیران خودرو در سال ۹۸ و ۹۹ با وجود تحریم‌ها و مشکلات بسیار زیادی که در کشور وجود داشت، اقدام به ثبت نام خودروهای خود با تحویل یک ماهه، ۴۵ روزه و ۲ ماهه کرد. در سال ۹۹ نیز فروش فوری محصولات این شرکت، حتی با شرایط اقساطی ادامه پیدا کرد، اما شرایط در سال ۱۴۰۰ عوض شد و انجام نشدن تعهدات مدیران خودرو صدای مشتریان را درآورده است.

تاخیر در تحویل مدیران خودرو

به نظر می‌رسد سه عامل اصلی در تاخیر در تحویل مدیران خودرو دخیل باشد. یکی از این عوامل، واگذار شدن پرداخت تسهیلات مدیران خودرو به شرکت‌های لیزینگ مختلف است که باعث شده ثبت نام، تایید مدارک و پرونده مشتریان بسیار طولانی‌تر شود. دلیل دوم، مشکلات اسناد و مدارک و مجوزهای ترخیص است. به نظر می‌رسد خودروهای شرکت مدیران خودرو برای ترخیص به اسناد و مدارک گمرکی نیاز دارد که این فرایند بنا به دلایلی با مشکل روبه‌رو شده و صدور مجوز ترخیص را به تاخیر انداخته است.

مشکل سوم ظاهرا به تحریم‌ها و مشکلات حمل و نقل بین‌المللی مربوط می‌شود. مدتی پیش پیامکی از سوی مدیران خودرو برای برخی خریداران در صف انتظار ارسال شد که حاوی متن زیر بود:

نظر به تحریم سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، فرایند تحویل خودروی شما در اثر این اقدام که از مصادیق فورس ماژور است به تاخیر افتاده است. ضمن اعتذار و با عنایت بر اثربخشی مساعی انجام شده، به استحضار می‌رساند که خودروی شما تا سه ماه آینده تحویل خواهد شد.

مدیران خودرو در این پیام خود به برخی مشتریان، تحریم‌ها و فورس ماژور بودن آن را دلیل تاخیرها دانسته و مسئولیت را از خود سلب کرده است؛ در حالی که تحریم کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران موضوع تازه‌ای نیست و مدت‌هاست که از این اتفاق می‌گذرد.

تاخیر در تحویل مدیران خودرو

در هر صورت مدیران خودرو این روزها بسیار فعال است، از زیربرند جدید فونیکس رونمایی کرده و خودروهای جدیدی مانند آریزو ۶ پرو، تیگو ۸ پرو و تیگو ۷ پرو را معرفی کرده یا به زودی رونمایی می‌کند؛ اما اگر این شرکت می‌خواهد موفقیت‌های بیشتری را کسب کند باید خوش‌قول‌تر باشد و خودروهای ثبت نامی را به موقع یا حداقل با کمترین میزان تاخیر به مشتریان تحویل دهد.

اگر شما نیز از مشتریان مدیران خودرو هستید و از بدقولی‌ها و تاخیر این شرکت در تحویل خودروهای ثبت نامی گله دارید، می‌توانید نظر خود را در بخش کامنت‌های این مطلب با ما و دیگر کاربران گجت نیوز به اشتراک بگذارید. در صورتی که مدیران خودرو نیز توضیحی درباره این اتفاقات داشته باشد، ما آن را دریافت کرده و در گجت نیوز منتشر می‌کنیم.

منبع گجت نیوز

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا