تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸
کد خبر : 17627

باکس جدید شبکه مستند برای نمایش "کمک‌های مؤمنانه" مردم ایران/ مستند حیات‌وحش رتبه دوم پرمخاطب‌ترین برنامه‌ رسانه ملی

باکس جدید شبکه مستند برای نمایش "کمک‌های مؤمنانه" مردم ایران/ مستند حیات‌وحش رتبه دوم پرمخاطب‌ترین برنامه‌ رسانه ملی

باکس جدید شبکه مستند برای نمایش “کمک‌های مؤمنانه” مردم ایران/ مستند حیات‌وحش رتبه دوم پرمخاطب‌ترین برنامه‌ رسانه ملی مدیر تأمین و پخش شبکه مستند گفت: مستندهایی با محوریت رزمایش همدلی، کمک مؤمنانه و فعالیت نیروهای داوطلب از سراسر کشور هر شب ساعت ۲۰:۳۰ پخش می‌شود. – اخبار فرهنگی – مهدی مینایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم گفت: پیش از نوروز و اواسط اسفندماه باکس نوروزی شبکه آغاز شد، چرا که به دلیل بیماری کرونا مردم در خانه بودند و باید فضای مفرح و بانشاطی را برایشان فراهم می‌کردیم؛ به همین سبب باکس جدید رئالیتی‌شوها (مستندهای واقع‌نما) را در موضوعات کارآفرینی، خانواده، مسابقه و … هر شب برای پخش آماده کرده بودیم و این باکس پس از پایان ماه مبارک رمضان برای روزهای آخر هفته ادامه پیدا خواهد کرد.
وی با اشاره به باکس ثابت و جدید شبکه مستند با موضوع کرونا و فعالیت‌های جهادی گفت: از اواخر اسفندماه و سال جدید چند مستند با موضوع کرونا را در شبکه پخش کردیم که بازخوردهای خوبی هم داشت؛ بسیاری از این مستندها توسط ارگان‌های مختلف تولید شده و روایتگر فعالیت جهادی نیروهای داوطلب، زحمات کاد..

باکس جدید شبکه مستند برای نمایش "کمک‌های مؤمنانه" مردم ایران/ مستند حیات‌وحش رتبه دوم پرمخاطب‌ترین برنامه‌ رسانه ملی

مدیر تأمین و پخش شبکه مستند گفت: مستندهایی با محوریت رزمایش همدلی، کمک مؤمنانه و فعالیت نیروهای داوطلب از سراسر کشور هر شب ساعت ۲۰:۳۰ پخش می‌شود.

باکس جدید شبکه مستند برای نمایش "کمک‌های مؤمنانه" مردم ایران/ مستند حیات‌وحش رتبه دوم پرمخاطب‌ترین برنامه‌ رسانه ملی – اخبار فرهنگی –

مهدی مینایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم گفت: پیش از نوروز و اواسط اسفندماه باکس نوروزی شبکه آغاز شد، چرا که به دلیل بیماری کرونا مردم در خانه بودند و باید فضای مفرح و بانشاطی را برایشان فراهم می‌کردیم؛ به همین سبب باکس جدید رئالیتی‌شوها (مستندهای واقع‌نما) را در موضوعات کارآفرینی، خانواده، مسابقه و … هر شب برای پخش آماده کرده بودیم و این باکس پس از پایان ماه مبارک رمضان برای روزهای آخر هفته ادامه پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به باکس ثابت و جدید شبکه مستند با موضوع کرونا و فعالیت‌های جهادی گفت: از اواخر اسفندماه و سال جدید چند مستند با موضوع کرونا را در شبکه پخش کردیم که بازخوردهای خوبی هم داشت؛ بسیاری از این مستندها توسط ارگان‌های مختلف تولید شده و روایتگر فعالیت جهادی نیروهای داوطلب، زحمات کادر پزشکی و درمان و … بود؛ البته به دلیل شلوغ بودن جدول پخش شبکه در ایام نوروز نتوانستیم به‌ صورت منظم این آثار را پخش‌کنیم، اما از ابتدای ماه مبارک رمضان به بعد باکس ویژه‌ای را به این موضوع اختصاص دادیم.

باکس جدید شبکه مستند و نمایش همدلی مردم ایران

وی افزود: محوریت فیلم‌هایی که در این باکس روی آنتن می‌رود متناسب با فرمایش مقام معظم رهبری درباره کمک مؤمنانه است؛ در حقیقت مستندهایی از جمع‌آوری کمک‌های مردمی و رساندن آن به مستمندان، حضور داوطلبانه نیروهای جهادی در بیمارستان‌ها، ضدعفونی معابر شهری توسط بسیجیان و … پخش می‌شود؛ پخش این آثار ادای دینی به مدافعان سلامت در حوزه‌های مختلف و توجه به امر مواسات است.

مینایی تأکید کرد: مستندهایی از ایران و سایر نقاط جهان برای پخش در این باکس در نظر گرفته‌ شده است؛ برای مثال مستندی به نام «بلاگردون» را داریم که روایتگری از پویش «هر محله یک قربانی» در شهر سبزوار است، در این فیلم می‌بینیم که مردم شهر با کمک‌های مردمی خود در هر محله قربانی انجام می‌دهند و عایدی آن را به مستمندان می‌دهند؛ همچنین مستندهای دیگری که در آن‌ها ناکارآمدی کشورهای غربی مثل آمریکا و انگلیس در بحران کرونا و مواجهه با مشکلاتی مثل صف طولانی خرید، دزدی بین‌المللی ماسک، بی‌توجهی به وضعیت درمان سالمندان و…. به‌ صورت تصویری و مستند بررسی‌ شده است.

مستندهای حیات‌وحش رتبه دوم پرمخاطب‌ترین برنامه‌های تلویزیون

مدیر تأمین و پخش شبکه مستند به پخش مستندهای حیات‌وحش و اقبال عمومی مخاطبان تلویزیون نسبت به آن اشاره کرد و افزود: پرطرفدارترین برنامه شبکه مستند، مستندهای حیات ‌وحش است که هر شب ساعت ۲۳ پخش می‌شود، این باکس در ۶ ماه گذشته دومین برنامه پرمخاطب رسانه ملی بوده است؛ بنابراین با توجه به مخاطب زیاد، ضرورت توجه بیشتر به این مستندها بسیار احساس می‌شود، علاوه بر این بخش‌های گلچین آن را نیز به‌صورت بخش‌های کوتاه انتخاب می‌کنیم و در قالب "راز بقا" در میان برنامه‌های خود پخش می‌کنیم؛ این آیتم‌های چند دقیقه‌ای نیز مخاطبان زیادی دارد.

او همچنین توضیحاتی درباره انتخاب مستندهای حیات‌وحش ارائه و تصریح کرد: این مستندها با رصد بهترین کمپانی‌های تولید مستندهای حیات‌وحش با دقت و وسواس زیادی و با بهترین کیفیت (اچ دی و فول اچ دی) انتخاب می‌شود، ‌همچون گویندگان و دوبلورهای برجسته‌ای نظیر آقای اکبر منانی، نصرالله مدقالچی، ناصر ممدوح، منوچهر زنده‌دل و … در دوبله این آثار مشارکت دارند.

مهدی مینایی گفت: باید اشاره کنم مستندهای باکیفیت حیات‌وحش خارجی توسط اداره‌کل تأمین برنامه خارجی معاونت سیما خریداری و در اختیار شبکه مستند قرار داده می‌شود، البته توجه ویژه‌ای نیز به مستندهای ایرانی در این حوزه داریم؛ کشورمان دارای حیات‌وحش جانوری بسیار غنی است و باید به ساخت مستندهایی در این زمینه توجه داشت. مجموعه مستند «حیات خانه ما ۲» به موضوعات مختلف مثل محیط‌زیست، گونه‌های در حال انقراض، تالاب‌ها، حیات جانوری کشورمان، زیستگاه‌های مختلف و .. می‌پردازد.

مستند , شبکه مستند , تلویزیون , گروه‌های جهادی , کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری ,

جهش تولید، باکس جدیدی در شبکه مستند باز کرد/ توجه به تولیدی‌ها موفق کشور

مینایی از طراحی باکس ویژه با موضوع رونق و جهش تولید در شبکه مستند خبر داد و گفت: موضوع رونق و جهش تولید باکس جدید شبکه مستند است که از ابتدای امسال روی آنتن می‌رود، در این مستندها به لزوم رونق تولید و کارآفرینی در کشور می‌پردازیم، توجه به موانع تولید، کسب ‌و کارهای موفق و … از جمله موضوعاتی است که در مستندهای این باکس مورد توجه قرار گرفته است؛ «بازگشت» یکی از مجموعه‌هایی است که با همین موضوع روی آنتن می‌رود، مجموعه مستندی که با موضوع کارآفرینی و مهاجرت‌های معکوس به روستاها تولیدشده و به افراد توانمندی می‌پردازد که دلسوزانه به اقتصاد شهرهای کوچک و روستاها کمک می‌کنند؛ همچنین با توجه به طراحی‌های صورت گرفته قرار است مجموعه مستندی با همین موضوع در شبکه مستند ساخته شود، قرار است که وارد تولیدی‌های موفق کشورمان بشویم و رونق تولید را از زبان کارآفرینان بشنویم.

مستند , شبکه مستند , تلویزیون , گروه‌های جهادی , کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری ,

مستند قهرمانان ورزشی کشور ساخته می‌شود/ از فوتبال تا تکواندو با قهرمانان

مهدی مینایی با اشاره به پخش مستندهای ورزشی ایرانی و خارجی گفت: زمان پخش مستندهای ورزشی خارجی جمعه‌ها ساعت ۱۶ است؛ در این باکس مستندهای فوتبالی از باشگاه‌های بزرگ فوتبال در دنیا نظیر دورتموند، یوونتوس، بوکاجونیورز و منچسترسیتی پخش می‌شود، همچنین مستندهایی از رشته‌های دیگر مثل دوچرخه‌سواری، اسکی، سنگ‌نوردی، صعود به قله‌های مرتفع دنیا و … را داریم؛ در کنار آن مجموعه جذاب و دیدنی از مسابقات اتومبیلرانی فرمول یک را داریم که پخش می‌شود، مستند پرتره‌هایی از ورزشکاران بزرگ هم از دیگر برنامه‌هایی است که از این شبکه پخش می‌شوند.

مستند , شبکه مستند , تلویزیون , گروه‌های جهادی , کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری ,

وی تصریح کرد: به ‌زودی مجموعه مستندی از قهرمانان ورزشی ایران در شبکه مستند ساخته می‌شود. این مجموعه، پرتره‌ای از قهرمانان ورزشی ایران از گذشته تا به امروز است که غرورآفرین بوده و برای کشورمان مدال کسب کرده‌اند؛ قهرمانان همه رشته‌های ورزشی مثل کشتی، فوتبال، تکواندو، وزنه‌برداری، بسکتبال و والیبال در این مجموعه معرفی می‌شوند.

مدیر تأمین و پخش شبکه مستند با اشاره به برنامه‌های این شبکه در ماه مبارک رمضان نیز گفت: برای ماه مبارک رمضان مجموعه مستندهایی را در نظر گرفتیم که هر روز پخش می‌شوند؛ برای مثال فصل جدید مستند «یک چکه ماه» را داریم که هر شب ساعت ۲۲:۳۰ پخش می‌شود، همچنین فصل جدید مجموعه مستند «نور» هر شب قبل از افطار روی آنتن می‌رود. مجموعه «قهرمانان» نیز روایتی متفاوت از ورزشکاران کشورمان است که حاضر نشدند در برابر نماینده رژیم غاصب صهیونیستی قرار بگیرند. همچنین مجموعه «اس پی اس» یا نیروی عملیات ویژه دریایی، به تهیه‌کنندگی مجید بهرامی رقابت دیدنی کلاه سبزهای دریادل ارتش جمهوری اسلامی را به تصویر می‌کشد.

او در پایان گفت: توجه به اقوام و قومیت‌های مختلف کشور یکی از موضوعات مهم برای ما است؛ به همین دلیل از مستندهایی که در این زمینه تأمین و تولید می‌شوند استقبال می‌کنیم. مستندهای «دیار مهر» و «یاس اینجاست» از همین مجموعه‌هاست که با محوریت ایران‌گردی، عشایر و قوم بختیاری ساخته ‌شده است و این روزها از شبکه مستند پخش می‌شود.

«دیار مهر» با نگاهی کاوشگرانه به عرصه‌های مختلف زندگی مردم چهارمحال و بختیاری می‌پردازد، «یاس اینجاست» هم به معرفی شهرهای توریستی و زیبای استان کهگیلویه و بویر احمد و مناطق گردشگری این استان پرداخته است.

مستند , شبکه مستند , تلویزیون , گروه‌های جهادی , کلیدواژه‌های بیانات مقام معظم رهبری ,

اخبار سینمای مستند|«ماریان» میراثِ در خطر نابودیِ قزوین/ ادامه تصویربرداری «A_B_C_D» در تهران«ماسک» مستند جدید تلویزیون می‌شودپخش مستند «مرتضی مطهری» در روز معلم

انتهای پیام/

– تسنیم نیوز

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.