اقتصادی

بانک‌های عامل بیش از بخش مسکن به لوکس‌سازی تسهیلات داده‌اند

بانک‌های عامل بیش از بخش مسکن به لوکس‌سازی تسهیلات داده‌اند

مدیر امور اعتباری بانک مسکن با بیان اینکه بانک‌های عامل از دادن تسهیلات به بخش مسکن خودداری می کنند، گفت: بانک های عامل در بخش مسکن کمتر تسهیلات داده‌‌اند ولی برای لوکس‌سازی تسهیلات اعطا کرده‌اند.

بانک‌های عامل بیش از بخش مسکن به لوکس‌سازی تسهیلات داده‌اند

محمدحسن علمداری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که چرا پرداخت تسهیلات مسکن از سوی سایر بانک‌های عامل جدی گرفته نمی‌شود، گفت: بانک مسکن نمی‌تواند برنامه‌ای برای سایر بانک‌ها تکلیف کند، اما بانک مسکن پیشنهادهای زیادی ارائه کرده است که سایر بانک‌ها نیز تکلیفی که دارند را انجام دهند.

علمداری ادامه داد: چون طبق توصیه و اعلام بانک مرکزی باید ۲۰ درصد تسهیلات پرداختی شبکه بانکی در بخش مسکن باشد، اما متأسفانه سهم سایر بانک‌ها در پرداخت تسهیلات مسکن بسیار ناچیز است و اگر هم ورود کرده‌اند، به پرداخت تسهیلات در بخش ساختمان که زودبازده است، ورود کرده‌اند.

مدیر امور اعتباری بانک مسکن ادامه داد: معمولاً بانک‌های عامل به زیرساخت‌های بخش ساختمان تسهیلات اعطا کرده‌اند و در بخش مسکن کمتر تسهیلات داده‌ و یا در لوکس‌سازی تسهیلات اعطا کرده‌اند.

علمداری ادامه داد: این موضوع باید از طریق بانک مرکزی و هیأت دولت پیگیری شود، اما بانک مسکن تلاش کرده و پیشنهاداتی هم به حوزه‌های مربوطه مثل وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی داده است تا سایر بانک‌ها نیز در پرداخت تسهیلات مسکن نیز ورود و کمک کنند.

انتهای پیام/ب

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن