اجتماعی

با بخشنامه نمی‌شود سنت و عرف را تغییر داد

عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران:

با بخشنامه نمی‌شود سنت و عرف را تغییر داد

با بخشنامه نمی‌شود سنت و عرف را تغییر داد

یک عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران تاکید کرد: با بخشنامه نمی‌شود سنت و عرف را تغییر داد.

به گزارش ایسنا، احمد مسجدجامعی در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران در تذکری گفت: امسال در مجموع با توجه به شرایط کرونا کارناوال‌ها توفیق نسبی داشتند و از این بابت تشکر می‌کنم. چند بنای شاخص از این دوره‌ها داریم که نخستین آن سردر باغ ملی است، بنای بعدی برج آزادی است که اهمیت آن به دلیل نامگذاری آن توسط مردم است و سومین نماد شهری تپه‌های عباس آباد است و بسیار ارزشمند هستند.

وی با اشاره به توپ در کردن در میدان آزادی گفت: مساله توپ در کردن زمانی بود که ساعت نبوده است و اشکالی ندارد که سنت مدرن و جدید شود و استمرار پیدا کند. اما این اقدام نیاز به برنامه ریزی بیشتری داشت و برای سال‌های بعد سنت خوبی است اما باید دقت بیشتری در اجرای آن شود. اگر قرار است در متن شهر توپ در شود چرا در توپخانه در نشود؟ می شود این سنت را ادامه داد اما با دقت بیشتر و نوآوری در سنت به مقدمات بیشتری نیاز دارد.

این عضو شورای شهر تهران همچنین با اشاره به بخشنامه معاونت فرهنگی درباره حاجی فیروز گفت: با بخشنامه نمی‌شود سنت و عرف را تغییر داد و بگوییم حاجی فیروز اینگونه رفتار کند. نه اینکه سنت عوض نمی‌شود؟ اما باید طبیعت خاص خود را داشته باشد. پیشنهاد می‌کنم اکنون برای ماه رمضان برنامه ریزی کنیم و برای رمضان امسال که اوج زندگی شبانه است در برنامه‌های ۱۴۰۰ ندیدم که به آن توجه ویژه‌ای شود. امیدوارم به این مساله توجه شود و پیشنهاد می‌دهم برای نقاره خانه سردر باغ ملی برنامه ریزی شود و از آن در راستای برنامه‌های رمضان استفاده شود.

انتهای پیام

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن