حوادث

باقری: اکنون با "ربایش مغزها" و نه فرار مغزها مواجهیم

باقری: اکنون با "ربایش مغزها" و نه فرار مغزها مواجهیم

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه‌قضائیه گفت: اکنون با تهدید خارجی ربایش مغزها و نه فرار و مهاجرت مغزها مواجهیم.

باقری: اکنون با "ربایش مغزها" و نه فرار مغزها مواجهیم – اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ علی باقری کنی صبح امروز در پنجمین همایش ملی مرجعیت علمی با عنوان "پزشکی قانونی در مسیر مرجعیت علمی" در دانشکده داروسازی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه موضوع مرجعیت، اقتضای ظرفیتهای ما است، اظهار کرد: در چهل سال گذشته بارها ثابت شده که توانایی ما بالفعل است.

معاون امور بین‌الملل و حقوق بشر قوه‌قضائیه ادامه داد: به محض پیروزی انقلاب در دو، سه مبحث اساسی تحریم شدیم، در عین تحریم، بعد از مدتی در تجهیزات نظامی به توانمندی در رده جهانی رسیدیم.

وی تصریح کرد: شرایطی که اکنون در آن به سر می‌بریم، عادی نیست، اکنون با دو تهدید داخلی و بیرونی مواجهیم، به نظر من ترویج ناامیدی به ویژه در نسل جوان و ساختارهای بروکراتیک و کهنه ذهنی حاکم بر ما از جمله تهدیدات داخلی است.

این مقام مسئول با اشاره به تهدیدات بیرونی که کشور ما با آن مواجه است، خاطرنشان کرد: یک تهدید مربوط به "آپارتاید" علمی است که جهان غرب بر ما اعمال می‌کند و اجازه نمی‌دهند اساتید و مراجع علمی بروز و ظهور پیدا کنند، تهدید دوم نیز بحث ربایش مغزها نه مهاجرت و نه فرار مغزها است.

باقری متذکر شد: باید برای ربایش مغزها تدبیر کرد تا نتوانند خزائن علمی ما را مورد تطمیع قرار دهند که نیازمند کار جدی علمی و بسترسازی ساختاری در کشور است تا بتوانیم سرمایه‌ها را حفظ کرده و آنها را تبدیل به مولفه‌های قدرت برای آینده ایران اسلامی کنیم.

بررسی پرونده‌ها در کمیسیون مرکزی پزشکی قانونی از طریق "ویدئو کنفرانس"معاون حقوقی قوه قضائیه در بوشهر:رویکرد رئیس قوه قضائیه مبارزه با فساد است/ نامزدهای انتخابات باید به قانون احترام بگذارند

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن